DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Mariusz „Max” Kolonko: Polacy są rozbrojeni, broń trzeba upowszechnić!

Mariusz „Max” Kolonko: Polacy są rozbrojeni, broń trzeba upowszechnić!
Fot MaxTV/Youtube.com

Internauci ruszyli z petycją do prezydenta Dudy mającą na celu upowszechnienie dostępu do broni palnej. Jej inicjatorem jest znany komentator polityczny Mariusz „Max” Kolonko. Sygnatariusze są przekonani, że wprowadzenie prawa upowszechniającego dostęp do broni zmniejszyłoby ryzyko zamachów. Jak twierdzi twórca „Max TV”, zarówno europejskie państwa jak i ludność cywilna są rozbrojone. Polska powinna dać przykład i sprzeciwić się politycznej poprawności skłaniającej do rezygnacji z praktycznego prawa do obrony.

 

„Zwracamy się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum konstytucyjnego o wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni”, piszą autorzy petycji do prezydenta. Jej inicjator, Mariusz „Max” Kolonko twierdzi, że wynika ono z niezbywalnego prawa do życia i bezpieczeństwa.

 

- Cała ludność cywilna Europy jest praktycznie bezbronna. Ludność cywilna Francji jest dziś praktycznie bezbronna i nie ma żadnych szans w starciu z uzbrojonym muzułmaninem na swoim terytorium – twierdzi dziennikarz. – Tak samo cała Europa jest dzisiaj bezbronna i nie ma szansy, żeby ludność cywilna wygrała z uzbrojonymi muzułmanami, którzy będą grasowali z kałasznikowami po całej Europie – mówi Kolonko w filmiku na youtube.com.

 

Jak zauważył na 100 Polaków przypada jedynie 1,3 pistoletu. Oznacza to, że „Polacy mają tyle broni w domach, co Papuasi”. Problem rozbrojenia dotyczy nie tylko obywateli, lecz także państw unijnych. Około 70 procent budżetu NATO pokrywane jest przez Stany Zjednoczone. W tym roku aż 8 państw unijnych nie bacząc na zagrożenie zmniejsza wydatki na zbrojenia.

 

To jest wojna – powiedział dziennikarz. – Politycy i zwykli ludzie muszą zdać sobie sprawę, że Europa jest w stanie wojny, że kalifat chce was wybić. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć, by ludzie w Europie, politycy i ludność cywilna pozbyła się poprawności politycznej i zrozumiała, że ci muzułmanie wojujący chcą was wytłuc co do nogi?! – pytał. Jego zdaniem, upowszechnienie broni mogłoby zminimalizować liczbę ofiar zamachów, takich jak we Francji.

 

Jak podkreślił, żyjemy w dobie wojny światów. – Obca kultura naciera na Europę i ta obca kultura jest uzbrojona (...) w karabiny Kałasznikowa – powiedział. – Ona przychodzi pod płaszczykiem poprawności politycznej, pod bakterią marksistów kulturowych – dodał. Stwierdził, że potrzebny jest program zapewnienia pistoletu każdemu Polakowi. Jego realizacja stanowiłaby przykład dany Europie, że zamiast poddawania się poprawności politycznej należy walczyć i na siłę reagować siłą.

 

Obecnie posiadanie broni w Polsce wymaga posiadania pozwolenia wojewódzkiego komendanta Policji. O pozwolenie mogą ubiegać się osoby po ukończeniu 21 lat. Czynnikami sprawiającymi, że pozwolenie nie zostanie wydane są: zaburzenia psychiczne, ograniczona sprawność, uzależnienia od alkoholu lub substancji psychoaktywnych, brak stałego pobytu na terenie RP. Pozwoleń odmawia się także ludziom co do których istnieje podejrzenie, że użyją broni przeciwko innym osobom. Chodzi tu na przykład o ludzi skazanych za przestępstwa lub groźby karalne.

 

Jak zauważają komentatorzy, przepisy w Polsce są szczególnie restrykcyjne. Nie do przyjęcia jest sytuacja, w której pozwolenia wydaje Policja. Przypomina to czasy… zaborów. W II Rzeczypospolitej pozwolenia wydawał organ cywilny - starosta powiatowy.

 

Źródła: youtube.com / infor.pl / pch24.pl

mjend

 

 

 Zobacz także:

 

Polonia Christiana 38. Prawo do obrony

 

Polonia Christiana 38. Prawo do broni


DATA: 2018-07-19 10:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w mojej opinji przeciwnicy broni maja dużo racji powinni się zaprzyjaźnić z islamistami.ci z pewnością okażą szacunek katolikom,moze nawet zaproszą ich na pogrzeb...nie znam ich osobiście ale wojny religijne trwają do dziś .lepiej żeby to mnie się bali bo rzeź na Polakach i katolickich wcale mnie nie kręci.razem będziemy silni ale razem uzbrojeni będziemy niepokonani. ps.nie pomoże ludzi kupa kiedy goła dupa.
ponad 4 lata temu / max.
 
samochód też może być bronią.Przestępcy nie mają problemy z dostępem do niej. Tylko uczciwym ludziom odbiera się prawo do ochrony rodziny.
ponad 4 lata temu / c
 
"wojowniku" o czym piszesz?
ponad 4 lata temu / JAQ
 
Polacy, tacy waleczni umiejący wojować i pozwolili się rozbroić bezbronnym Żydom. Może to i prawda.A może uzbroilibyśmy się; w proce, pukawki i łuki.I dalej na wraże Polsce hordy.
ponad 4 lata temu / wojownik
 
Czy broń obroni przed trującym gazem, bombą albo wirusem? do "uważny" komuna jest winna zbrodni przeciw ludzkości, po co ten przedrostek? "Tiberias" Jefferson ma być autorytetem? przecież był masonem etc. Obserwator "Przepisy dot. ograniczenia dostępu do broni powinno się natychmiast rozszerzyć na samochody." na szczęście nie mam samochodu.
ponad 4 lata temu / WAWA
 
no tak każdy ma mieć broń a gdy zaczną strzelać do siebie to będzie wina nie tych co to poparli a ich przeciwników
ponad 4 lata temu / groth
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.