DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Marsz środowisk LGBT przejdzie ulicami Kielc? Wpłynęło zażalenie na decyzję sądu

Marsz środowisk LGBT przejdzie ulicami Kielc? Wpłynęło zażalenie na decyzję sądu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin złożyło zażalenie na decyzję sądu, którą ten uchylił zakaz przeprowadzenia marszu równości w Kielcach, wydany przez prezydenta Bogdana Wentę.

 

Tydzień temu prezydent Kielc Bogdan Wenta postanowił, że nie wyda zgody na przeprowadzenie w tym mieście, zaplanowanego na 13 lipca, pierwszego marszu równości.  Jako powód swojej decyzji podał bezpieczeństwo manifestantów. Organizatorzy homoparady zaskarżyli decyzję prezydenta w Sądzie Okręgowym w Kielcach, który w całości uchylił prezydencki zakaz przeprowadzenia marszu równości.

 

Na ten werdykt sądu można było złożyć zażalenie. Z tego prawa skorzystało Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin, które swoje zażalenie skierowało do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Ten najpewniej rozpatrzy je w najbliższą środę.

 

Marsz równości w Kielcach organizują działacze liberalnych partii (Koalicji Obywatelskiej, działaczy Lewicy Razem i Komitetu Obrony Demokracji) oraz Prowincja Równości - nieformalna grupa LGBT. Wcześniej kilkanaście organizacji społecznych, religijnych i patriotycznych również zawnioskowało do włodarza Kielc o przeprowadzenie tego samego dnia 20 kontrmanifestacji. 

 

Pod petycją przeciwko organizacji Marszu Równości w Kielcach zebrano ponad 6 tysięcy podpisów. „Na każdym z Marszów Równości  dochodzi do skandalicznych scen, czego przykładem są ostatnie wydarzenia z Gdańska, czy Warszawy. Nie życzymy sobie podobnych sytuacji w Kielcach.” – napisano w petycji.

 

Jeżeli jednak marsz równości, decyzją sądu, będzie się mógł odbyć, wierni kościoła katolickiego postanowili spotkać się na Placu Najświętszej Marii Panny przed katedrą, aby modlić się w intencjach obrony wiary i świętości. Wspólna modlitwa rozpocznie się w sobotę, 13 lipca o godzinie 11.30 i potrwa do 17.30. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą różańców. Ksiądz Grzegorz Sęk, który będzie prowadził spotkanie modlitewne, podkreśla iż 13 dzień miesiąca jest dla katolików bardzo ważny, gdyż wspomina się w nim objawienia Matki Bożej w Fatimie. 

 

Adam Białous


DATA: 2019-07-09 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kielce proszą Kraków o wsparcie ! Ważna potyczka z homo agresją w Kielcach. Przypadek prawdopodobnie precedensowy w Polsce. Uchylony przez sąd zakaz prezydenta dotyczący parady dewiantów został zaskarżony do sądu apelacyjnego w Krakowie przez Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin z bardzo mocnym argumentem: "Promocja homoseksualizmu oraz aborcji była treścią planu Himmlera mającego na celu wyniszczenie Żydów, Polaków, Rosjan i Ukraińców. Udokumentowane jest to w ?Zeszytach Oświęcimskich" nr 2 z 1958 r." Dzisiaj wtorek nie można było jeszcze uzyskać informacji kiedy i w jakim trybie odbędzie się rozprawa w sądzie apelacyjnym. Rozstrzygnięcie skargi nastąpi w ciągu 24 godzin. Sygnatura sprawy kieleckiego sądu okręgowego I Ns 267/19 z dnia 5 lipca. Każdy może zapytać o termin rozprawy i uczestniczyć w rozprawie jeśli będzie jawna. Weźmie ktoś udział w rozprawie i przekaże szybką relację ? https://rodzinaswietokrzyska.wordpress.com/kontakt/
ponad 1 rok temu / slawomis
 
Propagowanie ideologii lgbt, czyli dżenderyzmu oraz homofaszyzmu powinno zostać zrównane z promowaniem faszyzmu, nazizmu i komunizmu i jako ideologia wroga państwu i normalności powinna zostać ZAKAZANA i penalizowana prawnie, a skończą się wszystkie "zażalenia" i wróci do Polski normalność!
ponad 1 rok temu / Król Artur
 
Nawioza dewiantow z Warszawy,bo kieleccy beda sie bali ujawnic.To na szczescie nadal miasto gdzie wszyscy sie znaja,a na swiecie bycie lgbt+ robi sie passe
ponad 1 rok temu / Pol
 
Pięknie. Tak należy odpowiadać gorszycielom.
ponad 1 rok temu / panda
 
Może się mylę, ale sądzę, że gdyby Polska miała w konstytucji zapis, że jest państwem katolickim to można byłoby prawnie zakazać organizowania manifestacji sprzecznych z katolicką nauką i wiarą. Niestety jest tzw. "wolność religijna" i ateiści, dewianci, heretycy i inni gorszyciele mogą robić co chcą.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Tylko powrót do prawdy - lgbtq+ to zboczenie. I wtedy żadne manifestacje deprawatorów nie sa możliwe. No ale skoro są normalni to jak można zakazac promocji normalności? Lgbtq to patologia i zwyrodnienie.
ponad 1 rok temu / Jot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.