DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Oświęcimia

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Oświęcimia

Około 3 tys. osób przeszło 16 czerwca w drugim w historii Oświęcimia Marszu dla Życia i Rodziny. Skandując takie hasła jak: „Chłopak, dziewczyna – to zdrowa rodzina” ulicami miasta szły całe rodziny, przedstawiciele parlamentu, samorządu, różnych wspólnot i ruchów kościelnych, księża, siostry zakonne.


Rozpoczynając Marsz, bp Tadeusz Rakoczy zachęcał uczestników, by w codziennym życiu dawali świadectwo przywiązania wartości ewangelicznych, jakimi są życie i rodzina. „Obowiązek służby życiu spoczywa na wszystkich i na każdym z nas, ale odpowiedzialność ta spoczywa w szczególny sposób na rodzinie, która jest wspólnotą życia i miłości” – mówił ordynariusz bielsko-żywiecki. Wyraził także nadzieję, że akcja ta ukaże drogę tym, którzy błądzą, ulegają współczesnym modnym ideologiom.


Biskup podkreślał wymowny fakt, że głos za życiem rozlega się w pobliżu byłego niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Hasłem tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny były słowa: „Kierunek: Rodzina”. Marsz był także dziękczynieniem za ubiegłotygodniową beatyfikację s. Małgorzaty Szewczyk, założycielki Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (sióstr serafitek). Jej relikwie znajdują się od dziś w bocznym ołtarzu kościoła serafitek w Oświęcimiu.


Marsz rozpoczął się od klasztoru sióstr serafitek, gdzie dziś odbywały się uroczystości dziękczynne za beatyfikację matki założycielki zgromadzenia. Uczestnicy Marszu, wśród których były całe rodziny, szli głównymi ulicami miasta. Po drodze odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zachęcano też przechodniów i niedzielnych klientów supermarketów do przyłączenia się do Marszu. Śpiewano pieśni i skandowano hasła przypominające o potrzebie obrony życia i rodziny. Swoim świadectwem w drodze dzielili się małżonkowie ze wspólnoty Domowego Kościoła.


Kolorowy pochód z licznymi flagami, banerami i balonikami po półtorej godzinie dotarł na miejscowy stadion. Tu rozpoczęło się Święto Młodych, na które składają się m.in. koncerty zespołów Concentus, Arka Noego, hiphopowego artysty Arkadio. W roli gwiazdy wystąpi wieczorem Luxtorpeda. Zaplanowano degustację potraw, mecze oraz różne pokazy. Tegorocznemu Marszowi towarzyszyły specjalne konkursy. W przeddzień Marszu rozegrany został w Oświęcimiu turniej dzikich drużyn w piłkę nożną o puchar Siostry Prowincjalnej.


Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu odbył się w maju ubiegłego roku. Wtedy ulicami miasta szło około 1,5 tysiąca osób.KAI

mat


DATA: 2013-06-17 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 
Trzeba mobilizowac ludzi w dobrej sprawie. Mobilizowac jak najczesciej i wszedzie.
ponad 6 lat temu / Mg
 
Popieram takie marsze w 100%, brawo
ponad 6 lat temu / kkk
 
Marsz dla Życia i Rodziny .to motto tej strony . Jestem za tym że nie wolno zabijać ani życia poczętego , ani dorosłego człowieka. bo jest to grzech . BÓG powiedział nie zabijaj . Błogosławienie żołnierza ze BÓG TEGO CHCE masz iść zabijać np: na IRAK to jest jawne łamanie 10 przykazań . Poza tym jest to oczernianie BOGA że jest sadystą , że lubuje się w gdy narody się mordują . Jezus powiedział ,,po tym poznacie żeście uczniami moimi jeżeli miłość mieć będziecie. Poza tym dał nam piękny przykład miłości gdy jeden z uczni Piotr ucioł ucho w obronie Jezusa przykleił je i powiedział schowaj miecz do pochwy i dodal ,,wszyscy którzy chwytają za miecz od miecza giną. .Piotr zareagował impulsywnie , dobył miecza i odciął ucho Malchusowi niewolnikowi arcykapłana. Jezus spokojnie skorygował Piotra.Podał nam piękny przykład i tym samym zasadę nie stosowania przemocy Mateusza 2647-55,Łukasza 22:47-51 Pozdrawiam T.Sz.
ponad 6 lat temu / Tadeusz.szania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.