DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Maroko wprowadza zakaz na burkę i nikab. Pod kobiecym strojem ukrywają się terroryści

Maroko wprowadza zakaz na burkę i nikab. Pod kobiecym strojem ukrywają się terroryści
jihadwatch.org
#MAROKO    #TERRORYZM    #ZAKAZ    #NIKAB    #BURKA

Ministerstwo spraw wewnętrznych w Rabacie zabroniło sprzedaży, produkcji i sprowadzania burek oraz noszonego przez muzułmanki nikabu – zasłony na twarz. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

 

Według portalu informacyjnego Le360, Maroko zaczyna przeciwdziałać zasłanianiu całego ciała. Swoje kroki resort spraw wewnętrznych tłumaczy względami bezpieczeństwa, gdyż coraz częściej zdarza się, że pod tradycyjnym, muzułmańskim kobiecym strojem, całkowicie zasłaniającym osobę, ukrywają się terroryści.

 

Zgodnie z nową decyzją rządową, właściciele sklepów muszą w ciągu 48 godzin wycofać ze sprzedaży wspomniane towary. Nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to także ogólny zakaz ich noszenia. W Maroku burkę i nikab, pozostawiający tylko odsłonięte oczy, noszą kobiety w regionach bardzo konserwatywnych. Większość mieszkanek kraju nosi hidżaby – chusty, pozostawiające odsłoniętą twarz.

 

W Europie, w takich krajach jak Francja, Belgia i Holandia, prawo zabrania noszenia burek i nikabów w życiu publicznym. Za nieprzestrzeganie tej zasady grożą poważne kary. Wprowadzenie podobnego zakazu jest obecnie rozważane w Niemczech.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2017-01-12 17:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niby wszystko okej, ale z punktu widzenia muzułmanów jest to ograniczenie wolności praktykowania religii. Dla nas teoretycznie to nie problem, ale należy sobie zadać pytanie, czy kolejne nie będzie chrześcijaństwo? Skoro władze zabraniają burek czy nikabów, to co za problem zakazać np krzyży, medalików, habitów?
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
Aż trzy razy przeczytałam dla upewnienia się, że zakaz ten wprowadza Maroko - kraj muzułmański. Dobrze dla kobiet. Niby większość nosi tylko hidżaby, ale gdy trafi się jakiejś kobiecie konserwatywny mąż - współczuję jej piec się w czarnej burce, w takim skwarze.
ponad 2 lata temu / Eliza
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.