DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


jako świadomie wierzący nawrócony z ateizmu ewangeliczny protestant i Polak chyba nie chcę żeby polski KK się protestantyzował. W ogóle bardzo nie lubię określenia "protestant" , bo ja raczej przeciw nikomu nie protestuje, jak już to biblijny lub ewangeliczny chrześcijanin. Niestety Kościół Ewangelicki w Niemczech wiem bo często tam bywam i mam rodzinę jest tak samo duchowo martwy jak i KK ! Odsetek prawdziwie wierzących w Jezusa jako Syna Bożego, w Jego zmartwychwstanie, w stworzenie świata przez Boga a nie ewolucję oraz w prawdziwość Pisma Świętego jest tak samo zatrważająca w Kościele Luterańskim jak i katolickim wNiemczech. Ale w Polsce wygląda to niewiele lepiej. Panie Pawle Chmielewski, choć wiem że ja dla Pana jako konserwatywnego katolika jestem heretykiem lub odszczepieńcem ja po prostu nawróciłem się w kościele ewangelicznym tam mi głoszono ewangelię, to chciałbym żeby Pan wiedział że tak naprawdę to jest nam bliżej do siebie niż Pan sądzi! :-
5 miesięcy temu / GoranN ewangeli
 
Herezja? Ludzie, mamy XXI wiek. Kto w ogóle posługuje się jeszcze takimi określeniami?
5 miesięcy temu / Wod
 
Przede wszystkim wielu biskupów nie wierzy już w Boga... Więc będą się przyłączać do budowy światowej religii, żeby zachować wpływy i posady. Protestantyzacja Koscioła oraz zabawy z dogmatami świadczą tylko o tym, że nie traktują swojej wiary poważnie - a co to za dogmaty, kiedy można je sobie dowolnie zmieniać dla wygody i mody "ducha czasu".
5 miesięcy temu / A.
 
co np z odnową charyzmatyczną pentakostalizacja naszego Kościoła czy chodzi np o tak popularnego zakonnika jak o. Szustak czy tylko o zakonników zwolenników LGBT
5 miesięcy temu / kuba
 
Poproszę również o nazwiska tych progresywnych duchownych i zakonników których ma autor na mysli
5 miesięcy temu / kuba
 
Niech nas ogarnie łaska twoja Panie według ufności pokładanej w Tobie.
5 miesięcy temu / Trzeba zasłuż
 
Motyw tzw. Wielkiej Apostazji pojawia się w wielu objawieniach tzw prywatnych, zwłaszcza ostatnio dla zainteresowanych: brazylijskie Itapiranga i Angueira, włoskie Trevignano Romano. Wygląda na to, że jest już raczej nieunikniona, i może być wstępem do utworzenia pseudoreligii światowej, będącej praktycznie otwartymi drzwiami dla Antychrysta. Tak czy inaczej, podstawa teraz to zdrowe, chrześcijańskie rodziny i budowane przez nie wspólnoty, dla których Eucharystia, Maryja i posłuszeństwo prawdziwemu Kościołowi z prawowitym Papieżem na czele będą czymś niezbywalnym. Ważna kwestia w tym kontekście to: jak nie stać się sektą, jak nie popaść w żadną ze skrajnych herezji neomodernizm, fundamentalistyczny tradycjonalizm itp? Tak czy inaczej, potrzeba będzie dużej znajomości Prawdy wiary i zdolności rozeznawania, co jest z Ducha Świętego, a co nie. A że w Polsce będzie czas katakumb, i to zostało już parę razy przepowiedziane. Polecam też tzw Proroctwo Ratzingera bo już wkrótce się spełni.
5 miesięcy temu / Gabriel
 
Autor podał , że w Niemczech 23 miliony osób deklaruje się jako katolicy. Ta informacja może sporo wyjaśnić. W Niemczech jest ok 80 milionów osób . 23 miliony,gdyby były w stanie oddać głosy w sposób zorganizowany , mogłyby mieć realny wpływ na rząd, a niemeicki rząd rządzi nie tylko samymi Niemcami. Podejrzewam , że to jest powodem próby dokonania gwałtownej protestantyzacji kościoła w Niemczech , czyli wprowadzenia w nim chaosu. Deklaracja przed władzą państwową swojego wyznania nie jest sprawą bez znaczenia . Widzę , ze potrzeba dużo pracy i chyba tego , czego w Polsce i Stanach Zjednoczonych , czyli brania przez katolików udziału w rzadzeniu panstwem bez pośrednictwa partii protestanckiej lub Zjednoczonej Prawicy. Od razu przypomnę , że do dzisiaj władze Bawarii zakazują dokonania autopsji szczątków ostatniego króla Bawarii , najprawdopodobniej w obawie wyjścia na jaw królobójstwa dokonanego za zgodą ówczesnych bawarskich elit,których CSU jest kontynuatorką
5 miesięcy temu / Mirek
 
Apostazja wydaje mi się postawą szczerą. Skoro ktoś nie wierzy albo w istnienie osobowego Boga albo wystarczy że w pewne dogmaty katolickie to logicznie nie chce być częścią wspólnoty, w której taka wiara obowiązuje. Kiedyś niewierzących wcale nie było mniej, ale uważali się za kulturowych katolików, większości pewnie nawet apostazja kojarzyła się tylko ze starożytnym Cesarzem, a po deklaracji czuliby się wykluczeni przez rodzinne społeczności.
5 miesięcy temu / Stanibor
 
@Zbigniew, nie masz racji, liberalizacja postępuje zbyt wolno, bez niej odpływ wiernych byłby jeszcze większy
5 miesięcy temu / takijeden
 
do Zbigniew. Gużyński, Lemański itp. to tylko trybiki, robiący dużo hałasu. Gorzej jest z hierarchami, którzy zabraniają lub utrudniają odprawiania Mszy Trydenckich. Przykład prałata Kneblewskiego to nie jedyny przypadek, jest wiele miejsc, gdzie księża odprawiający takie msze mają trudności od przełożonych. A żeby Kościół odnowić uważam że jest potrzeba do powrotu takich mszy, przynajmniej 1/3 na dziś.
5 miesięcy temu / taki 1
 
Liberalizacja nauki Kościoła, która postępuje od czasu Soboru, powoduje upadek wiary. W Polsce najwyższy czas zabrać się za różnych Gużyńskich.
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
W mojej parafii są balaski, ale co z tego, jeśli tylko część osób może z nich korzystać. Kilku księży wychodzi do ludu i szybko rozdaje Najświętszy Sakrament. Czasem balaski to za mało, przydałyby się klęczniki w tych miejscach, gdzie księża stoją z Komunią św. Tyle, że w mojej parafii ludziom nie klękanie prawdopodobnie nie przeszkadza, chyba wolą stać.
5 miesięcy temu / Zocha
 
W Kościele zmiany dokonują się powoli, często potrzeba na nie dziesiątków, a niejednokrotnie setek lat. Protestantyzacja Kościoła Katolickiego zapewne się nie dokona, bo nie ma sensu. Dlaczego mielibyśmy zrobić coś takiego ? Zaakceptować to ? Efekty zmian, reform Lutra widać jak na dłoni, przyniosły złe owoce, niektóre denominacje są pośmiewiskiem, inne jawią się jak towarzystwa rozrywkowo towarzyskie. Konsumpcyjny, ogólnoświatowy trend dotknął też hierarchów Kościoła, powszechne jest przekonanie że ludziom trzeba KONIECZNIE wszystko ułatwiać. A ludzie tego nie potrzebują, a nawet nie chcą. W mojej parafii pracujemy nad tym aby Ks. Proboszcz pozwolił na postawienie balasek. Chcemy klękać. Trzeba to jeszcze przemodlić, na pewno się uda. Policzcie polskie pielgrzymki, ludzie w wakacje, w środku lata nie leżą na plaży, nie siedzą przed telewizorem, nie grillują a ruszają na piesze pielgrzymki do Królowej Polski i do innych sanktuariów. Przecież biskupi to widzą.
5 miesięcy temu / Jazzz
 
Grzegorz - a dlaczego Bóg ma dawć potomkom nazistów świętego? A pancerny kardynal czyli Rztzinger nie był z Niemiec? Co da świety jak go oleją? Kafarnaum olało Chrystusa to np Niemcy olali Ratzingera - nie tak? Co tu pomoże święty? Odda za nich co zrabowali w Polsce na przykład?
5 miesięcy temu / Jot
 
Panie Chmielewski. Pisząc "niewielka kwota" proponuję najpierw dowiedzieć się ile ona wynosi, bo w moim przypadku jest to rocznie 864 Eur. Szczęść Boże
5 miesięcy temu / katolik w niemc
 
No tak- Amazonia leży w samym centrum Niemiec, stąd główna rola Reichbiskupów w synodzie ludów Ameryki Południowej...koniecznie ze zbiegłymi tam nazistami niemieckimi
5 miesięcy temu / Darius
 
@Georg Zgadzam się to problem nie hierarchii ale wiernych. Trzeba walczyć z tym zjawiskiem. Np. z nadmierną konsumpcja poprzez minimalizm i post. Ludzue chcą coraz więcej a to szczęścia nie daje.
5 miesięcy temu / Pixwi
 
A czym jest apoztazja dla kościoła? W zasadzie niczym. Kościół ma gdzieś osoby przychodzące na mszę. Nie chcą, niech nie chodzą. A osobom występującym z kościoła wydaje się, że pokazali foocka kościołowi. Czyli plan działa i to bardzo dobrze.
5 miesięcy temu / masa
 
Niestety Kościół w Niemczech od dłuższego czasu jest prowadzony przez ludzi, którzy nigdy nie powinni być biskupami, tacy jak Marx, Bode, Overbeck i cała ta spółka. Ale najgorsze jest to, że Watykan nawet nie próbuje ich stopować ich szaleństwie niszczenia Kościoła.
5 miesięcy temu / Neptun
 
Apostazja w Polsce też nasila się, szczególnie w dużych miastach widać obojętnych religijnie młodych i starszych ludzi. Jak uświadomimy sobie, że obok nas żyje wcale niemała grupa prawie dorosłej młodzieży, która nigdy w życiu nie była na mszy świętej, a w Kościele tylko jako zwiedzający, to można być w szoku.
5 miesięcy temu / S. P
 
Juz przecież kanonizowali Lutra. Uroczystość pochwalna była.
5 miesięcy temu / dgdh
 
Jak widac, czlowiek zyjacy w dobrobycie nie potrzebuje Boga. Mieszkam w niemczech od 30 lat i wiem co mowie. W tym roku bedac w Polsce zauwazylem, ze rodzenstwo, znajomi i bardzo wielu katolikow tak samo mysli jak Niemcy.Apostazja postepuje bardzo szybko nie tylko w niemczech ale takze i w Polsce, z tym tylko wyjatkiem, ze w niemczech jest juz powszechna apostazja, a w Polsce ukryta.
5 miesięcy temu / Georg
 
Nie ma ani jednego kapłana który powie: To nie działa u protestantów to i u nas nie zadziała?
5 miesięcy temu / verus
 
Panie Boze, daj Niemcom zarliwego swietego!
5 miesięcy temu / Grzegorz
 
nie masz prawa wyrzucać nikogo ze swojego kraju gdzie się urodził ,szkodzisz katolikom
5 miesięcy temu / @Izydor Oracz
 
koniec... Bo jesli nie potrafi odroznic duchownego kaplana w ornacie od duchownego diakona w dlamatyce to jakie Jej prawo do odgrywania POLICJI LITURGICZNEJ???!!! Dlatego apeluja powaznie, uwarzajmy z osadami na owoce naszej oczywiscie jak najbardziej slusznej krytki herezji kosciola niemieckiego i innych kosciolow!!! Bo ludzie swieccy wszedzie sa jednakowi!!!
5 miesięcy temu / okirex
 
cd...Nazakonczenie tu zacytuje historie, ktora miala miejsce w polskiej parafii w Neimczech, gdzie w czasie sprawowania Mszy Swietej mloda zagubiona Pani, pomylila jednego kaplana wspolcelebrujacego Msze Swieta z diakonem satlym,choc obaj mieli rozne szaty, kaplan ornat, diakon dalmatyke, i przychodzac po Eucharystii do Proboszcza do zakrystii z pretensjami, ze diakon koncelebrowal Msze Sw!!! w jaki sposob, zapytal Proboszcze? Widzialam jak odmawial prefacje i wedlug niej przeistoczenie bylo nie wazne, a wiec Eucharystia nie posiadala zadnej wartosci!!! Ze to wszystko to symulacja dakramenu Eucharystii!!! A przez ten fakt i dlatego wlasnie Pani nie poszla do komunnii!!! Oczywicie liturgicznie wszysko bylo zgone z prawem liturgicznym, diakon stojac z tylu za celebrantami wcale nie bral urdzialu w prefacji!!!
5 miesięcy temu / okirex
 
cd.. To rachunek zaiscie ludzki i nie bede go komentowal, gdyz nie ma ceny za wiare i nauke Chrystusa i zbawienie ludzi! Nie uczciwe uwazem jednak stawianie sprawy celibatu, ktory jest tylko dekretem pozadkowym i nie posiada odnosnika dogmatycznego, chociazby dlatego,ze Jezus Chrystus powolal na apostolow rzonatych meszczyzn, choc mogl powolac celibateriuszy! Mimo ewidentnych herezji panujacych w Kosciele niemieckim musimy byc ostrozni w ocenach i nawolywaniach do przciwstawiania sie tym tendecjom.Gdyz moga z racji tego "nawolywania" wyniknac wielkie nieporozumienia!!!
5 miesięcy temu / okirex
 
cd.. Dodac musze jeszcze tu problem kompletnego rozbicia rodziny, ktory wywolaly rzady socjalistow i chadekow wywodzacych sie wlasnie z owych "seudo chrzescijanow".Zarzady niemieckich parafii prowadza od lat swieccy, ktorzy przejeli kompletna organizacje kosciola od dolu ku gorze do szczebli w kuriach biskupich. Tak zarzadzaja oni na przyklad na stanowiskach zarzadow personalnych, decydujac o losach duchownych ksiezy i diakonow!Chcialby jednak zaznaczyc, ze faktem jest to ze niemieccy "odnowiciele" Kosciola Sw. chcieli by przy okazji odnowy zmienic etyke seksualna, wprowadzic sakramentalne swiecenia kobiet by otworzyc drzwi ku zjednoczeniu sie z kosciolami luteranskimi, ktore w moim przekonaniu juz dawno przestaly byc kosciolami. Bo taktyka przewodzacych w niemieckim kosciele jest prosta: By zmiejszyc efekty apostazji i z nim zwiazany spadek dochodow z podaku koscielnego, chca sie polaczyc by zrodlo doplywu pieniedzy sie nie pomniejszylo.
5 miesięcy temu / okirex
 
cd.. Ludzie ci wyrwani z rynkowych przedsiebiorstw dochodowych, bankow i komunalnych zarzadow, zarabiajacych na tych nowych koscielnych pozycjach duze pieniadze nie posiadaja zadnej wiary, a malo to nie indentyfikuja sie w zadnym punkcie z kosciolem Katolickim, Jego wiara nauka, mentalnoscia, zasadymi, etyka itd. Ba nawet w wielu przypadkach sa wrecz wewnetrznie Jego przeciwnikami!!! Daltego ludzie w parafiach niemieckich nie znajacy kosciola wiernego nauce Jezusa Chrystusa, pod wplywem tych galopujacych zmian i niekoczacej sie medialnej nagonki i ciaglych klamstw na tematy Kosciola Katolickiego zagubili sie w wirach tych wydarzen i informacji. Problemem dodatkowo jest fakt, ze spoleczenstwo jest spolaryzowane podzialem na biednych najbiednieszych,srednich utrzymujacych sie z wlasnej pracy dbajacych tylko o swoj byt i bogatych zupelnie oderwanych od realiow zyciowych.
5 miesięcy temu / okirex
 
W sprawie protestayzacji nie można być obojętnym. Albo jest się Polakiem-Katolikiem, albo nie. Ci, którym to nie pasuje - niech zapłacą exit-tax jak w RPA wyjadą z Polski. Nie potrzeba tu nam ateistów, mordernistów etc. Odzważmy się powiedzieć w końcu odszczepieńcom "Paszli won!"
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Dobry artykul, temat jest praktycznie nie konczacy sie...Poczatki apostazji w Niemczech siegaja czasow II Soboru Watykanskiego. Do niego i do nastepujacej laicyzacji kosciola przyczynil sie "wielki" teolog, niemieckie "bozyszcze" Karl Rahner! Niemcy to kraj gdzie wplywy i inwigilacja Kosciola Katolickiego przez ewangelikow doprowadzaja do mieszania pojec, tradycji, religii, dogmatow, niweluja "sacrum" wnosza "profanum"... Sklada sie na to jeszcze wiele innych czynnikow, ktorych glownym jest BRAK WIARY w srod niemieckiego duchowienswa!!! Tak wlasnie Mamona staje sie najwazniejszym elementem niosacym kosciol!!! Daltego niemieccy biskupi, zatrudnili na wysokich stanowiskach, swieckich "szpecow" od gospodarki, bankowosci, organizacji i handlu, chcac w ten sposob "urynkowic wiare" i pomnozyc zyski... Ludzie ci wyrwani z rynkowych przedsiebiorstw dochodowych, bankow i komunalnych zarzadow, zarabiajacych na tych nowych koscielnych pozycjach duze pieniadze nie posiadaja zadnej wiary, a malo to nie indentyfikuja sie w zadnym punkcie z koscio
5 miesięcy temu / okirex
 
Za odejscie od Wiary i Kosciola nie obarczal bym tylko i wylacznie kaplanow, bo oni sa odzwierciedleniem kondycji i swietosci rodzin katolickich. Swieci ksieza sa owocem swietosci rodziny Spytajmy samych siebe: kto z nas praktykuje wspolna codzienna modlitwe z malzonkiem i dziecmi? Przekazuje Wiare swoim dzieciom, przez wlasny przyklad i katecheze te najprostsza, bo wiekszosc z nas nie jest teologami? Ja niestety czesto przylapuje siebie na tym, ze probuje polepszac swiat zaczynajac od innych...
5 miesięcy temu / @ wierny z PMK
 
Z podatkiem to się Pan myli, to rocznie ok 500,600 eur przy średniej 4000 ? brutto. Czyli rodzina "oszczędza" ponad 1000 np na urlop, więc wybierają.Z resztą artykułu się zgadzam, wiary tu ile wody na pustyni
5 miesięcy temu / X
 
Autor jakby nie zauważał, że ten "trent" w Kościele Powszechnym a krajach niemieckojęzycznych nie znajduje przeciwstawienia w osobie papieża Franciszka oraz dykasterii w Watykanie. Od chwili pontyfikatu w roku 2013 - 13.03.2013 r. - papieża Franciszka, zauważalne jest rozmywanie doktryny i dogmatów katolickich. Temu wszystkiemu służy decentralizacja w Kościele Powszechnym ogłoszona w adhortacji Evangelii gaudium z 24.11.2013 r., oraz oddanie - w adhortacji Gaudete et exsultate z 19.03.2018 r. - kościołom lokalnym - narodowym - większych kompetencji doktrynalnych. Z kolei w adhortacji Amoris Laetitia z 19.03.2016 r., dokonano nieformalnej rehabilitacji etyki sytuacyjnej. To wszystko spowodowało, że każdy episkopat szuka "swoich" dróg wyjścia z marazmu, nie zauważając, że jedyną szansą na powstrzymanie apostazji wiernych jest powrót do źródeł, ukorzenie pychy człowieka XXI wieku, uznając, że prawda Ewangelii jest nieprzemijająca, a nowa forma nie zmieni treści.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
"Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość". Odstępstwo zakończy sąd.
5 miesięcy temu / sp
 
@a Święte słowa! Trafiłeś w sedno problemu! Tu w Niemczech uprawia się politykę w kościele wszystko musi być politycznie poprawne czyli przekłamane! Prawdy tu się już nie głosi ze strachu, z wygody oraz z chęci przypodobania się wielkim tego świata! Coraz więcej ludzi ma dość wiec tej obłudy i kłamstwa tych kazań tylko o uchodźcach i innych bzdur - taki kościół po prostu jest nikomu nie potrzebny brak w nim Chrystusa i jego prawdy oraz wiary! Polonia ma księży Chrystusowców i Chwała Bogu za to ponieważ wielu z nich głosi odważnie Chrystusa! Módlmy się za wszystkich księży i przede wszystkim ludzi sprowadzonych na manowce! Bóg odnowi Kościół i oczyści go, to właśnie nadchodzi módlmy się abyśmy przetrwali w wierze ponieważ próba jest przed nami...
5 miesięcy temu / Anna
 
Od zwykłego świeckiego szaraczka z parafii naprawdę niewiele zależy. To biskupi mają władze żeby ukrócić pewne złe rzeczy czy przywołac do porządku. Nawet zwykli księża niewiele mogą.
5 miesięcy temu / Mirek
 
Problem jest moim zdaniem gdzie indziej. Brak wiary u kapłanów. Już nie mówi się o życiu wiecznym, o piekle, o cierpieniach dusz potępionych. Nie mówi się o grzechu i jego skutkach. Nie mówi się o Bogu, o Maryi. Kościół się za bardzo upolitycznił, i wykorzystują to dewianci, którzy pragną akceptacji grzechu. Przypomniał mi się film z Pawłem Kukizem, tytułu już nie pamiętam. Mieli odpowiedzieć na pytanie "Kim dla ciebie jest Jezus Chrystus"? No właśnie, przejdźmy się ulicą i zobaczmy co ludzie w Europie by odpowiedzieli. Jezus do Siostry Faustyny wyraźnie mówi o nas duszach w świecie żyjących: "Na wszystko mają czas, ale nie na to by przyjść do mnie po łaski." A czy można przyjść do kogoś komu się nie ufa, nie wierzy? Czyja to wina? Kto odpowie przed Panem? Kapłani sami nie wchodzą do Królestwa Bożego i nie pozwalają wejść innym. Naszymi przewodnikami w czasach obecnych są św Ludwik de Monort i św Faustyna.
5 miesięcy temu / a
 
żadnego podatku, który osłabia tylko kościół rozleniwia jego pasterzy były to początek protestantyzm KK
5 miesięcy temu / rucola
 
Sytuacja w Kosciele niemieckim jest dosc zlozona. Z jednej strony maleje liczba katolikow, z drugiej rosna wplywy z podatkow. Episkopat niemiecki opublikowal ostatnio przychody z podatku z zeszlego roku, z ktorych wynika, ze rok 2018 byl rekordowy w historii! Nie mozna rowniez zapomniec, ze KK jest najwiekszym pracodawca w Nimczech, utrzymujac miedzy innymi szpitale, pzedszkola i szkoly. A te ostatnie niestey z mojego doswiadczenia sa tylko z nazwy katolickie. Ja mieszkajac juz wiele lat po drugiej stronie Odry i uczestniczac w zyciu Kosciola rowniez niemieckiego uwazam, ze odgorny podatek jest zlym pomyslem, poniewaz Kosciol niemiecki w duzej czesci przestal sie skupiac na Ewangelizacji, ktora jest i powinna byc Jego celem a koncentruje sie na utrzymaniu dobr i wplywow. Niestety bardzo zasmuca mnie fakt braku jednosci wsrod hierarchow tutejszego Kosciola, wrecz uzylbym pojecia rozlam. Na szczescie wciaz czsem dochodza do glosu hierarchowie Kosciola, ktorzy poz...
5 miesięcy temu / @ wierny z PMK
 
Kosciol katolicki w Niemczech zarobil na ostatnim Podatku 12,5? miliarda. Wcale nie tak malo.
5 miesięcy temu / Mible
 
Proszę państwa, to jest odpis od należnego podatku, który i tak trzeba zapłacić! Gdzie tu oszczędności?!
5 miesięcy temu / ktoś
 
W Niemczech trzeba się zadeklarować do jakiego kościoła należy,bo z wynagrodzenia pobierany jest podatek wyznaniowy.Jak teraz jest to nie wiem,ale kiedyś to było 2%.Niemcy dziś jak mogą tak ograniczają swoje wydatki przeznaczone na inne cele niż ubranie,żywność,opłaty za mieszkanie i samochody,bo ich pensje są dodatkowo obciążane daninami na rzecz różnego rodzaju zasiłków socjalnych.Ktoś przecież musi je wypracować,by ten co nie pracuje mógł dostać pieniądze.Duże,bo stać go na wczasy w rodzinnych stronach,gdzie trzeba dojechać aerofłotem.A swoją drogą jak liczne musiały być te skandale seksualne,że ludzie podają je za przyczynę swej apostazji?Czyżby w każdej parafii był ksiądz gorszyciel?Zresztą moderniści będący niemieckim episkopacie też nie przysparzają wiernych.Wręcz przeciwnie.Cały ten konglomerat prowadzi do wystąpień ze wspólnot,a to do niczego dobrego nie prowadzi.
5 miesięcy temu / rgt
 
Prawda. To, co tutaj zostało napisane, powinno być nagłaśnianie z taką mocą a nawet większą niż robią to przeciwnicy KK. Głos walki o Kościół, Rodzinę, Dzieci - powinien wyjść od wiernych. Wierzący ! Jednoczmy się pod Krzyżem, z Różańcem w rękach ratując naszą wiarę. Nie dajmy się zastraszyć sługusom diabła. Prośmy Maryję o obronę nas i Polski !
5 miesięcy temu / Gość
 
Kazdy powinien przeczytac artykul p. Chmielewskiego i zastanowic sie, w ktory miejscu i czasie sam jest.
5 miesięcy temu / CH
 
Część prawdziwych katolików, a zdarzają się tacy i w Niemczech, odchodzi nie chcąc współfinansować upadłego heretyckiego systemu. Są lub odchodza do Tradycji i tam oddają dziesięcinę. Inna rzecz, ze prawdziwej wiary katolikow w Niemczech znajdujemy w granicach promili.
5 miesięcy temu / Antymodernista
 
Prawda.
5 miesięcy temu / Robert
 
Jeżeli jest to 9% wspomniane w komentarzu wcześniej to któż moglby sie dziwić, ze sa wystąpienia? Niemcy naprawdę zubozeli a to jest fura pieniędzy.
5 miesięcy temu / marcin
 
@Gość Próba przypodobania się światu to jak pogoń za tęczą. Teraz nie podobają im się podatki i religia w szkole, potem pojawi sie sprawa moralnosci seksualnej, oraz dopuszczenia kobiet do święceń. Jedyną szansą na akceptację powszechną Kościoła jest sytuacja, gdy zmieni sie on w rodzaj Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
5 miesięcy temu / Pixwi
 
cyt"Biskupi zdają sobie doskonale sprawę, że masy postrzegają Kościół jak zwykłą firmę " -Kościół zachowuje się jak firma instytucja -nie ma co zaprzeczać , w tym kontekście odejście od kościoła nie oznacza odejścia od wiary tylko od instytucji ,wina jest w środku KK a to są skutki
5 miesięcy temu / ale ale
 
Polscy ateiści są wrogo nastawieni do KK bo z góry ustalony jest podatek na KK. Nie mają nic merytorycznego do zarzucenia tylko sugestie o okradaniu ich mimo ich woli. Pytanie czy nie lepiej byłoby gdyby tego odgórnego podatku nie było?
6 miesięcy temu / Gość
 
Leczenie dżumy - cholerą!
6 miesięcy temu / Karol
 
"Są duchowni, często popularni zakonnicy, którym bliżej jest do niemieckojęzycznych neomodernistów niż do szczerych uczniów św. Jana Pawła II." Czy ktoś mi napisze nazwiska paru dla przykładu? Bo nie wiem czy myślę o tych samych.
6 miesięcy temu / Kyrgios
 
ryba psuje się od głowy, gdzie jest inkwizycja??
6 miesięcy temu / axe
 
9% od podatku dochodowego nie nazwałabym relatywnie niewielkim podatkiem. I myli się redakcja w twierdzeniu że Niemcy nie odchodzą dla oszczędności ! Właśnie tak, dla oszczędności większość Niemców odchodzi z kościoła !
6 miesięcy temu / Ann
 
Patrząc na niemiecki kościół, sam bym z niego natychmiast wystąpił. Nie ma w nim nic katolickiego, urzędnicy typu Marx, Bode, Kasper już dawno realizują sprzeczne z katolicyzmem cele. Nie ma co się oszukiwać, apostazja już się dokonała - Nie jesteśmy filią Rzymu. Marx 2015 - "Każdy episkopat odpowiedzialny jest za duszpasterstwo we własnym kręgu kulturowym. Nie możemy czekać, aż Synod powie, jak mamy ukształtować nasze duszpasterstwo rodzinne."
6 miesięcy temu / Obcy Astronom
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.