DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Marzą im się płonące kościoły. Strajk kobiet od wulgaryzmów przeszedł do zachęty do przestępstw?

Marzą im się płonące kościoły. Strajk kobiet od wulgaryzmów przeszedł do zachęty do przestępstw?
Fotograf: Franciszek Mazur/Archiwum: Forum

Wbrew temu, co głosi Marta Lempart, jedna z inicjatorek feministycznego strajku kobiet, nie można robić wszystkiego „co się czuje, co się myśli, to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli”. Tymczasem aktywiści przekraczają kolejne granice, a ich działania można odczytywać jako zachętę do palenia kościołów.

 

Opublikowana na profilu aktywistów warszawskiego strajku kobiet grafika przedstawia płonący kościół, otoczony przez pioruny – symbole znane z feministycznych, wulgarnych demonstracji. Całość okrasza napis „piekło kobiet”.

 

Grafika ma być komentarzem aktywistek na decyzję rządu o zamknięciu teatrów. W opisie bowiem znajdziemy komentarz: „Niedziela. Kościoły otwarte, teatry zamknięte. To żałosny symbol końca tej władzy”. Dalej jest jeszcze wulgarny hasztag z hasłem głównym strajku, ze wskazaniem kierunku owego wyjazdu – San Escobar.

 

I tu pojawia się zasadne pytanie o to gdzie jest granica – przyjmijmy – „artystycznej wypowiedzi”? Celnie sprawę skomentował Krzysztof Bosak (Konfederacja), który ostrzegł, że tego rodzaju działanie może doprowadzić do aktów fizycznej przemocy na kościoły oraz kapłanów.  „Czas na dyskusję gdzie kończy się publicystyka, a zaczyna przestępstwo nawoływania do nienawiści na tle religijnym. Słowa i obrazy mają znaczenie” – napisał.

 

 

O sprawę ataków na kościoły i ich dewastacją już na początku strajków Martę Lempart pytała Beata Lubecka. Liderka lewackich aktywistek odpowiedziała: „Oczywiście, że tak trzeba. Trzeba robić to, co się czuje, to, co się myśli, to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli”. Dodać trzeba, że proaborcyjni aktywiści nie kryją, że to jest wojna, którą jak się zdaje, wypowiedzieli sporej części społeczeństwa. Wrogiem bowiem jest każdy, kto krytycznie wypowiada się o strajku i jego metodach.

 

Pamiętajmy też,  że lewaccy ekstremiści na świecie dokonują już aktów agresji na kościoły, a obraz płonącej świątyni w Chile, obiegły światowe media. Pojawiająca się w takim kontekście grafika warszawskiego strajku kobiet wydaje się być tu dość jednoznaczna.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-11-23 08:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby takie nawoływania głoszone były w państwie muzułmańskim,po kolejnym wschodzie słońca osoby te przemawiały by w innym świecie, w którego istnienie nota bene nie wierzą. A w niby chrześcijańskim kraju,stawia się tych ludzi jako wzór. A gdzie ta ich niby tolerancja, co im przeszkadza Kościół.? Opamiętajcie się.
1 miesiąc temu / Ryba
 
Oczywiście miało być 'piątemu', późną porą pisałem, przepraszam.
1 miesiąc temu / Michał
 
@obserwator Pamiętaj, że kto wyciąga miecz może nie ustrzec się grzechu. Z punktu widzenia szatana, ludzi strajkujących przeciw siódmemu przykazaniu ma już w kieszeni. Jeśli wywoła wojenkę, to być może uda mu się zniszczyć grzechem ludzi po stronie Kościoła - a to już nie lada gratka. Pokusa, by pogonić bezczeszczących święte miejsca i bluźniących Bogu jest wielka. Tylko na szali kładziesz samego siebie. Stawka jest ogromna.
1 miesiąc temu / Michał
 
Podżeganie do przestępstwa jest karalne. Oczekuję wsadzenia Lempart et consortes do tiurmy. Na lata. Bez zawiasów. A jeżeli nie, to ich akcja spotka się z reakcją. Proporcjonalną. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
2 miesiące temu / obserwator
 
To wy diablice bedziecie sie smarzyc w piekle jak sie nie opamietacie nie koscioły
2 miesiące temu / [email protected]
 
To nie jest strajk kobiet, tylko strajk lewactwa!!! Prawdziwe Kobiety nie mają z tym nic wspólnego. Te ze strajku porzuciły swą kobiecość.
2 miesiące temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.