DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Marsz Równości w Zabrzu: pojawił się… jeden uczestnik. Gdzie byli homoaktywiści?

Marsz Równości w Zabrzu: pojawił się… jeden uczestnik. Gdzie byli homoaktywiści?
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Jeden uczestnik i to w dodatku organizator we własnej osobie – to frekwencja na Marszu Równości w Zabrzu. Być może stało się tak dlatego, że w tym samym czasie środowiska homoseksualne zorganizowały pierwszy taki marsz w Gorzowie Wielkopolskim. Czyżby zatem maszerujących wystarczało do zapełnienia zaledwie jednego takiego wydarzenia?

 

Są chyba dwa wytłumaczenia takiej sytuacji: po pierwsze, żadnemu z homoaktywistów nie chciało się manifestować w sobotę, albo… w Zabrzu nie ma żadnych homoseksualistów lub symaptyków ich postulatów, poza tym jednym, który podjął się organizacji wydarzenia.

 

Można także poszukać jeszcze jednego wyjaśnienia: w tym samym czasie, w Gorzowie Wielkopolskim, odbył się pierwszy Marsz Równości, w którym grupa homoseksualistów paradowała, domagając się kolejnych przywilejów. Czyżby zatem zaszło nieporozumienie między organizatorami obydwu wydarzeń? I czyżby homoseksualistów oraz ich zwolenników wystarczało do zagospodarowania zaledwie jednego, niezby dużego zresztą marszu?

 

Trudno jednak ukryć, że Marsze Równości ze swoją frekwencją to bardziej medialne wydarzenia niż poważne i duże manifestacje. Owszem, na wiele z nich tęczowi aktywiści się mobilizują, ale przecież nie są to duże ilości osób. Co najbardziej niepokojące, organizacje LGBT posiadają wsparcie elit - medialnych i politycznych. Trudniej im natomiast o poparcie społeczne.

 

Do innej kompromitacji doszło kilka tygodni temu w Białymstoku, gdzie koalicja Razem, Wiosny oraz SLD zorganizowała wiec poparcia dla rzekomo prześladowanych homoseksualistów. Wydarzenie transmitowano na żywo między innymi w TVN24. Na scenie biegali Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. A pod sceną… garstka osób.

 

Być może także w Zabrzu pojawiła się jedna

 

Co ciekawe, w Zabrzu ustawili się już przeciwnicy Marszu Równości, których zebrało się ponad 200. Niestety, nie mieli przeciwko komu protestować, bo jedna osoba na manifestacji wzbudzała raczej politowanie niż sprzeciw.

 

Z wyjaśnieniem tej klapy organizacyjnej pospieszył profil Facebookowy Parady Równości. „Osoba organizująca nijak nie jest związana z osobami czy organizacjami LGBT. Często przekręca sam skrót”- napisali przedstawiciele organizacji homoseksualnych. Dziwne wyjaśnienie, prawda?

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2019-08-25 12:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No przecież to zawsze jest objazdowy cyrk. Te same twarze na każdym marszu.
5 miesięcy temu / V73
 
nawet jego partner nie popiera marszów nienawiści i został w domu.
5 miesięcy temu / Robert
 
@ Ryś :D Ty i każdy podatnik.
5 miesięcy temu / szpulas11
 
Jeden a i tak pokazał że ta grupa jest szczególnie uprzywilejowana.
5 miesięcy temu / jw
 
Kto za to wszystko, m.in. zaobstawę policyjną płaci?
5 miesięcy temu / Ryś
 
A może tak zamiast robić w miastach rozwałkę porządku publicznego, niech się podpiszą pod swoimi racjami z imienia i nazwiska i PESELa, to dało by wiele więcej każdej ze stron!!! Dużo więcej! A miasta odetchnę od chaosu i zgorszenia.
5 miesięcy temu / AndrzejBR
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.