DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Masakra w Strefie Gazy. Rośnie liczba ofiar ataku Izraela na Palestyńczyków

Masakra w Strefie Gazy. Rośnie liczba ofiar ataku Izraela na Palestyńczyków
Fot. Reuters/Forum
#STREFA GAZY    #PROTESTY    #IZRAEL    #PALESTYNA    #MASAKRA    #WOJSKO    #NETANJAHU    #IVANKA TRUMP    #DONALD TRUMP    #USA    #ZABICI    #RANNI    #JEROZOLIMA

Powiększa się stale krwawe żniwo wywołane brutalną ripostą Izraela wobec protestów w Strefie Gazy. W dniu oficjalnego przeniesienia amerykańskiej ambasady w Izraelu do Jerozolimy, armia podporządkowana rządowi w Tel Awiwie otworzyła ogień do Palestyńczyków zgromadzonych na granicy. Potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 52, zaś rannych – do ponad 2 400.

 

W poniedziałek w Jerozolimie odbywały się uroczystości związane z przeniesieniem do tego miasta amerykańskiej ambasady w Izraelu. Na spotkaniu przemawiała m.in. Ivanka Trump – córka prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym czasie, na granicy oddzielającej Strefę Gazy od Izraela, do protestujących wojsko otworzyło ogień, czego skutkiem były liczne ofiary śmiertelne.

 

Izraelska armia oraz przedstawiciele innych służb tego państwa zapowiedzieli protestującym, żeby nie zbliżali się do granicy z Izraelem. Ostrzegli, że jeżeli dojdzie do zmasowanych protestów, nie cofną się przed niczym. Słowa te nie zostały wypowiedziane na wiatr.

 

W protestach bierze udział prawie 35 tysięcy Palestyńczyków. Dzień przeniesienia stolicy z Tel Awiwu do Jerozolimy przypadł na 70. rocznicę proklamowania Deklaracji Niepodległości Izraela. Demonstracje odbywają się pod hasłem „Wielki Marsz na drodze do Powrotu”. Uczestnicy ustawili się w wielu miejscach na granicy i – według niektórych informacji – próbowali ją przekroczyć. Ich pochód zasłaniała chmura rozpylonego białego dymu. Wobec protestujących izraelskie wojsko użyło ostrej amunicji.

 

Dzisiaj jest wielki dzień, w którym sforsujemy mur i pokażemy zarówno Izraelowi jak i całemu światu, że nie akceptujemy wiecznej okupacji – wskazał jeden z palestyńskich nauczycieli, który nie chciał podawać nazwiska. – Wielu dzisiaj zostanie męczennikami – nawet bardzo wielu – ale świat musi dowiedzieć się o naszej sytuacji. Okupacja Palestyny musi się zakończyć – dodał.

 

Premier rządu w Tel Awiwie skomentował krwawą akcję swoich sił zbrojnych w następujący sposób: „Każde państwo jest zobowiązane do bronienia swych granic. Terrorystyczna organizacja Hamas deklaruje, że zamierza zniszczyć Izrael i wysyła tysiące ludzi, by przerywali ogrodzenie graniczne dla osiągnięcia tego celu. Będziemy nadal zdecydowanie działać na rzecz ochrony naszej suwerenności i naszych obywateli” – napisał Benjamin Netanjahu.

 

„Szokujące zabójstwa dziesiątek i ranienie setek w izraelskim ostrzale ostrą amunicją w Gazie muszą się natychmiast zakończyć” – przeczytać można na profilu Zeid Raada Al-Husseina, wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR). 

 

„Prawo do życia musi być przestrzegane”. „Odpowiedzialni za oburzające naruszania praw człowieka muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”, a „społeczność międzynarodowa powinna zapewnić sprawiedliwość dla ofiar” – napisał komisarz.

 

Dane o ofiarach starć szybko się zmieniają, rannych i zabitych jest coraz więcej. Władze palestyńskie poinformowały już o 52 zabitych oraz 2,4 tysiącach rannych.

 

Siły powietrzne Izraela zbombardowały obiekty palestyńskiego ugrupowania Hamas. „Samoloty zaatakowały stanowiska wojskowe Hamasu w pobliżu miasta Dżabalija po tym, jak żołnierze zostali ostrzelani z północy Strefy Gazy. Żaden żołnierz nie został ranny” – oświadczyła armia, oskarżając przeciwników o próbę wysadzenia granicznego płotu nieopodal Rafach.

 

„Uczestnicy zamieszek rzucają koktajle Mołotowa i urządzenia wybuchowe w kierunku ogrodzenia bezpieczeństwa i w kierunku żołnierzy, a także palą opony, rzucają kamienie i palące się przedmioty, by podpalić terytorium Izraela i ranić żołnierzy” – napisali w swym stanowisku izraelscy wojskowi.

 

Zdaniem palestyńskiego premiera Rami Hamdallaha, decyzja Trumpa o przeniesieniu najważniejszego amerykańskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego do Jerozolimy była aktem gwałtu na prawie międzynarodowym. Protesty wobec tej decyzji trwają nieprzerwanie od grudnia zeszłego roku.

 

Prezydent Donald Trump 6 grudnia zeszłego roku uznał Jerozolimę za stolicę żydowskiego państwa. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych opowiedziało się za anulowaniem tej decyzji, a skupiająca 57 państw Organizacja Współpracy Islamskiej określiła krok Stanów Zjednoczonych jako „jawną agresję”.

 

 

Źródło: tvp.info / express.co.uk; onet.pl, interia.pl

PR, RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-05-15 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masakra w Strefie Gazy. Rośnie liczba ofiar ataku Izraela na Palestyńczyków. Kiedy Izrael za morderstwa odpowie razem z Benjamin Netanjahu gdzie niszczą dobyte cywilów i mordowanie na spaniu w nocy a kiedy świat zrozumie, że Żydzi Izraelscy to zły naród, który zastawia się Holokaustem i krzywda swoja wołając odszkodowanie dla siebie? A kiedy Izrael zapłaci miliardy Palestyńczykom za niszczenie dobrobytu i za morderstwa i ich krzywdy, co Żydzi codziennie robią w Palestynie a przekupny Tramp na to wszystko się patrzy i tylko pomaga Izraelowi to dobrze Żydzi musieli prze kupić Trampa i Amerykę, że mają takie wpływy a resztę światu jest aż tak ciemna i zaciemniona, że we wszystko wierzą, co Żydzi Izraelscy powiedzą to się dziwie, że są wykształceni a tak za razem ciemni. Jak ziemia jest okrągła tak wszyscy, co są to Żydom coś są winni tylko nie oni mogą kraś i mordować tak jak by byli bogami? Jestem Polakiem, ale wstyd się przyznać, że nim jestem jak nasz rząd postępuję
ponad 1 rok temu / Henryk
 
Biedni ci pokojowo protestujący Palestyńczycy. Żydzi zupełnie bez powodu strzelają. Jak ci ktoś wrzuci butelkę benzyny do ogrodu to żaden powód. To pokojowa manifestacja...
ponad 1 rok temu / Mat
 
Zbrodnie wojenne Izraela będą rozliczone do maksymalnie 5 lat. Wszyscy syjoniści i ich entuzjaści staną przed sądami ale zapewne cześć z nich nie doczeka aż takiej cywilizowanej sprawiedliwej kary..świat tego nie udźwignie, nie ma takiej mocy żeby chować głowę w piasek..Żydzi pogubili się dawno temu a to że mają pieniądze, media i wojsko nie starczy żeby wygrać wojnę z całym światem..oni są tak zaslepieni sobą i wiara w dominacje że nie są w stanie dostrzec opozycji jaka powstała i rośnie z każdym dniem na całym świecie..
ponad 1 rok temu / Sarmatus
 
Izrael strzela do protestujących ludzi z innego kraju, który jest okupowany przez Izrael, oraz wciąż zagrabiany z wody pitnej oraz terytorium. Izrael wywoła prawdziwą wojnę z tym że nie jak zwykle daleko od jego granic, choć Syria z której kradnie od 5-ciu lat ropę z wód terytorialnych Syrii jest już blisko. No ale czy nie warto było wywołać konflikt w Syrii za cenę potentata gazu gdzie przed kilkoma laty Izrael nie miał żadnych bogactw jak ropa czy gaz. Mają sąsiedzi. Jeszcze.
ponad 2 lata temu / Ajek
 
@mysle: Dzisiaj żołnierze-bandyci izraelscy strzelali do dziennikarzy nie-palestyńskich. Czy dziennikarze też są terrorystami i napadli na demokratyczny Izrael? Jesteście wszyscy zbrodniarzami i sądzicie, że jesteście bezkarni. Jesteście w błędzie. Sprawiedliwość dopadnie wszystkich żydow.
ponad 2 lata temu / Wiem
 
Moja ostatnia propozycja dotyczy oczywiście do osobnika o nicku mysle (nie "myle").
ponad 2 lata temu / wwm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.