DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski w Sejmie: naród który deprawuje własne dzieci, niszczy swoją przyszłość

Mariusz Dzierżawski w Sejmie: naród który deprawuje własne dzieci, niszczy swoją przyszłość

Projekt „STOP Pedofilii” spotkał się z gigantycznym atakiem ze strony mediów i znacznej części środowisk politycznych. Pojawiły się zarzuty, że intencją projektu jest zakazanie edukacji seksualne. Jeśli intencją edukatorów seksualnych jest namawianie małoletnich do obcowania płciowego, wówczas zarzut jest słuszny. Tak, chcemy powstrzymać deprawację małoletnich, ponieważ jesteśmy przekonani, że pozbawione wstydu dzieci, dla których seks ma być czynnością banalną są łatwym łupem dla pedofilów – mówił w środę w Sejmie Mariusz Dzierżawski, sprawozdawca obywatelskiego projektu ustawy „STOP Pedofilii”.

 

Dzierżawski przypomniał, że seksedukatorzy odwołują się do stosowanych od kilku dziesięcioleci na Zachodzie programów, których kompendium znajduje się w standardach edukacji seksualnej w Europie firmowanych m.in. przez WHO.

 

Według tych standardów dzieci w wieku 0-4 powinny otrzymać informację na temat masturbacji i czerpania przyjemności z dotykania własnego ciała – alarmował.

 

Sprawozdawca wezwał posłów, aby zapoznali się ze skutkami deprawacji dzieci, która pod szyldem edukacji od kilkudziesięciu lat trwa na Zachodzie. – Tysiące aborcji wśród nastolatek, epidemia chorób płciowych, zaburzenia tożsamości płciowej wśród dzieci! – wyliczał.

 

Dwie trzecie zarażonych syfilisem w Europie, to mężczyźni współżyjący z mężczyznami. Jak podaje Zbigniew Izdebski: „Homoseksualiści mają średnio 200 partnerów, bo taki jest ich styl życia”. Nie trudno dostrzec związku między tym stylem życia, a epidemią chorób wenerycznych. Nie przeszkadza to WHO popierać homoseksualizmu – podkreślił Dzierżawski.

 

Prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia zacytował również św. Jana Pawła II: „Demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny bądź ukryty totalitaryzm”. – W państwach Zachodu podawanie statystyk dotyczących związku homoseksualizmu z chorobami jest traktowane jako „mowa nienawiści” – dodał.

 

Jaki stosunek do wartości ma III RP? Dzieci w łonach matek można zabijać bezkarnie. Konwencja stambulska, która uznaje religię i rodzinę za źródła przemocy nie została wypowiedziana od 5 lat. Aborcję można propagować bezkarnie. Deprawować dzieci można bezkarnie. Samorządy polskich metropolii robią to bezkarnie – wskazywał.

 

Swoje wystąpienie Mariusz Dzierżawski ponownie zakończył słowami św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. – Dodam, że naród który deprawuje własne dzieci, niszczy swoją przyszłość – podsumował.

 

Jak podkreślił Przemysław Czarnek, klub PiS jest za skierowaniem projektu do dalszych prac legislacyjnych. Wymienił tu dwa powody. To art. 72 Konstytucji RP mówi, że państwo polskie zapewnia ochronę praw dziecka i chroni dziecko przed okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją

 

Jak ocenił, proponowane rozwiązanie na tym etapie nie budzi wątpliwości, a dalsza dyskusja na ten temat powinna odbywać się w komisjach. - Jeżeli Rzeczpospolita Polska ma chronić dzieci przed demoralizacją, to siłą rzeczy powinna zakazywać i to pod groźbą kary publicznego propagowania lub podejmowania przez małoletniego, czyli przez dzieci obcowania płciowego – mówił. To demoralizacja i deprawacja dzieci i temu Rzeczypospolita Polska musi się przeciwstawiać.

 

Po wtóre – jak mówił poseł PiS - jest projekt ustawy zgłoszony przez obywateli i PiS szanując ten głos chce się dalej pochylać nad proponowanymi rozwiązaniami. - Jeżeli mylimy edukację z demoralizacją i deprawacją, to wychodzimy z zupełnie fałszywych fundamentów. Nie może edukacja polegać na propagowaniu obcowania płciowego dzieci, bo byłyby zupełnie sprzeczna z Konstytucją. Edukacja to nie demoralizacja – dodał Czarnek.

 

W trakcie dyskusji nad projektem głos w imieniu posłów Konfederacji zabrał Grzegorz Braun. – Słowa stare, dobre: niewinność, cnota, dziewictwo, czystość, to – rzecz jasna – nie są terminy prawnicze. I nie dążymy do tego, żeby polski Kodeks karny operował takimi terminami – mówił. – Pamiętamy jednak, przynajmniej część z nas w tej, tradycyjnie opustoszałej izbie: „Kto by zgorszył (skrzywdził) jednego z tych maluczkich, ten lepiej, żeby sobie kamień młyński u szyi uwiesił” (por. Mt 18, 6). My nie jesteśmy tak radykalni, żeby postulować wprowadzenie tego ewangelicznego zalecenia w życie na poziomie rozstrzygnięć ustawowych, kodeksowych. Ale działamy w stanie wyższej konieczności – podkreślał.

 

Parlamentarzysta zapowiedział poparcie projektu przez Konfederację. – Rewolucja, której deprawacja jest narzędziem, atakuje młodych Polaków i ze względu na to z najwyższą uwagą pochylamy się nad tym przedłożeniem, nad tym obywatelskim projektem, i będziemy kibicować procedurze, która – mam nadzieję – doprowadzi do jego uchwalenia – zapewniał.

 

 

TK/MA/RoM

Czytaj także:
DATA: 2020-04-15 16:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie ulega wątpliwości że sprawa dotyczy ogólnie edukacji seksualnej. Jeśli czystość jest wysmiewana to nie spotka się zbyt dużego poparcia dla takich rzeczy. Ale to nie oznacza że ci w mniejszości są jakimś złem.
2 miesiące temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.