DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Marsz przez instytucje: genderyści zdobywają brytyjskie szkoły

Marsz przez instytucje: genderyści zdobywają brytyjskie szkoły
fot.Brian Branch Price/FORUM

Roszczenia zwolenników ideologii gender sięgają coraz dalej. Tym razem prestiżowa angielska Highstate School rozważa zezwolenie chłopcom na noszenie dziewczęcych mundurków. Wszystko w imię rzekomej neutralności. Już teraz uczniowie płci męskiej mogą posługiwać się żeńskimi imionami. Podobne ekscesy dzieją się w innych brytyjskich szkołach. Także tych zarezerwowanych dla jednej płci. Ponadto w alarmującym tempie rośnie popularność terapii genderowych. Ich zwolennicy przyznają ze zdumiewającą szczerością: to efekt kultury.

 

Zdaniem dyrektora londyńskiej Highstate School Adama Pettitt’a, zezwolenie na noszenie ubrań sprzecznych z płcią biologiczną to dobry pomysł, o ile tylko dzieci będą się dzięki temu lepiej czuć. W rozmowie z „Sunday Times” „pedagog” dodał, że obecne pokolenie kwestionuje „binarne” spojrzenie na płeć, charakterystyczne dla minionych generacji.

 

Już teraz w szkole „transgenderowi” uczniowie są nazywani imionami odmiennej płci. To tym bardziej oburzające, że założona 400 lat temu przez Elżbietę I szkoła powołuje się na swoje chrześcijańskie dziedzictwo. Przyjmowani są do niej uczniowie w wieku od 3 do 18 lat. Aż do 2004 roku byli to wyłącznie chłopcy. Rodzice uczniów placówki muszą uiszczać opłaty w wysokości 5880-6790 funtów za semestr.

 

Highstate School nie jest jedyną szkoła idąca na ustępstwa wobec ideologii gender. W lutym londyńska St. Paul’s Girls School zezwoliła swoim uczennicom na noszenie chłopięcych ubrań i używanie męskich imion. Logika nakazywałaby relegowanie uznanych za chłopców uczennic z żeńskiej placówki. Mimo to pozostawia się im prawo do kontynuacji nauki.

 

Problem popularności teorii gender jest w Zjednoczonym Królestwie bardzo poważny. Istnieje tam osiem klinik dla osób z zaburzeniami tożsamości płciowej. W 1989 roku utworzono internetową „Gender Indentity Development Service” (GIDS). Jak czytamy na jej stronie „nie wiemy dokładnie dlaczego jakieś konkretne dziecko lub młoda osoba rozwija transgenderową (…) tożsamość”. Jednak „to jak ludzie wyrażają lub doświadczają swojej płci i jak reagują na genderowy nonkonformizm wiąże się z kulturą i czasem, w jakim żyją”. 

 

Coraz więcej osób wyraża zainteresowanie genderowymi usługami. Specjalizujące się w nich „Tavistock Centre” otrzymało 97 skierowań w latach 2009-10 i aż 2016 w latach 2016-17.  O ile w przeszłości zainteresowanie wykazywali głównie biologiczni chłopcy, o tyle obecnie częściej są to dziewczynki. Na terapię trafiło nawet 3-letnie dziecko! 

 

Cytowana przez Life Site News dyrektor kliniki „GIDS” dr Polly Carmichael tłumaczy wzrost zainteresowania genderowymi terapiami „postępem” w kwestii uznania i akceptacji osób transgenderowych i zróżnicowanych genderowo. A także wzrostem wiedzy odnośnie dostępności terapii. Oznacza to de facto przyznanie, że źródła zaburzeń tożsamości płciowej mają charakter kulturowy i ideologiczny. A zatem są poniekąd sztucznie napędzane.

 

Warto podkreślić, że „genderyzm” neguje same fundamenty, na jakich opiera się stworzenie. Dostrzegał to między innymi Benedykt XVI. Jak zauważył w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego 21 grudnia 2012 roku teoria gender oznacza, że „człowiek kwestionuje swoją naturę. Jest on teraz jedynie duchem i wolą. Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie. Istnieje teraz tylko człowiek w sposób abstrakcyjny, który dopiero sam wybiera dla siebie coś jako swoją naturę. Męskość i żeńskość kwestionowane są jako wzajemnie dopełniające się formy osoby ludzkiej, będącej wynikiem stworzenia”.

 

Źródła: lifesitenews.com / radiovaticana.va

mjend


DATA: 2017-06-04 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To wszystko rodzi (ideologia gender) się chyba w wyniku spożywania wysokoprzetworzonej żywności. Na genderyzm nie chorują muzułmanie, czyżby z powodu spożywania halall ? :) Już narkotyzowanie się nie wystarcza, więc należy pójść w idiotyzm zmiany "tożsamości płciowej" ?
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Odpowiedzią na zaburzenia w odczuwaniu własnej płci są egzorcyzmy. Polecam książkę ks. Malachi Martina "Zakładnicy diabła". Tam w jednym z rozdziałów opisana jest historia opętania chłopca, który w pewnym momencie swego życia "poczuł" że jest dziewczyną. Demon (który go opętał) w czasie egzorcyzmów wyjawił swe imię: "Jestem Dziewkorobem".
ponad 1 rok temu / calf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.