DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czujesz się zdradzona?
8 miesięcy temu / @klik vel ale a
 
Smutne.17.11.br taka MASKA spadła z prof.Ks. Posackiego , który gościł w R.M. w Toruniu i miał wykład o "biedzie duchowej". Dlaczego ? ponieważ NIE WIDZI własnej. Widzi zagrożenia duchowe płynące ze świata a nie widzi KATASTROFY i PODMIANKI Kościoła Katolickiego. Nie widzi masonów i heretyków w Kościele . Znawca DEMONOLOGII nie widzi całego stada DEMONÓW w Kościele.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Warto zauważyć , że MASKI OPADAJĄ TYLKO z tych , którzy udają przyjaciół Pana Boga lub wiernych a NIE z tych którzy zawsze byli WROGAMI Kościoła nawet jeśli "mieli uśmiechnięte oblicze". Z ARTYKUŁU nie dowiadujemy się KTO MA TE MASKI ? Nawet nie pada określenie "pasterze wilki" , zdrajcy, czy kłamcy . Dlatego jeśli już TO NAJWYŻSZY CZAS nazywać rzeczy i ludzi którzy sprzeniewierzyli się Panu Bogu po imieniu !!! a nie używać języka nieprecyzyjnego , wieloznacznego modernistów ! Najwyższy czas POWRÓCIĆ DO niezmiennej NAUKI JEDNEGO ŚWIĘTEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Najwyższy czas powrócić do Mszy św. w rycie Trydenckim. Najwyższy CZAS SIE NAWRÓCIĆ a nie powtarzać slogany NOWEJ EWANGELIZACJI.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Informacja do Autora tekstu: w artykule jest jeden bład. Dotyczy on tego zdania: "Na przykład w 2018 roku ogień strawił kościół pod wezwaniem świętego Jakuba w Grenoble ? oficjalnie wskutek spięcia instalacji elektrycznej". Miesiąc temu rozmawiałem z Ks. Rektorem Sanktuarium na La Salette diecezja Grenoble, Ks. Antonim Skałbą MS, który powiedział, że dziś już oficjalnie potwierdzono, że nie był to przypadek ani żadne zwarcie instalacji elektrycznej, ale CELOWE PODPALENIE". Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za bardzo dobry artykuł.
8 miesięcy temu / Mati
 
Czy wojujący nie są na poziomie motłochu podburzanego przez.....w Jerozolimie by ukrzyżować Jezusa?
8 miesięcy temu / Dot
 
Do Michael Wolf: Wolf, masz rację, ale zapominasz że Ty, jesteś taki sam z tą tylko różnicą że do kościoła nie chodzisz po Zbawienie. A oni chodzą i niektórzy z nich się nawrócą. A Ty? Króluj nam Chryste!
8 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Boże Wszechmogący, ratuj!
8 miesięcy temu / N
 
A może po prostu, należy przyznać, że Polska nie jest żadnym "państwem katolickim" w taki sposób, w jaki naiwnie chcieliby je widzieć niektórzy... Jest państwem ludzi WYCHOWANYCH WEDŁUG PEWNEGO WZORCA, którzy na pół bezmyślnie powielają tradycje i gesty, z przyzwyczajenia chodzą do kościoła i wieszają obrazki na ścianach domów, natomiast o samej istocie Wiary mają minimalne pojęcie? Ot, tak ich wychowano... Nie przeszkadza im to kraść, nienawidzić bliźniego swego i zalewać rozumków wódką, zdradzać się i łżeć w dni powszednie, a potem w niedzielę pomaszerować do kościółka i odsiedzieć swoje... Żeby ludzie nie gadali. Ot, dulszczyzna.pl...
8 miesięcy temu / Michael Wolf
 
reakcja na zdradę bywa różna
8 miesięcy temu / do @ale, ale
 
Rycerz jest co do zasady rycerski. Rycerskość polega na szlachetnym zachowaniu wobec zarówno przyjaciół jak i wrogów. Rycerskość nie jest jednak synonimem uległości wobec wrogiemu postępowaniu. Rozpoznający bezpośrednie zagrożenie rycerz powinien reagować zdecydowanie i adekwatnie do skali owego zagrożenia. Może więc nawet zabić wroga i nie może mieć z tego tytułu wyrzutów sumienia. Takich potrzeba nam rycerzy ...
8 miesięcy temu / Andy
 
Nie mamy zamiaru się z tym godzić, Ciemnowidzko. My wiemy, kto zwycięży i nie będzie to szatan ze swymi kolorowymi wojskami. ::::::::::
8 miesięcy temu / @Kasandra
 
To nie średniowiecze żeby " wykastrowani" chrześcijanie ośmielili walczyć zbrojnie o swoje prawa- niestety scenariusz obowiązujący przy całkowitej aprobacie pasterzy to barany prowadzone na rzeź...Pogudźcie się z tym!!
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Jeśli masz rozum, to go użyj. Wierni profanują Kościoły, niszczą tabernakula i ośmieszają Boga oraz Najświętszą ofiarę?!
8 miesięcy temu / @ale, ale
 
@Nick ''Ryba psuje się niestety od głowy.... Pachamama na Watykanie itd.'' -- To, że masoneria siedzi w Watykanie nie znaczy, że jest głową Kościoła. Głową Kościoła jest sam Chrystus i mamy Jego zapewnienie, że bramy piekielne Kościoła nie przemogą. To, co się teraz dzieje - służy oczyszczeniu, inaczej: oddzieleniu ziaren od plew. Pzdr.
8 miesięcy temu / vvv
 
>teraz owce przypominają pasterzom o powinnościach< --- masz na myśli synod aMASOŃSKI i jego pasterzy, którzy chcą dopuścić cudzołożników do komunii albo nauczać świeckich segregacji śmieci?
8 miesięcy temu / vvv
 
teraz owce przypominają pasterzom o powinnościach ,źle jak role się odwracają a słowa przewodników nie współgrają z czynami
8 miesięcy temu / do vvv
 
Ryba psuje się niestety od głowy.... Pachamama na Watykanie itd.
8 miesięcy temu / Nick
 
Maski opadły także z Nowych Ewangelizatorów w Toruniu. 16.11.br. w telewizji Trwam był emitowany film dokumentalny o życiu błogosławionego MODERNISTY Issaca Thomasa Hecker , który był redemptorystą a potem paulistą uczącym nowoczesności i dialogu międzykulturowego. Chrześcijaństwa OTWARTEGO i LIBERALNEGO na wzór społeczeństwa amerykańskiego co stało w sprzeczności z Nauczaniem K.K. I.Hecker głosił, że Stany Zjednoczone maja MISJĘ ZBAWIENIA ŚWIATA poprzez Kościół. I.Hecker jako "doradca teologiczny" na I Soborze Watykańskim nazwał konserwatywnyc / tradycyjnych Ojców i ich sprzeciw wobec modernizmu "sejmikowaniem kruków". Należy zauważyć ,że TV Trwam od dawna promuje protestanckie filmy i Nową Ewangelizację czerpiąc wzorce od amerykańskich modernistów. Po obejrzeniu tego dokumentu łatwiej zrozumieć skąd ta ekspresja i NOWOCZESNOŚĆ w programach radiowych i tv. Artykuł PCh "I ty zostaniesz protestantem" dopełnia całości. Polski katolik idzie z postępem.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Uderz - stereotypem - w pasterza, a rozproszą się owce. Skąd my to znamy? Antyklerykalna walka z Kościołem a więc również z Bogiem, weszła w ostatnią fazę.
8 miesięcy temu / vvv
 
Ja inaczej przetlumaczylbym "abusus non tollit usum", raczej "nadużycie nie wyklucza użycia" - to podane w tekście brzmi dla mnie dwuznacznie.
8 miesięcy temu / qubuzz
 
nie widzisz różnic? ,wtedy to była polityka ,a teraz jak Kościół w Polsce właściwie jest u władzy przyczyną są naganne zachowania kleru i teraz jest to dosłownie antyklerykalizm a nie walka z wiarą Bogiem czy całym Kościołem
8 miesięcy temu / do @Piotr
 
Antyklerykaliści w okresie "przemian" oprócz ks.Popiełuszki zabili kilkudziesięciu kapłanów i wielu zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach.
8 miesięcy temu / @Piotr
 
Zjawisko antyklerykalizmu wśród wiernych świeckich - nie wiem w jakim procencie - ale jest faktem,ku uciesze lewackich-ateuszy. Jest to schizofrenia która odpycha;jest powodem małego zaangażowania i posłuchu.Zło które rozkłada KK od wewnątrz jest naprawdę bardzo niebezpieczne. Satanistyczny "duch świata" też na tym żeruje.Potrzeba większej integracji wewnątrz KK,nie może byc antagonizmu na linii laikat - kler,jak to osiągnąc tego nie wiem? Ponadto,chciałbym zwrócic uwagę,na zjawisko niszczenia przydrożnych kapliczek przez nieznanych sprawcow to ma miejsce.
8 miesięcy temu / t
 
Nosił wilk wieków kilka poniosą i wilka.
8 miesięcy temu / Barnaba
 
''Dziś radykalni lewacy atakują kościoły i kapłanów, jutro przyjdą po wiernych'' - prawda. Antyklerykalizm wszelkie nierówności utrze. KLEROWI utrze głowę jutro - a nieKLEROWI pojutrze.
8 miesięcy temu / Ewa
 
Chile z historii kojarzy mi sie zwykle z Salvadorem Allende:"born into an upper-middle-class family, received his medical degree in 1932 from the University of Chile, where he was a Marxist activist. He participated in the founding 1933 of Chile?s Socialist Party". oraz obronca katolicyzmu i praworzadnosci gen. Pinochetem. Lewactwo, gdy stracilo szanse na przejecie wladzy, oczywiscie rozdmuchalo na caly swiat obraz tego generala na podobienstwo gen. Franko //obronce Kosciola katolickiego, wiary i narodu/, jako barbarzynce . Coz. Media, pieniadze,swiat prawniczy,lekarski i ninisterstwo spraw zagranicznych sa "od zawsze" w lapach jedynie slusznej nacji.
8 miesięcy temu / piotr78
 
@Piotr: Antyklerykalizm wszelkie nierówności utrze. Klerowi utrze głowę jutro a nie-klerowi ... pojutrze.
8 miesięcy temu / definicja
 
obywateli niekatolików i innowierców wymordujesz?
8 miesięcy temu / do krisbac
 
wybiórcza interpretacja na jednym przykładzie ,to była zbrodnia ,według definicji i słów w nazwie jest to krytyka kleru ,po co ta agresja?
8 miesięcy temu / do Ewa
 
Ktoś - nie da sie raz na zawsze roprawić sie z czymś. Przecież homoseksualiści się nie moga rozmnazać a ciągke są. Nie oznacza to że nie powinniśmy zwalczać patologii tylko ze myślenie żr zrobisz to raz a potem spokój jest błędne. Po prostu niedopuszczalnym jest twierdzenie że zboczenia sa normalne - nie są. I nawet nie chodzi o przesladowanie wszystkich np homoseks?w tylko o zabronienie kategoryczne promowania wszelkiej sodomii. Niech siedzą cicho w domu i sprawy intymne załatwiają intymnie. Promotorów patologii natomiast bezwzględnie Zbawiciel - kamień na szyję i do morza tępić.
8 miesięcy temu / Jot
 
najprościej -klerykalizm -rządy kleru ,antyklerykalizm -krytyka kleru
8 miesięcy temu / do Piotr
 
musimy być przygotowani...Pan Jezus nie Mówił że będzie łatwo...
8 miesięcy temu / ole
 
W książce Alicji Lenczewskiej "Pouczenie" Pan Jezus mówi do niej , że działanie szatana w dzisiejszych czasach polega na tym , by cały świat stał się areną nieustanej walki wszystkich ze wszystkimi .Jak trzeba pilnować myślę czystości serca ,by nie było w nim niechęci czy nienawiści,mysli- by nie powiększać nienawiści w świecie
8 miesięcy temu / Tereska
 
Jezus mówił Mnie prześladowali i was prześladować będą.
8 miesięcy temu / Leszek
 
"Najwyższy już czas, by katolicy sprzeciwili się zalewającej Polskę i Europę fali zniewag, profanacji i fizycznych ataków na księży." Jak to sobie Autor wyobraża? Przecież w tym celu potrzebne jest państwo katolickie, a takie zostało zabronione.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Poproszę o definicje klerykalizmu i antyklrykalizmu. Bo wydaje mi się ,że różnie to rozumiemy. Słowo ma znaczenie !
8 miesięcy temu / Piotr
 
A wspólny mianownik tego, to cuchnący czosnkiem osobnik. Wybrali sobie masonerię, ten antykościół aby walczyć z Kościołem Świętym. Ta walka będzie trwać do końca czasów.
8 miesięcy temu / Klf
 
@ale ale - cyt.: ''jak nazwa wskazuje antyKLERykalizm dotyczy kleru i najczęściej jest w wykonaniu wiernych, bo to oni czuja się oszukani przez kler który sam nie przestrzega przykazań'' -- niewątpliwie. Przykładem jest tu mord na KSIĘDZU Popiełuszce, którego w bestialski sposób zamordowali ''wierni'' z ramienia SB. Prawdopodobnie czuli się ''oszukani''sic!
8 miesięcy temu / Ewa
 
I tak za 4 lata nadal rządzić bedzie ten kto rządził. Nic się nie zmieni. Poza tym narzekać ma prawo jedynie 1,250 tyś osób w tym kraju ponieważ reszta głosowała to tak teraz ma.
8 miesięcy temu / Rocky
 
Tak najlepiej z kompromisami "walczy" ... episkopat polski czyli po wyborach wskazuje na PiS jako dwuznacznych, a sam to co ? Rozpacza jak "jeden" ze olejki mozna bylo sprzedac na pomoc biednym. Zaklamanie idzie id jierarchow kosvielnych. Ryba psuhe sie od glowy zaden film nie jest antyklerykalny nawet oparty na makym procencie pefofilstwa wsrod duchownych, a moze eks ks. Miedlar nie wskazal na dzialajace i majace wielkie wplywy lobby homoseksualistow w kosciele? Przeciez to widac holym ojiem zajmuja sie: klimatem w domu? Jakim gonu co yo za nowa herezja
8 miesięcy temu / Leshek
 
Wiara Katolicka powinna być prawnie określona jako wyznanie panujące w Polsce i w innych państwach. I potrzeba twardych przywódców takich jakimi byli generał Franco czy Pinochet, nie może być tak, że antifa, czy jakieś aborcyjne grupy bezkarnie, w majestacie prawa prowadzą u nas swoją bluźnierczą i morderczą działalność.
8 miesięcy temu / krisbac
 
Antymedia już teraz promują filmy pełne przemocy i halloween.
8 miesięcy temu / Obserwator
 
cyt"Antyklerykalizm w szeroko rozumianym świecie Zachodu coraz częściej ukazuje barbarzyńskie oblicze. Dziś radykalni lewacy atakują kościoły i kapłanów ? jutro przyjdą po wiernych"-??-dziwna interpretacja -jak nazwa wskazuje antyKLERykalizm dotyczy kleru i najczęściej jest w wykonaniu wiernych ,bo to oni czuja się oszukani przez kler który sam nie przestrzega przykazań
8 miesięcy temu / ale ale
 
Czy gdyby Pinochet w Chile lub Franco w Hiszpanii do końca rozprawili się z problemem to dziś nie było by tych aktów profanacji?
8 miesięcy temu / Ktoś
 
Rewolucja i lewactwo bez totalniactwa i terroru nie może się realizować.
8 miesięcy temu / Krzysiek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.