DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Marsz Równości w Gnieźnie jednak się odbędzie. Sąd uchylił decyzję prezydenta miasta

Marsz Równości w Gnieźnie jednak się odbędzie. Sąd uchylił decyzję prezydenta miasta
Zdjęcie ilustracyjne FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

„Sąd w Poznaniu uchylił zakaz Marszu Równości w Gnieźnie” – informuje Kampania Przeciw Homofobii. – Prawo do pokojowych zgromadzeń zaliczane jest w Polsce do wolności konstytucyjnych – mówiła w orzeczeniu sędzia Katarzyna Jelewska-Sterczała.

 

Przypomnijmy: prezydent Gniezna Tomasz Budasz (PO) zakazał organizacji wszystkich zaplanowanych na sobotę zgromadzeń przygotowywanych m.in. przez przedstawicieli subkultury LGBT oraz przedstawicieli środowisk narodowych i kibicowskich. – Istnieje uzasadniona obawa zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców oraz zniszczenia infrastruktury miejskiej, witryn sklepowych, mienia mieszkańców (…) Planowana trasa przemarszu przez centrum Gniezna spowodowałaby ponadto całkowity paraliż komunikacyjny miasta. I właśnie w obawie o zdrowie i życie oraz bezpieczeństwo, mienie mieszkańców, jako prezydent, osoba odpowiedzialna za porządek społeczny, postanowiłem nie wyrażać zgody na żadne z tych zgromadzeń – tłumaczył.

 

Decyzja włodarza pierwszej stolicy Polski została zaskarżona do sądu przez organizatorów zakazanej homoparady.

 

W postępowanie przed Sądem Okręgowym w Poznaniu włączył Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który wniósł o uchylenie zakazu dla gnieźnieńskiej Parady Równości. W jego ocenie prezydent miasta „błędnie i bezpodstawnie przyjął, że wystarczającą podstawą zakazu może być fakt organizacji w tym samym dniu 17 innych zgromadzeń grup różniących się przekonaniami społeczno-politycznymi - ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia albo mienia w znacznych rozmiarach. A to nie ze strony organizatorów i uczestników marszu miałoby dojść do ewentualnego zagrożenia”.

 

W ocenie RPO prezydent Gniezna w nieuzasadniony sposób naruszył prawo do wolności zgromadzeń. – Oceniając, czy zgłoszone zgromadzenie zagraża życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach, powinien był się odnieść wyłącznie do zachowania organizatorów i uczestników tego marszu, nie zaś do przewidywanego zachowania osób trzecich, o skrajnie odmiennych poglądach – wskazał Bodnar.

 

Źródło: rp.pl / poznan.wyborcza.pl / PCh24.pl

TK


DATA: 2019-04-11 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie byłoby zaskoczeniem gdyby p. Bodnar oraz sędziowie poczuli ból tyłka, co jest uczuciem przyjemnym, jak oświadczył nam p. Biedroń. Mam nadzieję że dotąpią tego oraz że są hetero.
ponad 1 rok temu / naxa
 
Dla przypomnienia Gniezno bylo pierwsza STOLICA PANSTWA.
ponad 1 rok temu / Jara
 
Dyskusje na ten temat nie są najlepsza ich promocją?? Kiedy w latach 70...zboczeniec rozebrany podchodził do okien dziewczęcych internatów,paniczny strach na nie padał. Wychowawczyni energiczna, szczupła, bardzo ładna, wielkiego ducha, mądrości i odwagi brała szczotę i nią dostał... wystarczyło 2-3 razy i zniknął problem. Nie było "mowy nienawiści" Biedroniów, Rabiejów, obrońców Bodnarów i in.
ponad 1 rok temu / Fred
 
drogi rodzicu wystarczy, że w tym czasie poświęcisz czas swojemu dziecku wówczas nikt na tą propagandę nie przyjdzie. Wszystko zależy od nas rodziców czy pozwolimy naszemu dziecku pójść przebrać się w pedzia czy lezbe.
ponad 1 rok temu / Rock
 
Różowa sfastyka. Homoseksualne korzenie nazizmu i nazistowskich założycieli Unii Europejskiej są obecnie wszczepiane wszystkim narodom. Mamy do czynienia z nazistami.
ponad 1 rok temu / aw
 
Szkoda tych ludzi spod znaku tęczowej flagi. Św. Paweł nie pozostawia złudzeń, co do losu po śmierci wedle Jego Listu do Rzymian.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.