DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami prawie 140 miast Polski

Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami prawie 140 miast Polski
#ABORCJA    #PROJEKT    #BURKE    #KARDYNAŁ    #USTAWA    #MARSZ DLA ŻYCIA    #OBROŃCY ŻYCIA    #WARSZAWA    #PRO-LIFE    #BISKUPI    #RZYM    #MARSZ    #POLSKA    #SCHNEIDER

Tysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – tak wyglądały organizowane w całej Polsce Marsze dla Życia i Rodziny. Pochody organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny 15 maja przeszły ulicami prawie 140 miast.


Tegorocznemu pochodowi będzie towarzyszyć hasło „Każde życie jest bezcenne”. Koordynatorzy akcji - Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny - zwracają uwagę, że każdy człowiek, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa, czyli prawa do życia.


- Tymczasem na podstawie obowiązujących przepisów w Polsce legalnie pozbawia się życia ponad półtora tysiąca dzieci rocznie. W większości przypadków są to aborcje eugeniczne, przeprowadzane ze względu na chorobę dziecka w stanie prenatalnym - informują w komunikacie organizatorzy marszu.


Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny zbiegają się w czasie z inicjatywą ustawodawczą na rzecz zapewnienia pełnej ochrony życia ludzkiego. Dlatego w czasie wydarzenia będą zbierane podpisy poparcia dla poparcia obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.


Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny domaga się, aby dzieci, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu, były traktowane z takim samym szacunkiem. „Uderza nas to, że w Polsce wciąż dokonuje się aborcji chorych dzieci, zamiast udzielać wsparcia i otaczać opieką rodziny, które podejmą się ich wychowywania” – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.


Kwaśniak zwraca uwagę, że kwestia ta nabiera szczególnego znaczenia w kontekście niedawnych wydarzeń w Szpitalu im. Świętej Rodziny. Sprawa śmierci dziecka, które skonało w cierpieniach po przeżyciu aborcji pokazuje, do jakich konsekwencji prowadzi mentalność aborcyjna. "Odczłowieczanie dziecka na wczesnych etapach jego rozwoju oraz brak przepisów chroniących jego podstawowe prawa doprowadziły do dramatu, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Taka sytuacja nie może się więcej powtórzyć, a naszym obowiązkiem jest domagać się od rządzących zabezpieczenia praw najbardziej bezbronnych obywateli – konkluduje Kwaśniak.


Marsze dla Życia i Rodziny to również doskonała okazja, aby dać świadectwo przywiązania do wartości rodzinnych. „Zapraszamy wszystkie osoby dumne ze swoich rodzin. Pokażmy, że dzieci, które posiadamy są dla nas darem, a nie obciążeniem; że nasi współmałżonkowie są dla nas najważniejszymi osobami, z którymi budujemy naszą codzienność” – zachęca do uczestnictwa w Marszach Paweł Kwaśniak.


Podczas tegorocznej edycji, która odbyła się 15 maja, pochody zwolenników ochrony życia poczętego przeszły ulicami prawie 140 miast. Szczegóły dotyczące marszów w poszczególnych miejscowościach można znaleźć na stronie www.marsz.org.


Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się 2006 roku w Warszawie. Z każdym rokiem coraz więcej osób wychodzi na ulicę, by manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia.

Jak wskazują organizatorzy, marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.KAI, kraPrzeczytaj także rozmowę PCh24.pl z Pawłem Kwaśniakiem, prezesem Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny


DATA: 2016-05-15 19:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapraszamy na kolejny, III Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Bielska-Białej 11 czerwca 2016
ponad 3 lata temu / Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała
 
W Bielsku-Białej też będzie organizowany taki marsz?
ponad 3 lata temu / Bożu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "43116"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.