DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Marsz Komorowskiego: kompromis w sprawie zabijania, panie prezydencie?

Marsz Komorowskiego: kompromis w sprawie zabijania, panie prezydencie?
fot. Marcin Musiał

Fundacja Pro – prawo do życia, zgodnie z zapowiedziami, wzięła udział w marszu zorganizowanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji Święta Niepodległości. Kilkumetrowe plakaty i zdjęcia nie pozostawiały złudzeń – zabijanie nienarodzonych to okrutna zbrodnia. Prezydent oraz czołowi państwowi politycy w milczeniu patrzyli na ciała dzieci zabitych przed narodzeniem.


Trasa prezydenckiego pochodu, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób (w większości przechodnie i uczestnicy państwowych uroczystości na Placu Piłsudskiego), wiodła szlakiem pomników Polaków szczególnie zasłużonych dla ojczyzny.

 

Obok pierwszego z nich – poświęconego kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, jeszcze przed rozpoczęciem marszu, czekali członkowie Fundacji Pro – Prawo do życia i Prawicy RP. Rozwinęli kilkumetrowe transparenty ze zdjęciem Bronisława Komorowskiego oraz ciałem dziecka zabitego poprzez aborcję. „Dobry kompromis panie prezydencie?” – pytały plakaty.

 

Organizatorzy akcji mieli na uwadze zajścia na tegorocznym Przystanku Woodstock, kiedy policja spacyfikowała legalną demonstrację, która bardzo przeszkadzała organizatorom imprezy. Na festiwalu był wtedy obecny Bronisław Komorowski.

 

Scenariusz przygotowany przez władze na 11 listopada był jednak zupełnie inny – prezydencki przemarsz miał być pokazany jako impreza spokojna i bezpieczna, ponad podziałami, gdzie wszyscy Polacy z głową państwa na czele idą razem dla niepodległej. Akcja Fundacji Pro – prawo do życia nie mogła zakłócić tego schematu.

 

Uzbrojeni policjanci, którzy podeszli do pikietujących, zobaczyli zaproszenie na marsz jakie Bronisław Komorowski wystosował do polityka Prawicy RP Mariana Piłki. - Powiedzcie tym panom, żeby trochę się przesunęli – mówił głos dowódcy w krótkofalówce jednego z funkcjonariuszy.

 

Marsz miał przebiegać spokojnie, więc nie było mowy o żadnej interwencji. Kilka minut później pod pomnik kardynała Wyszyńskiego przybyli oficjele z prezydentem na czele. Z odległości kilkunastu metrów widzieli kilka dużych plakatów przedstawiających prawdę na temat aborcji. Przez te kilka minut, stojąc pod pomnikiem, spotkali się twarzą w twarz z ofiarami tzw. kompromisu aborcyjnego, który pozwala na zabijanie m.in. niepełnosprawnych dzieci z Zespołem Downa.


Gdy marsz ruszył dalej, dołączyli do niego wszyscy protestujący niosąc transparenty w prezydenckim pochodzie.

 

Relacje uczestników imprezy były bardzo emocjonalne. Przechodnie obserwujący marsz z chodnika gratulowali akcji.


Dzień przed obchodami Święta Niepodległości Bronisław Komorowski przygotowywał w Pałacu Prezydenckim razem z dziećmi biało-czerwone kokardy służące do dekoracji podczas marszu. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Zespołem Downa.

 

 - To dobrze, że Prezydent spotyka się z dziećmi z Zespołem Downa, którym udało się urodzić. Szkoda, że nie czyni nic, aby powstrzymać ich zabijanie przed narodzeniem – komentuje Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro – prawo do życia.

 

 

Marcin Musiał

stopaborcji.pl


 


DATA: 2012-11-13 10:34
AUTOR: MARCIN MUSIAŁ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

1.Po co NFZ (państwo) płaciło pieniądze za aborcje lekarzom? Dajmy je naukowcom opracowującym wyleczenie z choroby zwanej Down. 2. Zamiast sprzedawać fabryki np FSO, wspierajmy prywatnych przedsiębiorców np. zamówienia na samochody do służb mundurowych RP niech produkują zakłady "Leoparda"z Mielec.
ponad 6 lat temu / Starter
 
1.Po co NFZ (państwo) płaciło pieniądze za aborcje lekarzom? Dajmy je naukowcom opracowującym wyleczenie z choroby zwanej Down. 2. Zamiast sprzedawać fabryki np FSO, wspierajmy prywatnych przedsiębiorców np. zamówienia na samochody do służb mundurowych RP niech produkują zakłady "Leoparda"z Mielec.
ponad 6 lat temu / Starter
 
Na stronie internetowej prezydent.pl nie ma ani jednego zdjęcia, w którym ukazany byłby ten plakat.
ponad 6 lat temu / darek
 
Super pomysł :)
ponad 6 lat temu / OlaKM
 
Karygodnym jest wciągać małoletnie dzieci w marsz horroru!
ponad 6 lat temu / Czytelnik.
 
A abp Nycz ze zwolennikami aborcji? Po której on stronie stoi? Czy on powinien być w tym miejscu, w którym jest (na zdjęciu)?
ponad 6 lat temu / edek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "7423"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.