DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Marksistowski eksperyment nie wypalił. Policja likwiduje afro-komunę w Seattle

Marksistowski eksperyment nie wypalił. Policja likwiduje afro-komunę w Seattle
fot. Amy Katz / Zuma Press
#BLACK LIVES MATTER    #STRZELANINY    #CHAZ    #UTOPIA    #MARKSIZM    #SEATTLE    #USA

Burmistrz Seattle Jenny Durkan, mimo początkowej sympatii dla anarchistycznej inicjatywy zdecydowała się przywrócić patrole policji w przejętej przez lewackie bojówki Autonomicznej Strefie Capitol Hill (CHAZ). Decyzja nastąpiła po strzelaninach, w wyniku których śmierć poniosło dwóch czarnoskórych nastolatków.

 

CHAZ powstało jakiś czas temu w centrum Seattle po przejęciu lokalnego komisariatu policji przez tłum składający się z lewackich aktywistów, zwolenników ruchu Black Lives Matter, bojówek Antify i obywateli biorących udział w protestach przeciwko śmierci George’a Floyda. Lokalna społeczność otrzymała patronat burmistrza Jenny Durkan, która w wywiadzie dla stacji CNN określiła „samorządową” inicjatywę jako „lato miłości” (Summer of Love).

 

Jak się okazuje, „lato miłości” kończy się równie szybko, jak się zaczęło. Na mocy decyzji pani burmistrz, policja wróciła do autonomicznej strefy i przejęła komisariat. Rozporządzenie władz miasta nastąpiło po odnotowaniu strzelanin w centrum strefy, w których śmierć poniosło dwóch czarnoskórych nastolatków w wieku 16 i 19 lat. Według policji, jeden z nich należał do aktywistów ruchu Black Lives Matter.

 

Po przybyciu na miejsce policja wydała rozkaz rozejścia się. Podczas akcji pacyfikacyjnej aresztowano co najmniej 31 protestujących. Usłyszeli zarzuty niezastosowania się do poleceń funkcjonariuszy, napaści i udziału w nielegalnym zgromadzeniu.

 

„Naszym zadaniem jest wspieranie pokojowych demonstracji, ale to, co wydarzyło się na ulicach w ciągu ostatnich kilku tygodni, jest bezprawiem i przejawem niebywałej brutalności. Niedopuszczalna granica została przekroczona” – powiedziała stacji Fox News Carmen Best, szefowa miejskiej policji. „Funkcjonariusze zaprowadzający dzisiaj porządek mieli na sobie najlepszy sprzęt ochronny” - zaznaczyła. „Policja korzysta z tego sprzętu, ponieważ wiadomo, że osoby powiązane ze strefą, są uzbrojone, niebezpieczne, mogą być powiązane ze strzelaninami, zabójstwami, rozbojami, napadami i innymi przestępstwami” – dodała.

 

„W CHAZ rządzi brutalność i bezprawie” - napisała Best w oświadczeniu. „W obszarze zaledwie kilku przecznic miały miejsce cztery strzelaniny - dwie śmiertelne - rabunki, napady, gwałty i niezliczone przestępstwa przeciwko mieniu” – podkreśliła.

 

Powstanie CHAZ miało udowodnić, że zorganizowana społeczność nie potrzebuje zinstytucjonalizowanej policji. Powoływano oddziały samoobrony złożone z wolontariuszy oraz rady obywatelskie rozsądzające spory. Planowano stopniowe uniezależnianie terytorium i budowanie samowystarczalnej społeczności opartej na marksistowskich hasłach o równości, sprawiedliwości społecznej i kolektywności.

 

Źródło: lifesitenews.com / foxnews.com / bbc.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-02 15:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anarchia to upadek. Wzrost terroryzmu. Gdyby eksperyment się powiódł całe miasto stopniowo ulegaloby ruinie a prawdziwe władze odcielyby się od tego i zamknęły w swoim świecie pelnym wszystkiego. A upadle miasta władze mogłyby eliminować jako zbędnych tworząc na nowo ziemię zieloną tylko anarchia wcześniej wszystko zrujnuje, zanieczysci.
6 miesięcy temu / pl
 
Naprawde? Nie bylo tam rasistowskiej bialej policji, a i tak jacys czarni nastolatkowie zgineli w strzelaninie? No szok.
6 miesięcy temu / Ar
 
"Ucieczka z Nowego Jorku" stała się rzeczywistością...
6 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Kiedyś na fali tego entuzjazmu nie zdążą się ogarnąć i to afro-komuna zlikwiduje policję i tamtejsze władze również
6 miesięcy temu / Kolo
 
Black community nie zdali egzaminu.
6 miesięcy temu / Pr
 
Gość - dlaczego winna? Zastrzeliła? Chcieli eksperymentu - to mieli. Nie potrafią się spokojnie rządzić to pałą po grzbiecie.
6 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.