DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 35  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Masowe "nawrócenia" celebrytów

Masowe "nawrócenia" celebrytów

Stare chińskie przekleństwo dotyczące życia w ciekawych czasach w ostatnich miesiącach daje się nam we znaki z nieprawdopodobną wręcz siłą. Mogłoby się bowiem wydawać, że w przeciągu pół roku najbardziej dotychczas zajadli wrogowie papiestwa zostali zagorzałymi papistami. I gdyby nie wzmożona ofensywa laicka prowadzona przez te same osoby w imię tolerancji dla wszelkich dewiacji, przeciwko elementarnym zasadom moralnym i samej instytucji Kościoła, można by ulec złudzeniu, iż dokonują się właśnie najbardziej spektakularne nawrócenia w historii.


Bo cóż powiedzieć na to, że praktycznie wszyscy lewicowi i libertyńscy celebryci, dziennikarze i politycy, bazując na licznych, mniej lub bardziej oficjalnych wypowiedziach, autoryzowanych bądź nieautoryzowanych wywiadach, wybranych gestach i słowach papieża Franciszka, stali się gorliwymi wyznawcami rozszerzonej ponad doktrynę wersji dogmatu o papieskiej nieomylności i teraz straszą nią katolików stających w obronie życia i nierozerwalności małżeństwa czy sprzeciwiających się propagandzie homoseksualnej i ideologii gender?


Zwolennicy takiej wykraczającej poza dogmatyczną definicję „nieomylności ­papieża”, tworzą coś w rodzaju nowego „świętego oficjum”. Aspirując do miana inkwizytorów, stają do walki z wszystkimi katolikami wiernymi odwiecznemu nauczaniu Kościoła i broniącymi zrębów moralności chrześcijańskiej. Przy wsparciu niektórych „księży z księżyca” oraz mediów w rodzaju „Tygodnika Powszechnego”, który reanimuje ostatnio trupa teologii wyzwolenia, owa lewacka sitwa skwapliwie wyłapuje, nagłaśnia i podaje do wierzenia jako dogmaty wszystkie plotki o tym, co papież miał powiedzieć na temat potrzeby ubóstwa, porządku hierarchicznego w Kościele czy rzekomych zmian w kwestii zasad moralnych.


Tymczasem wielu katolików przytłoczonych szumem informacyjnym bądź milczy w oczekiwaniu wyjaśnienia, bądź też stara się wytłumaczyć każdy gest i każde słowo papieża niezależnie od rangi wydarzenia. W obliczu całego zamieszania watykański rzecznik prasowy ksiądz Federico Lombardi przypomniał, że papieskie wywiady nie są aktem magisterialnym, czyli – niezależnie od ich merytorycznej oceny – nie należą do nauczania Kościoła i nie stanowią zobowiązania dla wiary katolików.


Jeden z najtęższych umysłów teologicznych w naszym kraju, kiedy próbowano z nim polemizować, powołując się na nienależące do magisterium słowa jednego z papieży, powiedział: Kiedy Ojciec Święty je rano na śniadanie jajecznicę, to nie znaczy, że cały Kościół ma jeść rano jajecznicę. Warto o tym pamiętać w obliczu lewackiej nagonki na oparte na fundamencie Ewangelii i Tradycji odwieczne nauczanie Kościoła, które ani o jotę nie może ulec zmianie. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni (Mt 5, 18). Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! (Ga 1, 7–8).


Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek ciąży na nas, katolikach, obowiązek znajomości prawd katechizmu, obowiązek poznawania i zachowywania całego odwiecznego nauczania Kościoła, jak również interpretowania wszelkich dokumentów i wypowiedzi w świetle zgodności z odwieczną Tradycją, aby nie dać się zapędzić w kozi róg. Aby ocalić wiarę. Musimy znać różnicę między magisterium Kościoła nadzwyczajnym i zwyczajnym oraz zakres dogmatu o nieomylności papieskiej, aby w dyskusjach z „reformatorami” nie dać się sprowadzić do poziomu rozważań: czy najlepszym samochodem dla biskupa jest rozlatujący się trabant czy może jednak syrenka…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No może w końcu ktoś naprawdę prześledzi dokonania Jorge B. Wprowadzenie rabinów na uczelnie katolickie i jako wykładowców w seminariach duchownych( to można porównać z historiami Półwyspu Iberyjskiego i Rusi) Sprzedaż katolickiego uniwersytetu protestantom no i na koniec taka mała praktyczna rzeczywistość jak wyprowadzenie młodzieży z kościołów na stadiony.Niewiarygodne. Ale żeby nie mówić o takich prozaicznych sprawach to dziennikarze wymyślili inne tematy które "nieprawdziwie" oskarżają J.B. Jakieś tam junty i socjaliści w automacie z Jezuitami. A rzeczywistych dokonań J.B. w Polsce nikt nie zna. Ja o tyle, o ile moi znajomi przyjechawszy do Polski po cichutku mi zrelacjonowali. Czy nie ma w Polsce dziennikarza albo faktografa. Brakuje na podróż do Argentyny? Dorzucę grajcara. Jeszcze o Rotary. To są Filantropi.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Szanowny Panie Sławomirze. Prosimy o więcej. Miarodajny wykład o Magisterium jest potrzebny bardziej dla Polaków niż nowoczesne myśliwce w 1939r. Świetnie, rozpoczęła się prawdziwa walka o zachowanie wiary. Koniec rozmydlania i naciągania że jakiś tam nominat musiał doktoryzować się na moderniźmie, bo nie mógłby zostać biskupem. Śledźmy karierę intelektualną nominatów aby zrozumieć tragedię całych diecezji za czasów szalejącego protestantyzmu.
ponad 5 lat temu / Leo
 
@Leszek - jak zapewne wiesz, nasza wiara mówi nam, że prędzej czy później, nastąpi "nowy porządek świata", związany z ponownym przyjściem Jezusa. A więc innymi "porządkami" nie ma co się przejmować. Pamiętać tylko należy, aby żyć zgodnie z zasadami Ewangelii, z miłością do Boga i bliźniego. I ja to widzę w postępowaniu papieża Franciszka.
ponad 5 lat temu / janusz
 
Janusz @ Niestety cenzura tego portalu zakazuje mi umieszczania linków. Dlatego napiszę tylko, żeby zapoznał się pan z informacjami na temat Nowego porządku Świata (NWO).
ponad 5 lat temu / Leszek
 
@Leszek - mylisz się, Rotary Club to nie masoneria. Rotarianie działają jawnie i ich głównym polem działania jest działalność charytatywna. Mają wielkie zasługi m.in. na polu likwidacji w skali światowej choroby polio (Heine-Medina), propagowali i przeprowadzili z pomyślnym skutkiem akcję szczepień dzieci na całym świecie przeciwko tej strasznej chorobie. Mógłbyś wyjaśnić, jakie to pomysły papieża Franciszka mają swoje źródła w masońskiej ideologii ?
ponad 5 lat temu / janusz
 
Rotary club to też masoneria. Cala masoneria bez różnicy czy to iluminaci, ryt szkocki, rożokrzyżowcy itd. to masońska klika i katolik masonem być nie powinien. Niestety jak pokazuje historia masoni wniknęli do katolickiego kleru, żeby rozwalać Kościół od środka, a reformy drugiego soboru watykańskiego i pomysły papieża Franciszka mają swoje źródła w masońskiej ideologii.
ponad 5 lat temu / Leszek
 
 

1455 – zmarł bł. Fra Angelico (właśc. Guido di Pietro), włoski dominikanin, wybitny malarz religijny (ur. 1387). Do klasztoru wstąpił w wieku 20 lat. Pełnił funkcję wikariusza i przeora konwentu w Fiesole. Malarstwa uczył się we Florencji. Na polecenie papieża Eugeniusza IV udał się do Rzymu, gdzie wymalował dwie kaplice w bazylice św. Piotra i Pałacu Watykańskim. Na zamówienie Ojca Świętego Mikołaja V przyozdobił jego apartament oraz prywatną kaplicę. Swoje dzieła Fra Angelico pozostawił także w Kortonie i Orvieto.

 
 

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd na zebranie państw Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Powodem absencji szefa polskiego rządu ma być zamieszanie jakie wywołały słowa Benjamina Netanjahu mówiące o Polakach pomagających Niemcom w holokauście.

 

Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu zatrzymali w obwodzie turkiestańskim cztery osoby podejrzewane o działalność terrorystyczną i rozbudzanie konfliktów religijnych.

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką gazetę „Die Welt”, do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. „Bezpośrednio po wydaleniu wsiada się w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” - mówi Armin Schuster z CDU.

 

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.