DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Maski opadły! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa

Maski opadły! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa
fot. pixabay.com

Zgłoszony przez grupę parlamentarzystów projekt konstytucyjnej ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny nie uzyskał poparcia rządu – powiedział we wtorek premier Andrej Babisz. Zamiast tego gabinet chce zmienić kodeks cywilny i umożliwić zawieranie „małżeństw” osobom tej samej płci.

 

Projekt konstytucyjnej ochrony instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny podpisało ponad 30 posłów zasiadających w czeskim parlamencie. To deputowani z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej – Czechosłowackiej Partii Ludowej (KDU-CSL), ruchu ANO, CSSD, centrowego ruchu TOP 09 oraz ugrupowania Burmistrzowie i Niezależni (STAN). Jak podkreślają projektodawcy, przegłosowanie ustawy broniącej tradycyjnego małżeństwa pozwoliłoby chronić rodzinę i zahamować żądania lewicy walczącej o możliwość adoptowania dzieci przez homoseksualistów.

 

Czescy obrońcy małżeństwa i rodziny wskazują na „historyczne umocowanie małżeństwa” jako „trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety”. Ich zdaniem kapitulacja w tej sprawie i zgoda na tzw. homomałżeństwa będzie oznaczać zagrożenie dla całego narodu oraz podważy wartości, na których przez lata budowano czeską tożsamość.

 

Zgoła odmienne stanowisko zaprezentowali w tej sprawie najważniejsi przedstawiciele czeskiego rządu Babisza. Obecnie koalicyjny gabinet składa się tam z eurosceptycznego ruchu ANO (określanego niekiedy mianem centroprawicowego) oraz Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD). Politycy rządowi oświadczyli, że popierają inny projekt. Nie zakłada on zmiany konstytucji, a nowelizację kodeksu cywilnego i zapisanie w nim możliwości zawierania „małżeństw” przez osoby tej samej płci.

 

Aby zwiększyć konstytucyjną ochronę małżeństwa konieczne jest poparcie wyrażone przez co najmniej trzy piąte posłów. Z kolei do wprowadzenia tzw. homomałżeństw poprzez zmiany w kodeksie cywilnym wystarczy zwykła większość – podaje gazetaprawna.pl.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

  

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-12 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe jak się "to" nazywa po czesku:). Może fujarkove manželství?
7 miesięcy temu / agricola
 
Polska czechofilia (którą potwierdzają różnorakie badania, w których Czesi są w ścisłej czołówce najbardziej lubianych narodów)to według mnie jeszcze jeden objaw polskiego braku rozsądku w relacjach z zagranicą.
7 miesięcy temu / stasiu
 
Polacy często powtarzają jak zaklecie, ze Czesi to mądry narod. Zobaczymy czy tez tym razem.
7 miesięcy temu / zzz
 
Dalej nic sie nie dziej? Irlandia kraj katolicki????????????????????????????????????do tej pory co sie stalo kazdy wie. Jezeli Polska nie wezmie sie w garsc tak samo skonczy jak Irlandia a i napromieniowani beda sie mogli zenic w Polsce obym tego nigdy nie dozyl. Radio Maryja dalej be? Chcecie sluchac wycia modlitw Islamu z glosnikow. Albo Polska bedzie Katolicka albo wcale jej nie bedzie. Wybor i obowiazek nalezy do nas wszystkich.
7 miesięcy temu / Rycerz Niepokalanej
 
Dziwić to się można,że dopiero teraz dzieję się to co na Zachodzie już dawno obowiązuje. Czesi należą do najbardziej zdegenerowanych obyczajowo narodów. Są w większości poganami.
7 miesięcy temu / ruisdael
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.