Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Matematyczka Pana Boga. O wyjątkowej uczonej opowiada br. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz


Odtwórz w YouTube
 

Napisała pierwszy w historii podręcznik rachunku całkowego i otrzymała – jako jedna z pierwszych kobiet w historii – katedrę uniwersytecką. Oto Maria Gaetana Agnesi - zwana matematyczką Pana Boga. Opowiada o niej br. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz, autor książki "Piękna dusza. Matematyczka Pana Boga. Życie Marii Gaetany Agnesi".

 

Książka dostępna jest w Księgarnii Polonia Christiana


DATA: 2019-08-16 13:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo ciekawa postać i bardzo pięknie brat o niej opowiada
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Warto może dodać, że Maria Gaetana Agnesi (16 maja 1718 ? 9 stycznia 1799) pochodziła z rodziny mediolańskiego kupca, i była jednym z jego 21 dzieci. Była cudownym dzieckiem. W wieku lat pięciu mówiła po włosku i francusku, w wieku lat jedenastu znała grecki, hebrajski, hiszpański, niemiecki i łacinę. Napisała nie tylko pierwszy podręcznik rachunku różniczkowego i całkowego, ale także esej Il cielo mistico (Niebo mistyczne). Uważała, że rozumowa kontemplacja Boga uzupełnia modlitwę i kontemplację Życia, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
ponad 1 rok temu / Rys
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.