DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Masoneria kontroluje szkoły i jest we Francji „kuratorium oświaty”

Masoneria kontroluje szkoły i jest we Francji „kuratorium oświaty”
Fot. MAXPPP/Forum

Republikańska szkoła we Francji od lat ulega wpływom masonerii. Niemal każdy minister resortu edukacji jest powiązany z wolnomularstwem. Teza Jana Zamoyskiego – „Takie będą Rzeczypospolite, jakie w nich młodzieży chowanie” – nad Sekwaną także jest traktowana poważnie.

 

Wielka Loża Francji (GLDF) stwierdza oficjalnie: „Kiedy przyjrzymy się nieco historii edukacji w naszym kraju, uderza nas miejsce, jakie zajęli w niej masoni. Oczywiście, cały postęp w tej dziedzinie nie pochodzi od ludzi, którzy byli członkami loży masońskiej, ale tych było bardzo wielu”.

 

Ta tradycja jest kontynuowana. Na zakończenie roku szkolnego, 22 czerwca odbędzie się nawet kolokwium na temat relacji pomiędzy masonerią a szkołą publiczną. Organizatorem jest Instytut Studiów i Badań Masońskich (IDERM), emanacja Wielkiego Wschodu Francji. Takie kolokwia organizowane są co roku, a patronują im ministrowe edukacji.

 

W 2015 r. Wielki Wschód Francji ogłaszał nawet bez ogródek: L'école est à nous! („Szkoła jest dla nas!”). Dyskutowano wtedy o rewolucyjnych reformach międzywojennego ministra edukacji Jeana Zaya w czasie rządów Frontu Ludowego. Ten mason, działacz Ligi Obrony Praw Człowieka i obywatela i Ligi Nauczycielskiej (odpowiednik naszego ZNP), trafił nawet w 2014 roku do Panteonu, decyzją prezydenta Hollande’a. Zay był pomysłodawcą ENA (Krajowej Szkoły Administracji), jako kuźni kadr przywódców narodu. Za jego rządów wyrugowano ze szkół wszelką religię.

 

Nauki Zaya rozwijał twórczo minister Vincent Peillon, który twierdził, że sama szkoła republikańska to „nowy kościół, z nowym duchowieństwem, nową liturgią i nowymi tablicami dekalogu”. Kolejny minister edukacji – Najat Vallaud-Belkacem, objęła takie kolokwia masońskie swoim patronatem, w tym jedno poświęcone właśnie reformom Zaya.

 

W tym roku temat brzmi: „Od nauczania do edukacji”. Masoni zbierają się w słynnej siedzibie loży Grand Orient w Paryżu na rue Cadet. W programie m.in. wykłady: „Masoneria i edukacja w XVIII wieku. Instrukcja w Perpignan, masońska witryna Oświecenia”; „Ovide Decroly – pedagog i mason”; „Specyfika edukacji masońskiej: kierunkowane samokształcenie?”.

 

Po debatach uczestników czeka kolejna seria wykładów: „Masoneria i bezpłatna edukacja świecka oraz obowiązkowa z czasów Julesa Ferry’ego”; „Od syndykatu do loży: krzyżowane się dróg nauczycieli w Wogezach (1920-1980)”; „Masoneria, szkoła i edukacja w liberalnych Włoszech”; „Masoneria we Flandrii Zachodniej i laicka szkoła”.

 

 

Bogdan Dobosz

Źródło: Media-Press-Info/Hiram.be

 

 

 

 


DATA: 2019-06-10 18:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko Macrona tu brakuje.
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Stare dziadygi - myślą, że będą żyć wiecznie - tu na ziemi. Pomyśleć, że Chrystus umarł również za nich - to się w głowie nie mieści, jak wielka jest Miłość Ukrzyżowana. Mnie by się nie chciało za taki element szatański umierać.
4 miesiące temu / Ewa
 
A ja śmiem twierdzic, ze oni kontroluja tutaj juz wszystko
4 miesiące temu / IzajaszGB
 
Nie tylko we Francji ... wchodzą już do Polski z SEKSEDUKACJĄ dzieci ... MARYJO RATUJ NAS OD ZEPSUCIA !
4 miesiące temu / Agnes
 
Kult szatana juz sie nie chowa chce byc jawny. Jeszcze troche i rytualy z ludzi beda na porządku dziennym.
4 miesiące temu / atsycrozgE
 
@ala wilk. Ogarnij się, wejdź na drogę prawdy i dobra. Źle z tobą, gdy wybierasz między tyfusem a cholerą. Po co ty w ogóle na PCH24 wchodzisz? żenująca jest twoja ćwierć-świadomość.
4 miesiące temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.