DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Masowy protest przeciwko bluźnierczej produkcji Netflixa

Masowy protest przeciwko bluźnierczej produkcji Netflixa
Fot. Pixabay

Ponad 1,5 miliona osób podpisało się pod petycją, żądającą od globalnej platformy filmowej Netflix zaprzestania emisji skandalicznego świątecznego „dodatku specjalnego”, przedstawiającego Jezusa Chrystusa jako sodomitę. Brazylijczycy różnych wyznań masowo rezygnują z subskrypcji kanału.

 

Film „komediowy” zatytułowany „Pierwsze kuszenie Chrystusa”, stworzony przez grupę Porta dos Fundos wyemitowano w brazylijskiej wersji serwisu streamingowego 3 grudnia br. Od tego czasu ponad 1,5 miliona osób podpisało się pod petycją do kierownictwa Netflixa, by usunąć materiał, który poważnie obraził chrześcijańskich widzów.

 

Inicjatorzy protestu domagają się również ukarania twórców komedii. Program, który jest jednorazowym 46-minutowym „wydarzeniem specjalnym”, wywołał krytykę ze strony świata polityki.

 

Syn prezydenta Jaira Bolsanaro, Eduardo, napisał w mediach społecznościowych: „Popieramy wolność słowa, ale czy warto atakować wiarę 86 proc. populacji?”.

 

Pomimo oburzenia, jak dotąd nie ma oznak, by platforma planowała usunąć materiał. Jednak tysiące brazylijskich chrześcijan, a nawet muzułmanów, rezygnują z subskrypcji serwisu Netflix w proteście przeciwko filmowi przedstawiającemu Pana Jezusa jako osobę homoseksualną. Brazylijscy wyznawcy Allacha postanowili – w geście solidarności z chrześcijanami – pozwać producentów bluźnierczego obrazu.

 

„Pierwsze kuszenie Chrystusa” (A Primeira Tentacao de Cristo), opublikowane 3 grudnia, przedstawia Pana Jezusa jako homoseksualistę.

 

Film wyprodukowała ta sama brazylijska grupa komediowa YouTube’a, która już raz rozgniewała katolików w 2018 r. inną swoją produkcją, w bluźnierczy sposób odnoszącą się do Ostatniej Wieczerzy.

 

Biskup Palmares Dom Henrique Soares da Costa wyraził oburzenie z powodu prowokacji Netflixa, mówiąc, że film jest „wyjątkowo lekceważący” dla wiary chrześcijańskiej i wezwał katolików do rezygnacji z subskrypcji kanału „w prezencie dla Naszego Pana”.

 

„W trakcie przygotowań do Narodzenia Pańskiego Netflix uderzył w twarz wszystkich chrześcijan; splunął nam w twarz, kpiąc z naszej wiary” – ubolewał prałat. Hierarcha wyjaśnił, że sam do niedawna był subskrybentem platformy, ale w tym tygodniu cofnął subskrypcję.

 

Biskup da Costa podkreśla, że film został „zainicjowany przez demoniczną siłę, która inspiruje tak wiele serc i umysłów w czasach neo-pogaństwa”. Wezwał też niechrześcijan do bojkotu Netflix-a.

„Jeśli uważasz, że to poważny błąd, proszę cię, nawet jeśli nie jesteś wierzący, możesz również anulować subskrypcję, w imię zdrowia naszego społeczeństwa i ze względu na dobrą koegzystencję Brazylijczyków!” – napisał na Facebooku w poście zatytułowanym „Nie dla Netflix: prosty i piękny prezent dla Boga narodzonego z Dziewicy. Anuluj i podaj swój powód: „brak szacunku dla religii innych” – zachęcał duchowny.

 

Ostro skrytykowała produkcję konferencja biskupów brazylijskich, wskazując, że istnieje granica wolności słowa.

 

Wielu przywódców chrześcijańskich wezwało władze do działania i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców na mocy art. 208 kodeksu karnego, zakazującego bluźnierstw.

 

Zniesławienie religii jest niezgodne z miejscowym prawem brazylijskim. Kodeks karny wyraźnie zabrania publicznego wyszydzania wszelkich aktów religijnych lub przedmiotów kultu religijnego. Za bluźnierstwo grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do jednego roku.

 

Narodowe Stowarzyszenie Prawników Islamskich (ANAJI) poinformowało, że pozwie Netflixa oraz Porta dos Fundos, wyrażając „solidarność z chrześcijańskimi braćmi”. Girrad Mahmoud Sammour, prezydent ANAJI, wydał oświadczenie, w którym zauważa, że ​​artykuł 5 konstytucji brazylijskiej oznacza ochronę i szacunek świętości. Podkreślił także konsekwencje karne dla osób, naruszających artykuł 208.

 

Również przedstawiciele najliczniejszych wyznań: zielonoświątkowego, ewangelikalnego i innych denominacji protestanckich wezwali swoich członków do anulowania subskrypcji Netflixa.

 

W maju kanał zagroził bojkotem stanu Georgia w USA z powodu ustawy ograniczającej zakres prawnej dopuszczalności zabijania nienarodzonych. W odpowiedzi na groźby Netflixa obrońcy życia sami zrezygnowali z subskrypcji. Dwa miesiące później kwartalny raport kanału wykazał utratę 126 tysięcy płatnych abonentów.

 

 

Źródła: vt.co, churchmilitant.com

AS

 

 

 


DATA: 2019-12-16 18:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stanowcze nie dla filmu
22 dni temu / Jerryy74
 
Stanowcze NIE dla filmu
8 miesięcy temu / Małgorzatą
 
Stanowcze NIE
8 miesięcy temu / Iwona
 
Stanowcze NIE
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Stanowcze nie dla filmu
8 miesięcy temu / Romana
 
Stanowcze NIE
8 miesięcy temu / Jolanta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.