16 grudnia 2019

Masowy protest przeciwko bluźnierczej produkcji Netflixa

(Fot. Pixabay)

Ponad 1,5 miliona osób podpisało się pod petycją, żądającą od globalnej platformy filmowej Netflix zaprzestania emisji skandalicznego świątecznego „dodatku specjalnego”, przedstawiającego Jezusa Chrystusa jako sodomitę. Brazylijczycy różnych wyznań masowo rezygnują z subskrypcji kanału.

 

Film „komediowy” zatytułowany „Pierwsze kuszenie Chrystusa”, stworzony przez grupę Porta dos Fundos wyemitowano w brazylijskiej wersji serwisu streamingowego 3 grudnia br. Od tego czasu ponad 1,5 miliona osób podpisało się pod petycją do kierownictwa Netflixa, by usunąć materiał, który poważnie obraził chrześcijańskich widzów.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Inicjatorzy protestu domagają się również ukarania twórców komedii. Program, który jest jednorazowym 46-minutowym „wydarzeniem specjalnym”, wywołał krytykę ze strony świata polityki.

 

Syn prezydenta Jaira Bolsanaro, Eduardo, napisał w mediach społecznościowych: „Popieramy wolność słowa, ale czy warto atakować wiarę 86 proc. populacji?”.

 

Pomimo oburzenia, jak dotąd nie ma oznak, by platforma planowała usunąć materiał. Jednak tysiące brazylijskich chrześcijan, a nawet muzułmanów, rezygnują z subskrypcji serwisu Netflix w proteście przeciwko filmowi przedstawiającemu Pana Jezusa jako osobę homoseksualną. Brazylijscy wyznawcy Allacha postanowili – w geście solidarności z chrześcijanami – pozwać producentów bluźnierczego obrazu.

 

„Pierwsze kuszenie Chrystusa” (A Primeira Tentacao de Cristo), opublikowane 3 grudnia, przedstawia Pana Jezusa jako homoseksualistę.

 

Film wyprodukowała ta sama brazylijska grupa komediowa YouTube’a, która już raz rozgniewała katolików w 2018 r. inną swoją produkcją, w bluźnierczy sposób odnoszącą się do Ostatniej Wieczerzy.

 

Biskup Palmares Dom Henrique Soares da Costa wyraził oburzenie z powodu prowokacji Netflixa, mówiąc, że film jest „wyjątkowo lekceważący” dla wiary chrześcijańskiej i wezwał katolików do rezygnacji z subskrypcji kanału „w prezencie dla Naszego Pana”.

 

„W trakcie przygotowań do Narodzenia Pańskiego Netflix uderzył w twarz wszystkich chrześcijan; splunął nam w twarz, kpiąc z naszej wiary” – ubolewał prałat. Hierarcha wyjaśnił, że sam do niedawna był subskrybentem platformy, ale w tym tygodniu cofnął subskrypcję.

 

Biskup da Costa podkreśla, że film został „zainicjowany przez demoniczną siłę, która inspiruje tak wiele serc i umysłów w czasach neo-pogaństwa”. Wezwał też niechrześcijan do bojkotu Netflix-a.

„Jeśli uważasz, że to poważny błąd, proszę cię, nawet jeśli nie jesteś wierzący, możesz również anulować subskrypcję, w imię zdrowia naszego społeczeństwa i ze względu na dobrą koegzystencję Brazylijczyków!” – napisał na Facebooku w poście zatytułowanym „Nie dla Netflix: prosty i piękny prezent dla Boga narodzonego z Dziewicy. Anuluj i podaj swój powód: „brak szacunku dla religii innych” – zachęcał duchowny.

 

Ostro skrytykowała produkcję konferencja biskupów brazylijskich, wskazując, że istnieje granica wolności słowa.

 

Wielu przywódców chrześcijańskich wezwało władze do działania i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców na mocy art. 208 kodeksu karnego, zakazującego bluźnierstw.

 

Zniesławienie religii jest niezgodne z miejscowym prawem brazylijskim. Kodeks karny wyraźnie zabrania publicznego wyszydzania wszelkich aktów religijnych lub przedmiotów kultu religijnego. Za bluźnierstwo grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do jednego roku.

 

Narodowe Stowarzyszenie Prawników Islamskich (ANAJI) poinformowało, że pozwie Netflixa oraz Porta dos Fundos, wyrażając „solidarność z chrześcijańskimi braćmi”. Girrad Mahmoud Sammour, prezydent ANAJI, wydał oświadczenie, w którym zauważa, że ​​artykuł 5 konstytucji brazylijskiej oznacza ochronę i szacunek świętości. Podkreślił także konsekwencje karne dla osób, naruszających artykuł 208.

 

Również przedstawiciele najliczniejszych wyznań: zielonoświątkowego, ewangelikalnego i innych denominacji protestanckich wezwali swoich członków do anulowania subskrypcji Netflixa.

 

W maju kanał zagroził bojkotem stanu Georgia w USA z powodu ustawy ograniczającej zakres prawnej dopuszczalności zabijania nienarodzonych. W odpowiedzi na groźby Netflixa obrońcy życia sami zrezygnowali z subskrypcji. Dwa miesiące później kwartalny raport kanału wykazał utratę 126 tysięcy płatnych abonentów.

 

 

Źródła: vt.co, churchmilitant.com

AS

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 100 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram