DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. Sąd zdecydował

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. Sąd zdecydował
źródło: twitter.com / Robert Winnicki

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył pozytywnie odwołanie organizatorów Marszu Niepodległości od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, zakazującej tej manifestacji organizowanej od wielu lat w dniu 11 listopada.

 

Pełnomocnik organizatorów twierdził przed sądem, iż decyzja prezydent Gronkiewicz-Waltz jest „niebezpiecznym precedensem” wszak „idąc tym tokiem myślenia, można nie dopuścić do każdego zgromadzenia”.

 

Pełnomocnik prezydent bronił decyzji Gronkiewicz-Waltz, twierdząc, iż „w tej szczególnej sprawie pojawiają się elementy mowy nienawiści” a decyzja została podjęta z uwagi na „odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Warszawy”.

 

Sąd ocenił jednak, że zakaz nie jest zasadny. Oznacza to, że Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy.

 

Mimo to wiele wskazuje, iż 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości. Decyzję o tym, że rząd zorganizuje osobny marsz podjęli prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. W rządowym marszu weźmie udział również prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

 

 

Źródło: onet.pl

ged


DATA: 2018-11-09 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wciąż jest szansa i duże nadzieje związane z RN. Nie zepsujcie tego panowie!!!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
niestety wypowiedz tzw pseudodoradcy Romaszewskiej z tzw gwardii prezydenckiej jest skandaliczna organizatorów marszu zdyskredytowała do roli anty-polaków i przy tym poparła skandaliczną decyzję HGW. I właśnie takich ludzi powinno się piętnować za takie wypowiedzi, zamiast dziękować że mają takich organizatorów społecznych i młodzież, to walą tą prymitywną propagandą antypolską, jaką znamy z salonów zachodu. Bardzo dobra postawa R.Bąkiewicza i organizatorów. Nie iść na wojnę z PiS'em bo to kolejna jakaś kabalistyczno-żydowska prowokacja, ze strony tych środowisk, o czym świadczy twitter z Departamentu Stanu, spokojnie przejść razem czy osobno, bez naskakiwania, bo ewidentnie to kradzież, ale nie dać się prowokacji, należy też pamiętać i walczyć ze zniesławieniem w stosunku do patriotów ze strony Romaszewskiej czy HGW.
ponad 1 rok temu / axe
 
Środowisko HGW i PiS to nie jest Naród Polski. Są polskojęzyczni.
ponad 1 rok temu / bat
 
Wielki szacun dla redakcji portalu PCh24.pl. - bo czyta was coraz więcej Polaków i jak wszystko co dobre, pilnie śledzone jest przez agentów lewackich, którzy w komentarzach poniżej podpisali się następująco: irtur, M, a jeszcze inni "zabłysną". Ja sam żyję w środowisku, w którym agenci boją się nas i są też wewnątrz Kościoła, a jeden z nich na siłę udaję świętego. A co do pozytywnej decyzji sądu, że że zakaz nie jest zasadny, to dowód że boją się nas. Ruski do dzisiaj boją się nas za podbity Kreml /400 lat temu car Wasyl Szujski korzył się i bił głową przed królem Zygmuntem III/ i za Bitwę Warszawską 1920. Niech lęk pozostanie z nimi, bo z nami Maryja i Chrystus Król! Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Teraz dopiero będą prowokacje na dowód, że HGW miała rację. Za nią stoi cały aparat wierchuszki
ponad 1 rok temu / irtur
 
Dzielić, dzielić, dzielić ten Naród Polski. Toż to było, jest i będzie. Czy tylko utrata suwerenności łączyć nas potrafi ? Siejemy każdy w swoim otoczeniu jedność, szacunek dla odmiennych poglądów, ale też i jego brak dla złodziejstwa zwłaszcza względem dobra wspólnego. Może krok po roku odmieni się ta nasza rzeczywistość.
ponad 1 rok temu / Andrem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.