DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Marszałek Senatu za in vitro i kompromisem aborcyjnym: „aborcja na życzenie jest złym pomysłem”

Marszałek Senatu za in vitro i kompromisem aborcyjnym: „aborcja na życzenie jest złym pomysłem”
Mateusz Wlodarczyk/ Forum

Utrzymanie kompromisu aborcyjnego, zgoda na in vitro oraz poparcie dla związków partnerskich – oto poglądy jakie w mediach w ostatnich dniach zaprezentował Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

 

To co dzieje się w parlamencie w kwestii ochrony życia i rodziny budzi obawy wielu wyborców PiS. To choćby oddanie głosami PiS sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny pod przewodnictwo skrajnie lewicowej poseł. Także i w Senacie nie jest najlepiej. Kreujący się na obrońców życia politycy PiS zostali tam przegłosowani, a marszałkiem został polityk Koalicji Obywatelskiej, zwolennik kompromisu aborcyjnego, związków partnerskich oraz in vitro.

 

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” marszałek Grodzki powiedział wprawdzie, że aborcja na życzenie – którą zamierzają w Sejmie forsować lewicowi posłowie – jest „złym pomysłem”. Wyjaśnił przy tym, że jest za utrzymaniem obecnych rozwiązań, dopuszczających zabicie dziecka w łonie matki w trzech przypadkach: gdy ciąża jest efektem przestępstwa, gdy dziecko podejrzewane jest o ciężką chorobę lub gdy zagrożone jest życie i zdrowie kobiety.

 

Tomasz Grodzki uznał, że „biorąc pod uwagę wszystkie aspekty etyczno-moralne, to [aborcja-red.]ogromna tragedia dla kobiety, dla rodziny”. Dlatego – jak dodał – należy „zrobić wszystko, co jest w mocy polityków, żeby tych aborcji nie było. Ale nie żeby zakazać aborcji w ogóle”.

 

Dalej wyjaśnił, że w dobie „edukacji seksualnej, środków zabezpieczających, w dobie rozwoju medycyny ratującej i utrzymującej w dobrym, pełnowartościowym życiu coraz trudniejsze przypadki tak dramatyczny akt nie powinien być wykonywany na życzenie”.

 

Marszałek Senatu był też pytany o in vitro. Jak ocenił jest to „dar życia” i jest „zdecydowanie za”. Przywołał tu obrazy ze swej praktyki mówiące o dramacie małżeństw, które nie mogły mieć dziecka. Grodzkiemu nie przyszła jednak na myśl np. adopcja, ale wyznał, że „odpowiednio uregulowana prawnie i kontrolowana przez fachowców, prowadzona rzetelnie procedura in vitro powinna być dostępna”.

 

Wcześniej marszałek Senatu na antenie RMF FM wyznał, że popiera związki partnerskie, przy czym bez znaczenia jest tu czy są to związki homo, czy heteroseksualne. W tym wypadku nieprzekraczalną granicą miałaby być adopcja dzieci przez pary jednopłciowe.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2019-11-16 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS każdego przepoczwarza się w lewicę totalną, mało tego sprokurował wszystkie warunki zewnętrzne dla grabieży i wojny. Nic gorszego nas spotkać nie może.
8 miesięcy temu / do @Second
 
Codziennie macie kilka artykułów przeciwko obecnej władzy. Zapamiętajcie przysłowie "Szanuj szefa swego, bo możesz, mieć gorszego"
8 miesięcy temu / Second
 
Politycy powinni dostawać najmniejszą krajową płacę czyli 1650zł, jak podwyższą swoimi rządami płace najbiedniejszych Polaków to i im pensja się podniesie. To by wyeliminowało karierowiczów i dorobkiewiczów, została by tylko sama agentura i sługusy korporacji do wyeliminowania. Szli by do polityki ludzie ideowi i patrioci. Oczywiście to tylko nierealne marzenie.
8 miesięcy temu / hehe
 
Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że przyczyniliscie się do zwycięstwa pana Grodzkiego. Za rok lub 4 dzięki waszej pracy może pan Schetyna przejmie też Sejm. Już teraz pracujecie na przegraną pana Dudy.
8 miesięcy temu / Second
 
@nn Czy lekarze w Polsce liczą na łapówy jak za komuny nauczyli tak Polaków.
8 miesięcy temu / bin
 
Tak, oczywiście marszałek senatu oraz premier Rzeczpospolitej Polski powinni jeździć na rowerach bez przerzutki.Wtedy naród by ich uznał za godnych piastowania tych stanowisk. Nie prawdasz??? Lud polski wie najlepiej jaka powinna wyglądać rola marszałka senatu i jakie powinny być jego zasoby materialne.
8 miesięcy temu / nn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.