DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: nie ma naszej zgody na żadne obrażanie Polaków i polskiej wiary

Mateusz Morawiecki: nie ma naszej zgody na żadne obrażanie Polaków i polskiej wiary
Fot. Krystian Maj/Forum

– ​Nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne – mówił premier Mateusz Morawiecki w niedzielę na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie).

 

Szef rządu podkreślał też rolę programów społecznych PiS w „budowaniu poziomu życia takiego albo jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej”. – Za dekadę lub dwie w stosunku do niektórych państw przeskoczymy tamten poziom życia – mówił. Dodał, że na realizację programów społecznych rząd przeznacza rocznie 85-90 mld zł.

 

Podczas swojego wystąpienia premier zwracał uwagę, że środki, które „ciężką pracą wyrwaliśmy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym, wielkim korporacjom międzynarodowym” są również przeznaczane na podnoszenie naszego bezpieczeństwa.

 

Tak żeby to bezpieczeństwo było jak najwyższe. I nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom, ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne – zaznaczył.

 

Chcemy zaangażować się w kolejnych latach w to, co jest dla Polski najważniejsze - budowanie poziomu życia takiego albo jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej - to jest nasz cel. To jest dzisiaj nasz punkt odniesienia, ale ja wierzę, że za dekadę lub dwie w stosunku do niektórych państw przeskoczymy tamten poziom życia i będziemy lepiej, piękniej żyli i mieli również dużo więcej wolności – zakończył Morawiecki.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2019-08-18 19:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego wzoruje się Pan na Europie Zachodniej i jej standardzie życia, skoro światopoglądowo popiera Pan zupełnie inne podejście?
8 miesięcy temu / zdziwiony
 
@Second: Dziękuję, nie mam więcej pytań. =>Teraz do Polakow: Tak zwodzą nas żydzi, pis, po, Marki Jurki, Kolonki itp. Do osób nowych. Wszystko co pisał Second było kłamstwem, manipulacją, oszustwem. Macie namacalny dowód na ukrytą wojnę PiS z Polakami. Co zrobicie w wyborach i nie tylko? Czy chcecie żydowskiego antychrysta za swojego boga?
10 miesięcy temu / oton
 
To dlaczego tego klamxy dzieci chodza do zydowskiej szkoly.
10 miesięcy temu / Dex
 
To Bóg powołuje przywódców i stracą ich z tronu. Wy możecie tylko się pomodlić, czyli z Nim porozmawiać. I jesteście ciągle niezadowoleni. Nie Bóg błogosławi mojemu rządowi.
10 miesięcy temu / @oton Second
 
Jak pan Morawiecki wypowie konwencję stambulską tu MOŻE mu uwierzę. Narazie to tylko przedwyborcze udawanie katolików przez lożę dobrej zmiany. Tyle w temacie.
10 miesięcy temu / Wojtek
 
@Second: Właściwie dlaczego jesteś niezadowolony z naszego niezadowolenia? Dlaczego chcesz naszego zadowolenia z obrażania Boga przez tych ludzi, których my usilnie napominamy i ostrzegamy przed piekłem, które oni sami dobrowolnie wybierają swoim wypowiedzianym słowem, wykonanym czynem lub zaniechaniem szerzenia prawdy i dobra?
10 miesięcy temu / oton
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.