DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Marszałek otworzył nowe posiedzenie Sejmu. Platforma ponownie zablokowała mównicę

Marszałek otworzył nowe posiedzenie Sejmu. Platforma ponownie zablokowała mównicę
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Wielogodzinne dyskusje między liderami poszczególnych formacji politycznych nie przyniosły wielu korzyści. Pomimo kilkukrotnych zapewnień, że posłowie opozycji nie będą blokowali mównicy sejmowej, nie wpisała się w te obietnice Platforma Obywatelska. Po kilku przesunięciach rozpoczęcia obrad Sejmu, ostatecznie doszło do tego o godzinie 19. Wówczas Marszałek Marek Kuchciński otworzył 34. posiedzenie, po czym poprosił o oddanie czci zmarłym w ostatnich dniach byłym posłom, a następnie zarządził przerwę w obradach do czwartku do godz.10. Posłowie PO nadal okupują mównicę.


Gorący dzień w parlamencie owocował w liczne wydarzenia, a cechowały go częste zwroty akcji. W związku z deklaracjami przedstawicieli Nowoczesnej, PSL i Kukiz’15 o tym, że nie będą blokowali Sejmu, można było domyślać się, że Platforma Obywatelska także powstrzyma się od tej formy protestu. Nic podobnego niestety nie miało miejsca.


Marszałek Sejmu otworzył 34. posiedzenie Sejmu, a tym samym nie ma już żadnych wątpliwości co do trwania 33. posiedzenia i ewentualnej możliwości reasumpcji głosowania ustawy budżetowej, której domagała się Platforma Obywatelska. W chwili, gdy Marszałek Sejmu otwierał posiedzenie, posłowie PO, a także niektórzy z Nowoczesnej zablokowali mównicę sejmową. Nie spodziewali się jednak, że chwilę później zostanie zarządzona przerwa w obradach do czwartku do godz. 10.


- Marszałek Sejmu skorzystał ze swojego prawa i ogłosił przerwę w obradach; zobaczymy czy w czwartek zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany. Mam nadzieję, że czas do czwartku, do godz. 10 Platforma Obywatelska wykorzysta na opamiętanie się  – mówiła rzecznik PiS Beata Mazurek.


- Będą podjęte odpowiednie działania. To nie do mnie należy, tylko do marszałka. Ja jako poseł i prawnik mogę powiedzieć jedno. Blokowanie stołu marszałka, uniemożliwianie funkcjonariuszowi publicznemu przemocą wykonywanie jego funkcji, to czyn opisany w Kodeksie karnym. To bardzo poważne przestępstwo przeciwko państwu, bo to rozdział o przestępstwach przeciwko państwu. Mam nadzieję, że ci, którzy to robią, zrozumieją, w jakiej znajdują się sytuacji i będą pamiętali o jednym, że my nigdy nie przyjmiemy do wiadomości, że Polacy dzielą się na dwie kategorie. Tych, którzy muszą przestrzegać prawa i mogą wylądować w więzieniu za to, że nie płacą raty za kupiony telewizor i inny za jazdą na gapę, a inni za nic nie odpowiadają i mogą demonstracyjnie łamać także przepisy prawa karnego i nic im się nie dzieje. Na takie reguły my się z całą pewnością nie zgodzimy – skomentował wydarzenia w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

 

 

Źródło: TVP Info, 300polityka.pl

pdc

DATA: 2017-01-11 21:07
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@katolik: Dzięki za Twój wpis, właśnie takiego głosu tu brakowało. Roztrząsanie co, kto, komu, gdzie, kiedy, będzie, nie będzie, stanie się, nie stanie się... nic nie da, bo my nie mamy na to wpływu. Da Bóg, że to dzięki tym MAŁYM, którzy nic nie mogą a JEDYNIE się modlą, zostaniemy ocaleni. Tylko Bóg - przez Niepokalaną - może nas ocalić.
ponad 4 lata temu / Tomcio
 
Obawiam się, że PiS będzie rozgrywał ten temat tak, jak rozgrywa sprawy TW Bolka. Już prawie rok grafolodzy z IPN nie są w stanie ustalić, czy charakter pisma na raportach podpisanych: TW Bolek - Lech Wałęsa, należy do niego. Kpina, kwity na dalsze czasy, czy ktoś ma haka na ekipę PiS?
ponad 4 lata temu / wmo
 
Módlmy się dużo. Tylko Bóg może nas uratować. To że masoni nie zrealizowali jeszcze swojego planu rękoma PIS, PO .N i pozostałych to tylko Jego łaska wyproszona modlitwami tych którzy się modlą. Wytrwałości bracia którzy się modlicie. I przyciśnijcie jeszcze trochę:) Nie dam rady? Ty nie musisz ty tylko musisz chcieć. Bóg chęć widząc podaruje niezbędną łaskę i dasz rade.
ponad 4 lata temu / katolik
 
Obciąć im diety za każdy dzień blokowania parlamentu, obciążyć kosztami(wynagrodzenia Straży Marszałkowskiej i całej obsługi sejmu) to szybciutko zakończą protest
ponad 4 lata temu / IzajaszGB
 
P.S. Dobrymi sposobami na to jest przewalutowanie oszukańczych "kredytów" frankowych, rozwiązanie problemów "polisolokat", podatków od hipermarketów i korupcji korporacji np. wprowadzających GMO.
ponad 4 lata temu / Obywatel
 
Najlepszym rozwiązaniem dla totalitarnej opozycji jest przyznanie i przeproszenie za wszystkie błędy a następnie opracowywanie ustaw ochraniających najbiedniejszych, wspierających średniozarabiających i zabraniających najbogatszym krzywdzenia pozostałych.
ponad 4 lata temu / Obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.