DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Mary Wagner: świadomość woli Bożej daje siły do stawania po stronie najsłabszych

Mary Wagner: świadomość woli Bożej daje siły do stawania po stronie najsłabszych
Fot. Twitter

Modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, poszukiwanie woli Bożej – dają siłę kanadyjskiej katoliczce Mary Wagner do występowania po stronie dzieci poczętych, nawet za cenę rezygnacji z wygodnego życia i własnej wolności.

 

 

46-letnia dziś kobieta spędziła za kratami łącznie już 6 lat życia. Wciąż nie chce wyrazić skruchy za notorycznie popełniane „przestępstwo” obrony życia dzieci nienarodzonych. Po każdym wyjściu z więzienia wraca przed ośrodki aborcyjne i namawia udające się tam kobiety by nie popełniały zbrodni, której nie będą mogły już nigdy odwrócić.

 

Inspiracją dla tego zaangażowania po stronie najsłabszych istot ludzkich była podobna postawa rodaczki Wagner, Lindy Gibbons, skazanej już w sumie na 11 lat odsiadki. Z kolei Mary Wagner dała przykład między innymi amerykańskiej kampanii Red Rose Rescue. W tych dniach policja aresztowała łącznie co najmniej siedmioro obrońców życia z RRR za pokojowe akcje przed ośrodkami aborcyjnymi w Waszyngtonie i Grand Rapids (stan Michigan).

 

Podczas odbywającego się – tym razem wyłącznie wirtualnie – dorocznego Marszu dla Życia Mary rozmawiała z Matthew Wojciechowskim, wiceprezesem organizacji Campaign Life.

Modlitwa, Matthew, to naprawdę modlitwa – odpowiedziała na pytanie o źródło odwagi do tak dużego poświęcenia.

 

Jestem wdzięczna, nie sądzę, że Bóg doprowadziłby mnie do tego bez przygotowania w klasztorze i zrozumienia pierwszeństwa modlitwy, szczególnie adoracji – przyznała.

 

Co rok, odkąd przeprowadziłem się do Toronto w 2010, mogłam poświęcić nieco czasu po wyjściu z aresztu, oddać wszystko Bogu i naprawdę zapytać Go: „czy mam kontynuować tę drogę?” – dodała Mary.

 

Zatem tak naprawdę podporządkowanie się Mu i pytanie o Jego wolę było tym, co daje mi tę pewność. Myślę, że jeśli wiemy, jaka jest Jego wola, co jest Mu najbardziej miłe, to daje nam łaskę do jej wypełnienia i tę pewność – powiedziała.

 

Kanadyjska obrończyni nienarodzonych wymieniła święta Teresę od Dzieciątka Jezus jako „nieocenioną przyjaciółkę” i przykład miłości rozumianej niekoniecznie jako gotowość do spełniania wielkich czynów, lecz jako wierność, choćby w małych sprawach.

 

Także na zaufaniu naszemu Ojcu opiera się dzieło angażowania się po stronie dzieci nienarodzonych, których matki przychodzą do ośrodków aborcyjnych. Za to katoliczka z Toronto regularnie staje przed sądem i otrzymuje wyroki. Jej „przestępstwo” tamtejszy kodeks karny wycenia na maksymalnie sześć miesięcy pozbawienia wolności. Pobyt za kratami trwa jednak zazwyczaj dłużej, gdyż Wagner nie godzi się na warunki zwolnienia za kaucją, czyli m.in. trzymania się z dala od aborcyjnych fabryk śmierci. Musiałaby wyrazić skruchę, a przecież nie ma powodu by żałowała tego, co robi. Jej służba dobru możliwa jest przecież także za kratami, gdzie spotyka ciężarne kobiety potrzebujące duchowego wsparcia i świadectwa wierności Chrystusowi.

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-19 19:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet biskupi w Polsce nie walczyli w obronie Boga obecnego we Mszy Świętej, jak ta kobieta walczy o człowieka stworzonego na jego obraz i podobieństwo.
17 dni temu / Arek
 
Ona całą swoją osobą wyznaje wiarę w naszego Boga Ojca
18 dni temu / Adam
 
a co innego ona robi ,ale konkretnie?
18 dni temu / ewa do ot co
 
Zgadywanka - 1. Czy papież Franciszek zaprosił Mary Wagner ? - 2. Czy papież Franciszek zaprosił Emmę Bonino ?
18 dni temu / tak tylko
 
@Sandi Proszę nie martwić się, Paruzja nastąpi najpóźniej w ciągu 100 lat. Chyba nie będzie międzygwiezdnych podróży.
18 dni temu / zzz
 
@ewa. To nie jest demonstrowanie poglądów. To jest wcielanie w życie piątego przykazania Bożego. NIE ZABIJAJ. To nie jest rozpatrywanie w kategoriach, czy coś jest słuszne czy nie. Prawo do życia nie może podlegać dyskusji czy poglądom czyjegoś widzimisię. Jeśli uratowała jedno dziecko to uratowała jedno życie.
18 dni temu / ot co
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.