DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tylko chory psychicznie może pisać takie bzdury. Zapaść polskiej psychiatrii trwa
8 miesięcy temu / Rydzyk
 
Tę książkę warto przeczytać ze względów poznawczych. W przystępny sposób opisane zostały zjawiska, które na pierwszy rzut oka nic nie łączy, a tymczasem okazuje się, że składają się w spójną całość. Dobra diagnoza kryzysu Kościoła i opis celu wielkiej migracji, to bardzo ciekawa część tej książki. Świetny rozdział o relatywizmie i poprawności politycznej. Z kolei rozdział dotyczący osobowości autorytarnej tłumaczy, dlaczego dzisiaj ludzi broniących tradycji, nazywa się faszystami.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Jednak jak by nie było marksizm przekierunkował doktrynę Kościoła na inną drogę ideologie poglądu na ruchy robotnicze w Świecie.Obrazem tych zmian są papieskie encykliki oraz Sobór Watykański II.
ponad 1 rok temu / nn
 
Cywilizacja Zachodu w konwulsjach upada, co przyjdzie na jej miejsce, trzeba tak postawić pytanie. Nie sądzę ażeby zdeprawowane, zdemoralizowane, zatomizowane społeczeństwa, i chore państwa,były w stanie przeciwstawić się innym wojowniczym cywilizacjom, choćby muzułmańskiej. Na pierwszy "ogień" pójdą wszyscy nihiliści, deprawatorzy, mniejszości seksualne i feministki, oni zapłacą w pierwszej kolejności swoim życiem za to, że byli awangardą postępu. Pozostali żeby przeżyć, będą musieli przyjąć wiarę w Allacha ( co nie powinno stanowić dla dzisiejszych chrześcijan - często wierzących w czarną magię i okultyzm bardziej niż w Boga - żadnego problemu ). Jedyna nadzieja w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, tylko czy starczy jej ducha i siły militarnej oraz woli walki oraz chęci umierania za Starą Europę ? Kościół Katolicki stracił swą "siłę przyciągania" względem bezbożnych i wyznawców innych wyznań,po prostu zaprzestał głoszenia Ewangelii a "bawi" się w synkretyzm.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Z marksizmem kulturowym "do ludu" jako pierwszy wyszedł pan Krzysztof Karoń. Patrz cykl wykładów: "Historia marksizmu"+ książka pt."Historia antykultury". Rewelacyjna. Też warta przeczytania, jeśli komuś uda się ją jeszcze zdobyć.
ponad 1 rok temu / ba-ba
 
Bardzo dobra książka. Udziela odpowiedzi na wiele pytań dotyczących bieżących wydarzeń. W jasny sposób przedstawia strategie podejmowane przez marksistów. Autor przedstawia też kryzys Kościoła katolickiego. Polecam tę książkę.
ponad 1 rok temu / Czarny
 
Bardzo wartościowa książka - można z czystym sumieniem polecić. Zdecydowanie lepsza niż o podobnej tematyce książka Karonia.
ponad 1 rok temu / Robin
 
Marksizm kulturowy nie istnieje. Gdy Gramsci pisał swoje teksty to jemu chodziło o zniszczenie kapitalizmu. Współczesna lewica dawno porzuciła myśli o zniszczeniu kapitalizmu. To z czym mamy do czynienia to zwykła dekadencja. Nie rozumiem po co rozwiązłość wpychać na siłę do jakiegoś marksizmu. Absurd. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
ponad 1 rok temu / puchacz
 
Myśl Marksa na obecne czasy" "narody Europy środkowej - to śmietnik historii".
ponad 1 rok temu / Rys
 
Powinno być anty kulturowy, bo przecież on dąży do zniszczenia kultury, tak samo jak błędnie mówi się "operacja polska NKWD", a przecież logiczniej byłoby jednak pisać "antypolska".
ponad 1 rok temu / rebeliant80
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.