DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Węgry i Słowacja dały sobie z tym rade wprowadzając odpowiednie ustawy, a Litwa wypowiedziała Konwencje Stambulską. A co robi PiS-owski rząd??? NIC!!! Co robi z projektem o zakazie aborcji eugenicznej, który podpisało ponad milion obywateli? NIC!!! Ale jak jest tylko jakaś uroczystość kościelna to w pierwszych rzędach klęczą żeby przed kamerami widziała ich cała Polska. Groby pobielane i tyle!
ponad 1 rok temu / takaprawda
 
Tragedia.ten obled kiedys sie skonczy interwencja Pana JEZUSA.moze szybciej niz myslimy. Taki swiat bez wartosci nie przetrwa.Smutne i niebezpieczne czasy .Bronmy dzieci,dzialajmy i modlmy sie.
ponad 1 rok temu / Zasmucona
 
Najbardziej zatrważające jest to, że PIS nie dokonuje zmian w prawie by wyrugować te wszystkie dewiacje i wzmocnic raz na zawsze rodziny i rodzicielstwo. Ile czasu będziemy się z tymi atakami borykać, ile dzieci w między czasie zostanie skrzywdzonych i wypaczonych psychicznie, zdeprawowanych? To zbyt poważna sprawa by rząd chciał w specyficznym interesie politycznym rozgrywać społeczeństwo.
ponad 1 rok temu / grimm
 
Kiedy 12 lat temu dotarło do mnie, czego będzie zmuszone ?uczyć się? moje dziecko w niemieckiej szkole, trzeba było podjąć decyzję. Jedyną droga by ochronić niewinność dziecka była ewakuacja. W Polsce nikt mi nie uwierzył. Moje prognozy, ze tylko kilka lat dzieli polskie dzieci od tego koszmaru, traktowane były z usmieszkiem politowania, nie, u nas to nigdy nie przejdzie...a na zachodzie dziecko się w ten sposób traci - duchowo, bo staje się kimś innym po takich eksperymentach, lub duchowo i fizycznie, bo kiedy rodzic protestuje, zabierają mu dziecko.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
W polskich warunkach wychowanie do życia w rodzinie prowadzą nauczyciele, którzy ukończyli studia podyplomowe i mają formalne uprawnienia do ich prowadzenia. Seksedukacja według standardów WHO aktualnie realizowana w polskich szkołach to domena przede wszystkim młodzieżowych seksedukatorów, przeszkolonych w zakresie praktycznego stosowania antykoncepcji. I jeszcze jedna różnica: w Polsce, w której prowadzone jest WDŻWR jest generalnie mniej takich zjawisk jak aborcje u nastoletnich dziewczyn oraz zakażenia HIV/AIDS. W zakresie chorób przenoszonych drogą płciową - kiły, rzeżączki, chlamydiozy oraz HIV/AIDS - niektóre wskaźniki zachorowalności mamy w Polsce nawet 1000 razy niższe niż w krajach zachodnich.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Porównajmy edukację seksualną realizowaną w oparciu o standardy WHO i wychowanie do życia w rodzinie. Ideałem wychowawczym WDŻWR jest osoba, dla której w sferze seksualnej podstawową wartością jest rodzina. Dzieci traktuje jako wartość. Panuje nad swoją seksualnością, by służyła ona trwałości i szczęściu rodziny. Ideałem wychowawczym standardów WHO jest osoba, której podstawową wartością w sferze seksualnej jest przyjemność. Możliwość poczęcia dziecka to najczęściej zagrożenie. Taka osoba nie próbuje opanowywać impulsów seksualnych, bo w imię czego miałaby to robić? Następna różnica: korzenie ideowe. Dla WDŻWR ideowym punktem odniesienia jest nauczanie Kościoła Katolickiego. Dla standardów WHO - postmarksistowska szkoła frankfurcka, radykalny feminizm i teoria gender. Kolejna różnica: WDŻWR to zajęcia nieobowiązkowe. Zajęcia według standardów WHO są z założenia przymusowe. Rodzice zdecydowani nie posyłać dzieci na takie zajęcia są karani grzywnami i aresztem.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Dziś niech każdy z czytelników PCH24 i nie tylko niech zamówi przynajmniej dziesiątkę Różańca Świętego, aby dobry Bóg za przyczyną Najswietrzej Maryji Panny chronił Nasze dzieci i nie tylko nasze przed tym szatanstwem jakim jest lgtb gender itp.Proszę Was o modlitwę!!!!!!Autora tez proszę o modlitwe
ponad 1 rok temu / ckm
 
Właśnie zmuszony byłem słuchać audycji w III jeszcze trwa i zaobserwowałem, że ma tam miejsce nagonka na zwolenników projektu: STOP PEDOFILII. Cała ta "edukacja" seksualna jest tam zakłamywana i ukazywana jako coś dobrego i dobrowolnego; o ile teraz wszyscy zwolennicy odżegnują się od nakazywania edukacji seksualnej to wiadomo, ze na Zachodzie coraz częściej jest ona obowiązkowa. Rzeczywistość przy udziale jakiegoś pana Kuby jest programowo zakłamywana.
ponad 1 rok temu / magis
 
jest to obrzydliwe. poniesie to za sobą konsekwencje natury psyxhicznej,fale samobójstw wśród młodzieży i dorosłych którzy przejdą w dzieciństwie te sex"edukacje"Maryjo Modl się za nami.
ponad 1 rok temu / Alan
 
Nie zawsze, są wyjątki. Np. gdyby ktoś nazwał się nickiem "Jezus Chrystus", nie będę mu odpowiadał "Jezusie Chrystusie", tylko odpowiem zgodnie z jego cechą którą publicznie objawia: bluźnierco. Podobnie, osobie która publicznie objawia bezmyślność przyrównując masturbację do dłubania w nosie, odpowiem zgodnie z cechą tej osoby: bezmyślna. Poza tym, hipokrytko, sama robisz dużo większy bałagan na forum, skoro nagminnie w danym wątku co chwilę zmieniasz nick.
ponad 1 rok temu / @bezmyślna
 
znaczek @ stawiamy przed nazwą tego komu odpowiadamy ,albo piszemy "do",tu nie ma osoby która podpisałaby sie "bezmyślna" robicie bałagan na forum
ponad 1 rok temu / do @bezmyślna
 
Czego brakuje obecnej edukacji traktującej w swoim programie o życiu seksualnym jak biologia skąd sie biorą dzieci, konsekwencj, choroby, antykomcepcja etc czy godzina wychowawcza nie rozmawiamy z obcymi, wstrzemięźliwość otd, że narodził sie pomysł osobnych zajęć z edukacji seksualnej? Poza tym, patrząc na obecny poziom polskiego szkolnictwa, jaka jest szansa, że takie zajęcia będą prowadzone rzetelnie? Takie szczegółowe wytyczne zaproponowane przez WHO a to wszystko po to, żeby "ochronić dzieci przed pedofilskim klerem"? Czy coś sie zmienilo pod tym względem? Jestem rocznik 89 i wszystko co potrzebne a propos bezpieczenstwa i współżycia wynioslem m.in ze szkoły właśnie.
ponad 1 rok temu / Adam
 
Masturbacja porównywalna do dłubania w nosie??? Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz.
ponad 1 rok temu / @bezmyślna
 
a na czym polegałaby kontrola ?toż to czynność porównywalna z dłubaniem w nosie ,serio chcecie w to angażowac ustawodawstwo i politykę??
ponad 1 rok temu / @ aaa
 
czy zgodzisz się ze mną że podpowiadanie niewinnym dzieciom czegoś o czym w swej niewinności jeszcze nie pomyślały to jest seksualizacja?
ponad 1 rok temu / do ewelina
 
Państwo czyli rząd Polski już dawno powinno zareagować ostro zdecydowanie i stanowczo podejmując działania w kierunku egzekwowania prawa i sprecyzowania co jest szkodliwe dla rozwoju dzieci i młodzieży a to uznać za niedopuszczalne i takie prawo uchwalić żeby takie organizacje ww nie miały wstępu do szkół i innych placówek jak i zabronić wykorzystywania infrastruktury szkolnictwa i innych placówek państwowych do promowania treści zagrażających zdrowemu rozwojowi psychofizycznemu dzieci i młodzieży, przecież obowiązkiem państwa wpisanym do Konstytucji jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom od zagrożeń dla zdrowia i życia. Na co czeka rząd polski, czyżby nie widać z góry nasilającego się rozbestwienia tych agresywnych środowisk, których terror staje się możliwy dzięki bierności rządzących, specjalnie nie reagujących na kneblowanie broniących się przed tym terrorem i mówiących prawdę na temat straszliwych celów głoszących genderyzm a w ramach jego to chore lgbt. Bezwzględnie tr
ponad 1 rok temu / ewelina
 
@Izydor Oracz & adwersarze: Otóż w społeczeństwie libertariańskim zachowania takie jak masturbacja mogłyby być ścigane, a nawet karane, jednakże nie przez totalitarne państwo, a lokalne społeczności z rodziną na czele. Być może istniałąby możliwość wyklęcia członka rodziny albo porzucenia własnej rodziny lub społeczności, aby uciec od praw przez nich ustanowionych, niemniej jednak decentralizacja prawa rzeczywiście skończyłaby się w niektórych przypadach na ściganiu i karaniu masturbacji. Brzmi okrutnie? Konkurencja prawna pomiędzy lokalnymi społecznościami wypracowałąby optymalny model prawny. Każda wspólnota przesadzająca z prewencją zła straciłaby członków. Każda wspólnota nadmiernie tolerancyjna również miałaby problemy ucieczka z miejsc tolerujących bezprawie. W pańśtwie totalitarnym natomiast taka konkurencja prawna jest niemożliwa.
ponad 1 rok temu / aaa
 
zastanawiam się czy jesteś prowokatorem ?czy szkodnikiem? bo ośmieszasz katolików ,czy choc raz pomyślałeś jak wyglądałby świat gdyby twoje teorie wprowadzić w życie? świat Orwella byłby przy Twoim sielski
ponad 1 rok temu / @Izydor Oracz
 
Przychodzą czasy że trzeba chwycić za miecz
ponad 1 rok temu / Robert
 
pedofilów wsadzają do kryminału za zdjęcia w komputerze, a tu mafia pedofilsko-urzędnicza organizuje dla siebie spotkania z małymi dziećmi w szkołach i przedszkolach, zupełnie bezkarnie i za pieniądze podatników. a póżniej przy winku i obślinieni będą się wymieniać wrażeniami z ,,edukowania,,, iście przewrotny plan!!!
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Czasy ostateczne nadeszły.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Autorzy edukacji seksualnej WHO naoglądali się zapewne zachowań szympansów bonobo. Ich marzeniem byłoby, aby każdy z każdym bądź z każdą, bez zobowiązań, traktując sex jak formę relaksu.Wniosek: ludzkość ma się uzwierzęcić.Dlaczego? Bo zwierzęta można łatwo zniewolić.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Przekaz powinien być jasny - masturbacja to występek przeciw obyczajności - art 140 Kodeksu Wykroczeń. Młodzież powinna być uczona, by donosić na swoich kolegów hańbiących się prakytkami onanistycznymi.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
@Aha bardzo niemądre podejście. Jestem nauczycielką i z pełną świadomością oświadczam, że 3/4 nauczycieli nie powinno uczyć, ani mieć wpływu na dzieci. To środowisko nie tylko jest zlewicowane, ale często niekompetentne i leniwe, dlatego trzeba patrzeć im na ręce. A jeśli chodzi o edukację seksualną to edukatorzy nawet nie muszą być po studiach pedagogicznych, więc oddasz dziecko w ręce osób nie tylko niekompetentnych, ale wręcz niebezpiecznych...
ponad 1 rok temu / Polka
 
Rodzice nie mogą decydować czego uczy się dziecko, chyba że są kompetentni. Ja taki nie jestem, dlatego dzieci bez wahania posłałem pod opiekę nieznanych ludzi. Dzięki brakom kompetencji przynajmniej nie stresuję się, gdyż nie umiem zweryfikować czy ci ludzie czasem nie uczą bzdur.
ponad 1 rok temu / Aha
 
Autorami tego programu są perwersyjni degeneraci, którzy chcą dzieciom urządzić nie edukację, a eDUPAcję. Odebrać najmłodszym wstyd, niewinność i skromność. Gorszenie maluczkich widoczne na kilometr. Brońmy się przed tym, jak tylko możemy!
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
@naPohybel @Iskierka @Airam @Izydor Oracz @Kaska - zgadzam się z Waszym stanowiskiem, jak i z tym ,że jest to przygotowywanie gruntu pod prawne dopuszczenie pedofilii na każdym etapie rozwoju dziecka, jako "orientacji seksulanej", czego w szczególności domagają się jak to już ktoś określił "naukoFcy", którzy służą mamonie, pedofilom a może i samym sobie.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
należy być silniejszym a nie uciekać,w NY Amisze mieszkają obok zepsucia ,reklam i całego współczesnego świata i...zwalczją pokusy ,są silni ,Taki przykład ale może pomoże.
ponad 1 rok temu / @Tereska
 
dlaczego dla ciebie jest różnica tylko w tym ,kto odziera dziecko z niewinności?
ponad 1 rok temu / @ matkaPolka
 
Ktoś kompletnie zapomniał o naukach Ojców Kościoła - św Augustyna i Tomasza Akwinaty: "Onanizm jest grzechem sodomskim, wołającym o pomstę do nieba" - takie powinno być "wychowanie seksualne", ale prowadzone przez księży katehetów, a nie edukatorów - pontonów!
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Wytczne Światowej Organizacji Zwierząt jak kopulujacym zwierzęciem być. Powtorka z czasów Noego. Żyjemy w czasach neopoganstwa gdzie instynkt jest ma być silniejszy od rozumu. Marana tha
ponad 1 rok temu / R.
 
Każdy kraj, który jest w Unii Europejskiej musi przyjac WHO, teorię gender i inne głupoty.. Dla UE wrogiem jest Kościół i katolicy, a Bogiem jest LGBT. NALEZY WYJSC Z UNII EUROPEJSKIEJ, ABY UNIKNAC TEJ ZARAZY
ponad 1 rok temu / Tereska
 
@Izydor Oracz Ty się dobrze czujesz? Co ma art 140 Kodeksu karnego do testu? Artykuł ten mówi o przestępstwach przeciwko obronności RP,w jaki sposób jest on powiązany z tekstem powyżej?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Przyjdzie tylko ogień, woda juz była...
ponad 1 rok temu / @R.
 
~`aha A dlaczego nie? "Naukofcy" uprawdopodobniają największe brednie, gdyż tłum ma naiwną pewność, że kompetetni ludzie bredzić nie mogą.
ponad 1 rok temu / naPohybel
 
WHO bedzie kwiczec jak przyjdzie woda i ogień z neba!
ponad 1 rok temu / R.
 
Szatańskie wersety. Należałoby jeszcze dodać postulat ,,profesora" o dopuszczalności kazirodztwa. Islam całą gębą.
ponad 1 rok temu / Airam
 
Dorosły się gorszy jak to czyta, a co dopiero jak dziecko zetknąwszy się z tym zostaje odarte z niewinności...
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
Wychowaniem dzieci zajmują się rodzice, oni decydują.
ponad 1 rok temu / Ania
 
Doprowadzamy się do absurdu... Rodzice mają decydować czego uczy się dziecko? Wiedza jest dla dziecka, nie dla rodzica - to pedagodzy z kompetencjami decydują o programach. Idąc tym tokiem myślenia płaskoziemcy nie poślą dziecka na geografię, proepidemiści - antyszczepionkowcy nie poślą na biologię, a kreacjoniści nie poślą go na fizykę i astronomię. Naukę dzieci zostawmy nauczycielom
ponad 1 rok temu / Aha
 
Przepraszam , ale OD CZEGO MAMY RZĄD RP ? To w sprawach o ewidentną DEPRAWACJĘ dzieci NARZUCANĄ ODGÓRNIE i to z ZEWNĄTRZ KAŻDY COBYWATEL MA SIE BRONIĆ SAM ? To jest PARANOJA a nie demokracja. NIE PO WYBRALIŚMY PiS aby teraz podpisywać "dodatkowo" jakieś KARTECZKI z oświadczeniami i ŻYCZENIAMI . Ostanie wystąpienie w TV pana Marcina Przeciszewskiego było "tragikomiczne" . Widać było strach po eksperymencie , w którym sam jako postępowy "katolik" modernista uczestniczy. Żądamy POLITYCZNYCH DECYZJI i PRAWA CHRONIĄCEGO katolików polskich . Mniejszości zawsze były TOLEROWANE w Polsce. Czekamy na Oświadczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie DEPRAWACYJNYCH Standardów WHO w temacie edukacji seksualnej z możliwością wystąpienia RP z tak ZDEMORALIZOWANEJ ORGANIZACJI. Pan Prezes Kaczyński zamiast tyle mowić o OBRONIE Katolików niech sie weźmie do ROBOTY .
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Skandal! Masturbacja powinna podlegać pod artykuł 140 Kodeksu Karnego, podobnie jak praktyki homoseksualne. Taki powinien być wydźwięk nauki, ale na lekcjach religii, a nie na wydumanej "edukacji seksualnej"
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Pojeb i pedofil to wymyslil
ponad 1 rok temu / Ja
 
Najgorsze jest to, że wiele z tych twierdzeń i zaleceń ma sens, a pomieszane są z takimi bezsensownymi i szkodliwymi, że szok. Mam nadzieję, że mojej córki nikt w przedszkolu uczuć nie będzie o masturbacji dziecięcej i zostawia to na głowie rodziców aby sobie z tym poradzić. Smutne jest też to, że młodych ludzi nie uczy się tego, że popędy nie tylko seksualne trzeba hamować bo tym się różnimy od zwierzat.
ponad 1 rok temu / Kaska
 
jeśli przejmie się słowami "akceptowalne współżycie/seks, winien być odbywany za zgodą obu osób, ma być on dobrowolny, równy i stosowny do wieku i kontekstu, zapewniający szacunek do samego siebie?.to odwrotnie na nic się nie zgodzi,również to jest dobre"mają być omawiane różnorodne emocje, w tym ?pierwsza miłość? jako rodzaj zauroczenia, a także przygotowywanie do radzenia sobie w sytuacji, w której uczucie nie zostaje odwzajemnione" ale w tym programie więcej rzeczy jest złych
ponad 1 rok temu / @dzwonek
 
Teoria gender niech będzie przeklęta, bo ona z ludzi robi zwierzęta.
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Gdy czytam ten program to odnosze wrazenie ze napisali go pedofile
ponad 1 rok temu / Mamiami
 
Czyli osiągając 15 lat po pełnym zindoktrynowaniu sexem, osiągnie stan martwej duszy! Ponieważ pozbawienie poczucia wstydu, to właśnie stan śmierci sumienia! Stary Testament opisuje różnicę między ludźmi, dzieląc ich na karnację twarzy, u jednych może się pojawić RUMIENIEC, a u tych innych nie! Wstyd to podstawowy mechanizm ratujący człowieka przed degeneracją i utratą godności Dziecka Bożego. Każdy kto tylko zgadza się na takie praktyki i to w ramach państwowych praw i dotacji, powinien siedzieć w odosobnieniu, jako anarchista i burzyciel porządku społecznego!
ponad 1 rok temu / AndrzejBR
 
Doprowadzamy się do absurdu... Rodzice mają decydować czego uczy się dziecko? Wiedza jest dla dziecka, nie dla rodzica - to pedagodzy z kompetencjami decydują o programach. Idąc tym tokiem myślenia płaskoziemcy nie poślą dziecka na geografię, proepidemiści - antyszczepionkowcy nie poślą na biologię, a kreacjoniści nie poślą go na fizykę i astronomię. Naukę dzieci zostawmy nauczycielom
ponad 1 rok temu / Aha
 
kilka punktów jest w porządku ale reszta nie, poza tym 0-4 to wiek w którym TYLKO rodzice powinni mieć wpływ na dziecko
ponad 1 rok temu / klik
 
nie wszystko w tym programie jest złe a co do przedziału w 6-9 czy 9-12 to przynajmniej dziecko zrozumie o czym są pytania przygotowujące do pierwszej spowiedzi myślącemu wystarczy dwa słowa
ponad 1 rok temu / do Piotr
 
Jakiej narodowości i jakie wartości religijne mają twórcy ???? Gdyby ich drogowskazem był DEKAKOG,znaliby odpowiedzialność nie tylko za siebie, swoje interesy ...nawet po trupach...ale innych też.Każdemu wystarczyłoby chleba,godnego , mądrego i sprawiedliwego życia. Czy nie pokazują gdzie u ich odbywa się proces myślowy????
ponad 1 rok temu / Stan
 
Straszne obrzydliwe! To wola o pomstę do nieba!!
ponad 1 rok temu / Gosc
 
To jest skuteczne przygotowanie gruntu dla działań pedofilskich.Tak "wyedukowane"dziecko chętnie podda się potrzebom starego zboczeńca,spełni je w całej rozciągłości i nie będzie się czuło skrzywdzone.Ciekawe,że te leśne dziady z onz nie pomyślą,że działają przeciw swym potomkom.Chyba,że tam siedzą sami seksualni degeneraci.
ponad 1 rok temu / dzwonek
 
Mam dwoje dzieci w przedziale 9-12 lat. Po tym co przeczytałem powyżej we fragmencie dotyczącym tego wieku np."Prezentowane mają być różne ?orientacje? seksualne oraz ?miłość wobec osób tej samej płci?." Oświadczam że moje dzieci o sodomitach będą się uczyły... po moim trupie.
ponad 1 rok temu / Piotr
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.