DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Marsz dla Życia i polskiego honoru

Marsz dla Życia i polskiego honoru
PCh TV

Mamy się za co wstydzić. My, Polacy. W końcu to nasi rodacy, nasz królewski szczep Piastowy, przez nikogo nieprzymuszony podstępem czy przemocą, wyszedł na ulice w walce o prawo do mordowania bezbronnych. Jest jednak szansa, by zmyć z Polski i Polaków hańbę proaborcyjnych „Czarnych Marszów”.

 

Tak jak w wieku XVIII utraciliśmy w wyniku własnych win i zaniedbań niepodległość, tak w roku 2016 utraciliśmy za sprawą feministycznej mobilizacji honor – wszak człowiek honoru nie krzywdzi bezbronnych i nie łamie danego słowa, szczególnie zaś przysiąg złożonych Bogu. Nasi przodkowie w wieku niewoli, w wieku XIX, nie stracili nadziei na narodową wolność. Próbowali na różne sposoby, aż w końcu się udało. Dokładnie 100 lat temu nad Wisłę zawitała upragniona i wyczekiwana przez pokolenia wolność, polityczna niezależność.

 

Podobnie jest z naszym narodowym honorem – często przywoływanym w hasłach tuż po Bogu i Ojczyźnie. Chociaż utracony, może zostać odzyskany. Potrzeba jednak walki i zdecydowanych działań. Potrzeba wielkiej, ogólnonarodowej mobilizacji w obronie życia. W obronie najsłabszych – tych, którzy sami bronić się nie mogą. To zadanie godne Polaka, to zadanie godne człowieka honoru, rycerza.

 

Zbliża się czas próby, moment sprawdzenia sił ludzi honoru. Już wkrótce sprawdzimy nasze siły w 150 polskich miastach. Od Bałtyku aż po Tatry, w tym w starej stolicy, w mieście rycerzy, królów i papieża – Krakowie. Czy uda nam się wtedy przebić frekwencje na proaborcyjnych Czarnych Marszach, które obdarły z honoru świętującą teraz setną rocznicę odzyskania niepodległości Polskę? To już zależy od Ciebie dumny, honorowy, rycerski Polaku. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej obecności na Marszu dla Życia i Rodziny!

 

Michał Wałach

 

Zapraszamy do Krakowa na Marsz dla Życia i Rodziny. 17 czerwca.

Start o godz. 10.00, Plac Matejki

 


DATA: 2018-06-12 14:10
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.