DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Martwe dzieci jako „ozdoby świąteczne”

Martwe dzieci jako „ozdoby świąteczne”

Czołowa amerykańska organizacja proaborcyjna, Planned Parenthood (PP) wypuściła na rynek serię obraźliwych wobec chrześcijan, a niekiedy także bluźnierczych gadżetów. PP od lat obrażała chrześcijan wydając świąteczne kartki z napisem „Choice on Earth” (wybór na Ziemi) zamiast „Peace on Earth” (Pokój na Ziemi). Tym razem wyprodukowano pseudo-ozdoby choinkowe przedstawiające zabite dzieci nienarodzone.


Te pseudo-ozdoby przedstawiają abortowane dzieci na różnym etapie rozwoju płodowego. Aborcyjni aktywiści nazwali je abornamentami (abornaments). Abornamenty mają być laicką i prześmiewczą odmianą chrześcijańskich ozdób świątecznych (ornaments). Część z nich ma dodatkowo bluźnierczy podtekst – np. przedstawiają abortowanego Pana Jezusa. Tzw. abornamenty pojawiły się już w 2010r. i były sprzedawane przez Internet. Przed zbliżającymi się świętami 2012r. zainteresowanie nimi wzrosło. Przyczyniło się do tego sprzedawanie ich na portalach społecznościowych, m.in. na Facebooku.


- Będziemy tworzyć coraz więcej abornamentów dla niepoprawnej politycznie przyjemności klientów – mówi jeden z twórców „ozdób” cytowany przez lifesitenews.com. – Nasze ozdoby nie mają na celu przekonywania nikogo do zmiany poglądów ani do obrażania nikogo. To po prostu przykład głupiej i niesmacznej sztuki – dodaje. O ile wartość „artystyczna” pseudo-ozdób jest rzeczywiście znikoma, to przynajmniej niektóre z nich trudno uznać za nieobraźliwe.


Sprzeciw budzić musi też uznawanie barbarzyńskich gadżetów za politycznie niepoprawne. Biorąc pod uwagę fakt, że Stanami Zjednoczonymi rządzi wybrany już na drugą kadencję zwolennik aborcji Barrack Obama, to raczej działalność pro-life jest pod prąd głównego nurtu. Planned Parenthood świetnie zaś sobie radzi w aktualnym systemie politycznym. Dotacje dla organizacji są bardzo wysokie, a członkowie jej zarządu są wśród 1,5% najlepiej zarabiających Amerykanów.  Źródło: lifesitenews.com

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-12-22 08:21
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale zapewne będą sobie dawać prezenty pod choinką, w święto na cześć narodzin Chrystusa... Problemów z logiką tacy ludzie nie mają
ponad 5 lat temu / Wojciech
 
Co oni w ogóle się pchają w chrześcijańskie święta?!
ponad 5 lat temu / ggggggggggggggggg
 
Martwe dzieci jako ?ozdoby świąteczne? jak mogą to robić. Co oni w ogóle się pchają w chrześcijańskie święta?!
ponad 5 lat temu / lol
 
Mydło a teraz \'ozdoby choinkowe\' z ludzi. Dziedzictwo Hitlera.
ponad 5 lat temu / Stefciu
 
Co oni w ogóle się pchają w chrześcijańskie święta?!
ponad 5 lat temu / lol
 
Nazwisk odpowiedzialnych za to nie podano dlatego, że niemożliwe jest dotarcie do tych informacji czy dlatego, że byłoby to określone jako "antysemickie"
ponad 5 lat temu / Mr Qwerty
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.