DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2018 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Marszałek Kuchciński do obrońców życia: „Pokażcie poparcie dla tej dobrej ustawy”

Marszałek Kuchciński do obrońców życia: „Pokażcie poparcie dla tej dobrej ustawy”
Fot. M. Włodarczyk / Forum

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zachęca popierających projekt „Zatrzymaj Aborcję” do większej aktywności „także na zewnątrz” i proponuje żeby „pokazali wielkie poparcie dla tej dobrej ustawy”.

 

Słowa takie padły podczas niedzielnego spotkania z wyborcami w Suchej Beskidzkiej. – W Warszawie do tej pory zorganizowano już kilkanaście manifestacji, tzw. czarnych protestów, a tylko jeden marsz na rzecz ochrony życia. Takie spopularyzowanie wsparcia ułatwiłoby podjęcie decyzji – stwierdził marszałek. Trudno orzec, jaki okres miał na myśli, bo marsze dla życia odbywają się w stolicy od kilku lat regularnie, dwa razy w roku. Z kolei, jeśli wziął pod uwagę jedynie ostatnie 12 miesięcy, to w tym czasie z pewnością ulicami Warszawy nie przeszło aż kilkanaście czarnych marszów.

Zdaniem Marka Kuchcińskiego, do sprawy ochrony życia od poczęcia „należy podejść bardzo roztropnie, ale nie zwlekać specjalnie”.

 

Jeden z liderów PiS odniósł się do przewlekłych prac sejmowej komisji rodziny, w której utknął projekt „Zatrzymaj Aborcję”. – Może ona w ciągu miesiąca, dwóch zakończyć prace, ale powstał dylemat, czy należy czekać na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Został zgłoszony do Trybunału wniosek o rozstrzygnięcie, czy niektóre zawarte w projekcie ustawy kwestie dotyczące ochrony nienarodzonych osób z pewnymi wadami mieszczą się w konstytucji czy nie – mówił.

- Ta sprawa chyba powinna być zakończona jak najszybciej, bo wywołuje ogromne dyskusje – podsumował marszałek.

 

Fundacja Życie i Rodzina, która prowadziła akcję zbierania podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję”, namawia do telefonicznego kontaktu z posłami w sprawie ochrony życia. Inicjatywa odbywa się pod hasłem „Zadzwoń do posła”.

 

 

Źródło: gosc.pl, zadzwondoposla.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-04-23 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Logika się kłania - Konstytucaja mówi o ochronie życia od poczęcia. Zaniechanie działań, opieszałość wskazuje na presję łapówkarską, chęć wyłudzenia, osiągnięcia innych korzyści - postawa do ptzeświwtlenia się nadaje.
3 miesiące temu / pyt
 
Jasne Kuchciński. Będziemy maszerować na twój kaprys a kto pójdzie do roboty a po robocie zajmie się starymi rodzicami? Kto nakarmi i przypilnuje dzieci? Kto wypełni obowiązki rodzinne? Za to głupie gadanie ktoś ci płaci? Może Soros?
3 miesiące temu / w pale się nie mieści
 
Kuchciński, stara zygoto, zorganizuj sobie referendum, jeżeli tak potrzebna ci opinia publiczna na temat, czy można zabić maleńkiego człowieczka, czy należy go urodzić?! Ja to bym dał babskom w łapę, jeżeli chcieliby usunąć, tak aby wynosili i urodzili! W końcu na mamony ludziska dzisiaj lecą!
3 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Ale to trudne zagadnienie, czy dać człowiekowi żyć, czy zabić!
3 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Myśmy już pokazali ponad 800 tys podpisów - teraz na was kolej pseudo katolicy
3 miesiące temu / kościelny
 
Kuchciński oddaj pieniądze pobierane jako uposażenie posła i marszałka bo od ponad 2 lat podajesz się za kogoś kim nie jesteś.
3 miesiące temu / Były wyborca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.