DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Masowe sterylizacje kobiet w Uzbekistanie

Masowe sterylizacje kobiet w Uzbekistanie
fot.kerrynd/sxc.hu
#RODZINA    #GINEKOLOG    #STERYLIZACJA    #UZBEKISTAN    #LEKARZ    #SZPITAL    #DZIECKO    #KOBIETY    #CIĄŻA    #ZABIEG

W Uzbekistanie obowiązuje tajny program sterylizacji kobiet. Lekarze przeprowadzają zabiegi zaraz po porodzie i bez wiedzy pacjentek.


W Uzbekistanie posiadanie dużej  rodziny uznawane jest za sukces. Adolat, jedna z kobiet do której dotarło BBC, marzyła o czwórce dzieci. Jednak po urodzeni drugiej córeczki nie mogła już zajść w ciążę. Udała się na badania do pobliskiego szpitala. Tam dowiedziała się, że została wysterylizowana. – Płakałam i cały czas pytałam: dlaczego? – opowiada. Lekarz miał ją poinformować, że takie jest prawo w Uzbekistanie.

 

Sterylizacja kobiet po porodzie ma służyć kontroli narodzeń. – Każdego roku musimy przedstawić plan. Opisujemy w nim, jak wiele kobiet chciało otrzymać od nas receptę na środki antykoncepcyjne, oraz jak wiele kobiet wysterylizowaliśmy – mówi ginekolog z jednego ze szpitali w stolicy w Takszent, stolicy Uzbekistanu.

 

Inni lekarze twierdzą, że oczekuje się od nich sterylizacji 8 kobiet tygodniowo. Na lekarzy wywiera się więc presję, a szczególnie silna jest ona w regionach wiejskich. Nie chcą oni opowiadać o szczegółach pod nazwiskiem, gdyż obawiają się represji.

 

Źródła w ministerstwie zdrowia informują, że sterylizacja pomaga instytucjom państwowym kontrolować wzrost demograficzny. Według zaleceń populacja w Uzbekistanie musi zostać utrzymana na poziomie 28 milionów.

Mówimy o dziesiątkach tysięcy kobiet sterylizowanych w całym kraju – informuje szef Expert Working Group, która śledzi zbrodniczy proceder uzbeckich władz. W ciągu siedmiu miesięcy udało im się zdobyć informacje o 80 tys. kobiet, które zostały pozbawione szans na dziecko.

 

Źródło: bbc.co.uk

ged


DATA: 2012-04-13 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tym przypadku aborcja jest jak bajbardziej słuszna. Uzbekistan to kraj muzułmański. A im mniej muzułmanów na świecie, tym lepiej. Dlatego w tym wypadku, moim zdaniem, sterylizacja kobiet z punktu widzenia nie-muzułmanów a w szczególności przedstawiciele Europy, tak nękanej przez ich religijnych pobratymców. Chyba nikt by nie chciał, aby któreś z dzieci narodzonych, gdyby nie było sterylizacji, wysadziłoby się w powietrze w którymś z paryskich, londyńskich, berlińskich, madryckich, rzymskich czy moskiewskich pociągów/wagonów metra/autobusów ?! Tym samym władze Uzbekistanu nieświadomie idą nam na rękę. Powtarzam - im mniej muzułmanów, to tylko będzie pożytkiem dla nas.
ponad 8 lat temu / Krzyżowiec z Trójmiasta
 
Ruscy robią co mogą, żeby przy ich spadku demograficznym u sąsiadów nie było lepiej.
ponad 8 lat temu / chłopzewsi
 
Czyżby nasi politycy doradzali władzą Uzbekistanu.
ponad 8 lat temu / er
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.