DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Marsz „Pro-life” w Japonii. Liczba aborcji w Kraju Kwitnącej Wiśnia poraża

Marsz „Pro-life” w Japonii. Liczba aborcji w Kraju Kwitnącej Wiśnia poraża

Neil Day z portalu „Dayly Knightly” informuje, że 17 lipca po raz czwarty odbył się w Tokio Marsz dla Życia. Uczestnicy „w milczeniu i z wielką godnością” w trwającym około godzinę marszu przeszli ulicami „najsłynniejszych i najmodniejszych dzielnic stolicy, takich jak Ginza i Nihonbashi” do parku Hibiya przylegającego do obrzeży pałacu cesarskiego.

 

W marszu, który po Mszy św. wyruszył spod pierwszej tokijskiej katedry, udział wzięło 150 osób. Może się to wydawać małą liczbą, ale – jak zaznacza autor – pierwszy taki marsz w roku 2014 zgromadził jedynie 33 osoby. Co ciekawe, zarówno do poprzednich, jak i obecnego marszu doszło „dzięki inspiracji i sile woli prywatnej osoby, pana Masaki Ikedy, właściciela restauracji w Tokio”, który poświęcił na ten cel swój czas i środki finansowe.

 

Chociaż na początku lipca informacja o marszu pojawiła się na stronie archidiecezji Tokio, to niektórzy uczestnicy zwrócili uwagę na brak zaangażowania ze strony Konferencji Katolickich Biskupów Japonii i wyrazili nadzieję na to, że w przyszłości będzie ono bardziej zdecydowane.

 

Wśród uczestników – w większości katolików – znaleźli się tym razem nie tylko Japończycy, ale również obcokrajowcy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Filipin, Południowej Afryki, Francji, Singapuru, Irlandii i Wysp Południowego Pacyfiku. Niektórzy przybyli z odległych rejonów Japonii. Byli też obecni trzej księża z parafii w Tokio i Jokohamie. Z wielką czcią niesiono figurkę Najświętszej Maryi Panny. Neil Day podkreśla również bardzo życzliwe nastawienie policji do biorących udział w marszu.

 

Autor zauważa, że marszem zainteresowały się też wspólnoty chrześcijańskie, a nawet buddyjskie grupy wyznaniowe, chociaż świadomość działań „Pro life” jest w Japonii niewielka, a i środki też nieliczne, pochodzące z prywatnych źródeł.

 

Neil Day podaje zatrważające dane dotyczące aborcji w Japonii, gdzie po zmianie prawa w roku 1948 i wprowadzonej przez Partię Socjalistyczną poprawce w roku 1949, która „dopuszczała aborcję z przyczyn ekonomicznych”, w ciągu pięciu lat (do roku 1953) liczba zabijanych dzieci wzrosła z 246104 do 1068066. „W następnym okresie lat 1953-1961 dokonywano w Japonii ponad 1000000 aborcji rocznie, osiągając całkowitą sumę 9988541 aborcji w ciągu zaledwie 9 lat!”;

 

Podejmowane przez rząd działania w reakcji na te przerażające statystyki obniżyły liczbę zabójstw nienarodzonych, ale i tak od roku 1949 do 2015 zamordowano oficjalnie 38499348 niewinnych istnień ludzkich.

 

Ponieważ szacuje się, że populacja Japonii do roku 2050 obniży się ze 125000000 do ok. 85000000, rząd Japonii „ostatnio zmiękczył swoje stanowisko w sprawie aborcji”. Autor zauważa jednak, że niestety motywacje te są czysto ekonomiczne.

 

Pan Ikeda, który również własnym sumptem zorganizował wcześniej 9 lipca sympozjum „Pro life”, w rozmowie z autorem dostrzegł pewne wsparcie dla swoich działań, ale nieliczne i niewyrażone otwarcie i głośno. Brakowało też obecności mediów głównego nurtu, by zrelacjonować całe wydarzenie.

 

Autor wyraża mimo to optymizm co do przyszłości, mając nadzieję na rozbudzenie świadomości potrzeby obrony życia nienarodzonych wśród Japończyków, choć ruch „Pro life” jest w Kraju Kwitnącej Wiśni ciągle w powijakach.

 

 

Źródło: Dayly Knightly

luk

 

 


DATA: 2017-07-24 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dudek wie ze jak zrobi inaczej GRu WSI go usuna ale na wiecznosc
ponad 2 lata temu / carramba
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.