DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Mary Wagner zwolniona z więzienia. Będzie odpowiadać z wolnej stopy

Mary Wagner zwolniona z więzienia. Będzie odpowiadać z wolnej stopy
Mary Wagner. FOT.Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM

Na kolejnej z rozpraw sędzia prowadzący proces Mary Wagner oskarżonej o przeszkadzanie w prowadzeniu działalności gospodarczej ośrodka aborcyjnego, zaproponował, by obrończyni życia mogła opuścić areszt i odpowiadać przed sądem z wolnej stopy.

 

Taka decyzja sądu sprawiła, że Mary Wagner po trzech miesiącach odosobnienia wyszła na wolność. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 27 kwietnia. Będą na niej kontynuowane przesłuchania świadków.

 

Jak relacjonuje goniec.net, podczas ostatniego posiedzenia sądu w sprawie obrończyni życia zeznawał Mike Markowic, posiadacz większości akcji korporacji będącej właścicielem ośrodka aborcyjnego Womens Care Clinic.

 

Z kolei obrońca Mary Wagner mecenas Peter Boushy próbował wykazać, że ośrodek może działać niezgodnie z prawem w prowincji Ontario. Chodzi o to, że wątpliwe jest pobieranie dodatkowych opłat za „usługi medyczne” za usługi objęte ubezpieczeniem. W tym wypadku chodzi o opłatę 60 dolarów pobieraną od kobiet, które decydują się na zabicie dziecka we własnym łonie.

 

Obrońca wskazywał, że jeśli ośrodek działa nielegalnie, to oskarżenie Mary Wagner było bezzasadne. Świadek zapewniał, że może wykazać, że działalność kliniki aborcyjnej jest legalna.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2018-03-09 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rok 2025 srodowiska pro-life oglosily sukces! znanej obronczyni zycia poczetego pozwolono wyjzec przez okno aresztu tymczasowego po 20 latach przetrzymywania i dochodzenia.Biskup z Antarktydy zostal posmiertnie kanonizowany ,zostal swietym po tym jak udowodniono ze osmielil sie przyznac ze jest chrzescijaninem.Blogoslawionym uznano proboszcza z Sahary ktory mial przy sobie krzyz i poslugiwal sie Pismem Swietym.
ponad 1 rok temu / non-fiction
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.