DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Maryja nie tęczowa, ale kochająca i litościwa. Uzdrowienie Chorych, módl się za nami!

Maryja nie tęczowa, ale kochająca i litościwa. Uzdrowienie Chorych, módl się za nami!
PCh24

Matka Boża zyskała w katolickiej tradycji wiele imion i przymiotów. Wśród nich – Uzdrowienie Chorych. W czasach, gdy przeciwnicy Kościoła uderzają w Maryję, pamiętajmy o należnej Jej czci i nieskończonej miłości do człowieka.

 

Matka Boża Salus Infirmorum, czyli Uzdrowienie Chorych to niezwykły tytuł, jakim Kościół od XVI wieku czci Maryję. Lekarka wszystkich chorób, Nadzieja chorych i cierpiących ma swoje centralne miejsce kultu w Rzymie, gdzie w kościele św. Marii Magdaleny znajduje się cudami słynący obraz. Maryja ubrana jest na nim w czarną szatę. Kolor ten symbolizuje udrękę, przeciwności losu i doświadczenia związane z chorobą, które trzeba znosić z pokorą i zawierzeniem Panu Bogu.

 

O tym niezwykłym przymiocie Maryi, ale też o sensie ludzkiego cierpienia i o tym jak upraszać łaski, opowiada pięknie wydana książka „Uzdrowienie Chorych. Maryja – Święci – Cuda”. Publikacja zawiera informacje na temat kultu Maryi Uzdrowienia Chorych, liczne życiorysy świętych wspomożycieli w chorobie, modlitwy, które dają ulgę w chorobie, a nawet pomagają wyprosić uzdrowienie.

 

Każda osoba zamawiająca książkę otrzyma specjalną kartę, na której można zapisać swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Odesłane karty są przekazywane na ręce ojców kamilianów, opiekujących się kościołem pw. św. Marii Magdaleny w Rzymie. A już 6 lipca 2019 roku, w uroczystość Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, odprawiona zostanie Msza Święta za wszystkich uczestników akcji.

 

Oprócz książki i karty, w przesyłce znajduje się też piękny, poświęcony przez kapłana, perłowy różaniec oraz poświęcony wizerunek Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, przedstawiający słynący cudami obraz z kościoła św. Marii Magdaleny w Rzymie.

 

Dołącz do akcji. Powierz swoje troski Matce Bożej.


DATA: 2019-05-08 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68047"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.