DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Martin Schulz nie będzie szefem niemieckiej dyplomacji

Martin Schulz nie będzie szefem niemieckiej dyplomacji
Martin Schulz, fot. Thomas Stolte

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a zarazem lider SPD – Martin Schulz, ostatecznie nie zostanie szefem niemieckiej dyplomacji. Do tej decyzji mieli zmusić go ważni politycy jego partii. Schulz przyznał, że wycofuje się ze względu na chęć realizacji umowy koalicyjnej pomiędzy SPD a partią Angeli Merkel.

 

Od kilku tygodni jednym z głównych tematów dotyczących budowania rządowej koalicji w Niemczech była kwestia kandydatury Martina Schulza na szefa dyplomacji. Jako szef SPD, Schulz miał prawo ubiegać się o intratną posadę w nowym, koalicyjnym rządzie. Wiele wskazywało na to, że ostatecznie zostanie ministrem spraw zagranicznych i zastąpi na tym stanowisku Sigmara Gabriela. Do zmiany decyzji doszło w zasadzie na „ostatniej prostej”. Zdaniem części niemieckich mediów, Schulz miał zostać zmuszony do rezygnacji z ubiegania się o stanowisko szefa dyplomacji.

 

„Mam nadzieję, że moja decyzja zakończy wewnątrzpartyjne debaty na tle personalnym” – napisał Schulz na Twitterze. Polityk dodał, że dla dobra partii podjął decyzję o rezygnacji z fotela ministra spraw zagranicznych. „Wszyscy zajmujemy się polityką dla dobra ludzi w tym kraju” – napisał.

 

Co ciekawe, politycy SPD mają zwracać uwagę na zachowanie Schulza w trakcie rozmów koalicyjnych. Podkreślają, że polityk wielokrotnie zapewniał, że nie będzie uczestniczył w formowaniu koalicji z partią Angeli Merkel. Jednak jego decyzja o chęci otrzymania posady szefa spraw zagranicznych, miała zdyskwalifikować go w oczach pozostałych polityków SPD.

 

Podczas zakończonych niedawno negocjacji koalicyjnych ustalono, że Socjaliści otrzymają taką samą liczbę ministerstw co zwycięskie CDU/CSU. Warto w tym kontekście przypomnieć, że partia Schulza zdobyła w wyborach aż 10 punktów procentowych mniej niż formacja Angeli Merkel. Ustalenia koalicyjne pomiędzy obiema partiami wejdą w życie jeśli zostaną zaakceptowane przez członków SPD w specjalnym głosowaniu. Referendum w tej sprawie potrwa od 20 lutego do 2 marca. Wyniki mają zostać ogłoszone dwa dni później – 4 marca.

 

 

Źródło: tvp.info, dorzeczy.pl

WMa

 


DATA: 2018-02-09 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na nasze szczęście okazał się zbyt niskim intelektem. Wystarczyło mu, co prawda, na funkcję przewd. "parlamentu" UE. Ale do kierowania różnymi Rosami grafin von Hohenstain nie trzeba więcej :-)
ponad 1 rok temu / normalny
 
Skończyło się rumakowanie
ponad 1 rok temu / Kasia
 
No to teraz CDU i SPD mogą się połączyć, powołać Narodowo Socjalistyczną Partię Niemiec i wywiesić czerwoną flagę z okręgiem z gwiazd w środku.
ponad 1 rok temu / Pollak
 
Jak się wydaje nieobecność Schulza w rządzie RFN likwiduje poważną przeszkodę i napięcie personalne na linii POLSKA - NIEMCY. To okropny człowiek, w Polsce strasznie nielubiany, i stosunki Pol-Niem z nim w roli Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec byłyby prawie nie możliwe.
ponad 1 rok temu / Nick Tonikt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.