DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czyli nie zmieniajmy nic i zabijajmy tylko trochę, tak? Zgniły kompromis aborcyjny. Rozumiem, dlaczego ten zakonnik poparł Szymona Hołownię... Tamten też nie chce zaostrzać przepisów aborcyjnych. Apel do Frondy: Nie publikujcie tekstów ani nagrań ojca Szustaka.
6 miesięcy temu / Gość
 
Nie nazwe cie ojcem pasterzu dominikanie bo nie zaslugujesz na tylul ojca .Ojcem jest bowiem Jeden ten w NIEBIE.modle sie za pasterza o nawrocenie.po pierwsze Pismo Swiete i nauka Prawa Bozego.po drugie i trzecia Pismo Swiete i Prawo Boze ktore jest niezmienne a mowi NIE ZABIJAJ.czyli aborcja to podszept szatana.nie zgadzamy sie na ABORCJE.i nie ma zgody na kompromisy.z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / Sara
 
@Natalia Z pewnością nie wszyscy walczą w tej samej sprawie. Są tacy prolajfersi, którzy "walczą", owszem, o obfite darowizny, o własną karierę, o fałszywe "prawa człowieka", o kłamstwo "wolności słowa", itd. Czyli są tak waleczni jak żydzi i protestanci, mając na myśli przede wszystkim swoje prywatne cele. Z drugiej strony są tacy "obrońcy życia", którzy walczą całym sercem o pozostawienie prawnego kompromisu i prawne przyzwolenie na mordowanie bezbronnych, a przykazania Boże mają za nic. Nie, nie można powiedzieć, że wszyscy walczą w tej samej sprawie.
6 miesięcy temu / Murem
 
ja to się czasami zastanawiam, czy on kiedyś gdzieś się z jakimiś studiami i teologią w tym wyedukowanym zakonie zetknął...
6 miesięcy temu / ksJ
 
Wysłuchałam ten odcinek o aborcji. Mam wrażenie, że autor tekstu powyżej jednak słuchał czegoś innego/nie słuchał ze zrozumieniem. Hmm...jak to można przeinaczyć czyjeś słowa - i to w jakim celu? Przecież wszyscy walczymy w tej samej sprawie - żeby szanować ludzkie życie
6 miesięcy temu / Natalia
 
Z Szustakiem już od dawna jest problem ilość herezji jakie wygłasza poraża.Sw Piotr w swoim drugim liście mówi o takich Szydercy.
6 miesięcy temu / Zw
 
Do Ojca Adama. Ojcze, pamiętaj, najpierw Bóg, Tradycja i Pismo, później własne przemyślenia, ponieważ nie mowisz na blogu ani do wąskiej grupy Katolików znajacych dogłębnie swą wiarę od podstaw i potrafiących oddzielić Prawdę od fałszu, ani nie reprezentujesz oficjalnej nauki Kościoła, czego wielu nie wie i nie rozumie, a przyjmuje Twoje słowa jak " dogmaty". Pozdrawiam. Z Panem Bogiem
6 miesięcy temu / Łukasz.taki.ow
 
Nie bardzo rozumiem sporu. Pozbawienie życia to zabicie. A jeśli dotyczy to nienarodzonego dziecka, to nie mam słów aby opisać takie okrucieństwo. To niewinna całkowicie bezbronna istota. O czym tu wogole pisać. To straszne. Jak można zakłamywać taką oczywistość? Gdzie tu miejsce na polemikę? I jak można nic nie robić i udawać, że nie ma problemu. To wbrew wierze. Wbrew nauczaniu naszego sw.JPII, wbrew nauce i logice.
6 miesięcy temu / Robcik
 
Szustak jest słabo wykształconym człowiekiem o przeciętnym poziomie intelektu. Wysłuchałem kiedyś uważnie części jego bredni o sposobie kształcenia ludzi i postrzeganiu edukacji. Dramat w jego wydaniu, mizeria intelektualna i wiedzowa - typowy ksiądz: liceum i to właściwie koniec kontaktu z nauką, i to niską.
6 miesięcy temu / inżynier
 
Pana Dzierżawski powinien uprzytomnić sobie jakim językiem operuje w stosunku do osoby kapłana katolickiego. Mówienie o Ojcu Szustaku per "bloger" jest świadectwem braku dobrego wychowania, a może i pogardy wobec kapłana. Czy to przystoi Panu Dzierżawskiemu jako świeckiemu, niższemu godnością od księdza katolickiego? Nie tylko nie przystoi, lecz osłabia argumentację, która jest poprawna, lecz niewystarczająca. Jak zwykle w wypowiedziach zawodowych "prolajfersów" brak odniesienia do BEZWZGLĘDNEGO przykazania: "Nie będziesz mordować". Tak każe Bóg i nikomu nie wolno na morderstwo zezwalać, ani papieżowi, ani biskupowi, ani kapłanowi, ani Ojcu Szustakowi, ani politykom, ani p. Hołowni, ani nikomu. Tzw. aborcja jest w każdym przypadku MORDERSTEWEM. Ojciec Szustak dla własnego dobra powinien otrzymać zakaz publicznych wypowiedzi oraz życzliwe skierowanie do egzorcysty. Niestety, w fałszywym kościele kapłani wywrotowi lub chwiejni są na ogół czczeni, a dobrzy ganieni.
6 miesięcy temu / Murem
 
@raf W II RP była jeszcze większa ale pokątna. Zmiana prawa niewiele da jak się nie zmieni mentalność.
6 miesięcy temu / trooper
 
Ojcze Szustaku, jeśli to czytasz to przemyśl taki fakt: aborcja czyli przejaw zła totalnego jeśli jest w jakikolwiek sposób czy stopniu legalizowana to mord odbywa się za pieniądze podatnika. A więc również TWOJE i niestety moje. Jesteśmy współwinni każdej takiej zbrodni. Prawo na to zezwalające to bezprawie, a państwo w którym się to dzieje to państwo niegodziwe które należy po prostu zwalczać. Hołownia idzie jak po sznurku do piekła, ale Ty Ojcze Szustaku się nawróć!
6 miesięcy temu / Gość
 
I prawdopodobnie sam sobie zadaje pytania.
6 miesięcy temu / @M
 
Jemu nie chodzi o to, by nikt nie został obrażony, lecz o przekonanie do Hołowni, mimo jego poglądu na sprawę aborcji oraz o usprawiedliwienie siebie, dlaczego tego ambasadora zrównoważonego rozwoju popiera.
6 miesięcy temu / @Wernyhora
 
kto chce uderzyć psa zawsze kij znajdzie.... zabicie dziecka jest zbrodnia tak... często dopuszczana przez prawo... A gdzie jest ochrona kobiety?, przecież to nie rzecz tylko też człowiek.... sądząc po wypowiedziach nic jej nie wolno a mężczyźnie wszystko za nic nie odpowiada... A może byśmy się wzięli za sprawców tych poczętych dzieci co???
6 miesięcy temu / tercik Nina
 
Czy Szustak się pogubił, czy dopiero jego pogubienie ujrzało światło dzienne?
6 miesięcy temu / Januariusz
 
Odczepcie się od O.Szustaka. On nigdy nie powiedział że jest za aborcją. Zrobił głupi żart że zagłosuje na Hołownie a ludzie to łyknęli
6 miesięcy temu / Barbara
 
@filmowiec Najpierw bracie weź do ręki katechizm Kościoła, a potem porównaj wywody tego człowieka i zobaczysz, że w wielu wypadkach niewiele ma to wspólnego z prawdziwą wiarą... Ja świadomie wiele lat temu zrezygnowałem z słuchania tego człowieka... Świetny wodzirej w sprawach duchowych, lecz mało przekonywujący...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Ja w sprawie porównania prohibicji z aborcją. Otóż: picia alkoholu nie zmienią przepisy, bo to jest nałóg. Natomiast decyzja o aborcji nie jest wynikiem nałogu, lecz jest jednorazowa. Tak więc, jest szansa, że ograniczenia prawne ograniczą dane zjawisko. Pozdrawiam.
6 miesięcy temu / Amator
 
Dominikanin idzie z nurtem poprawności politycznej jaki zapanował w łódzkiej diecezji. Chyba uznał się za narodowego kaznodzieję, rekolekcje w palmiarni z zagranicznych wojaży, a dlaczego nie ze skromnej celi zakonnej. Co najbardziej zaskakujące postanowił wypowiadać się w kwestiach politycznych i w tym pryzmacie rozprawiać o dopuszczalności aborcji.Ojcze wór pokutny załóż i proś Boga o przebaczenie. Każde ludzkie życie powinno być chronione bez jakichkolwiek wyjątków.
6 miesięcy temu / Jonas
 
O.Szustak w swoich wypowiedziach robi kawał KAWAŁ świetnej roboty. Wszystkie odcinki na jego kanale są super - fakt czasami mogą być również jakieś błędy ale kto z nas się nie myli ... Pozdrawiam O Szustaka ????
6 miesięcy temu / [email protected]
 
@Jerzy - spożywanie alkoholu jest działaniem prowadzącym do zabijania drugiej osoby, a niekiedy całych rodzin czy społeczności... i można tak porównywać.
6 miesięcy temu / DNA
 
@troper: Liczba dzieciobójstwa w PRL była niestety masowa-300-500 tys rocznie. Nauczanie JP II w Ewangelium vitae-każde prawo zwiększające ochronę życia jest potrzebne. Nauczanie i zmiana prawa powinny iść razem. O. Szustak nie ma racji.
6 miesięcy temu / raf
 
To smutne jak wielu spośród nawet zadeklarowanych katolików jest wyznawcami schizofreni w postaci rozdziału państwa, a co za tym idzie i ustawodawstwa od Kościoła. We wspólnocie do której należę na przykład jeden początkujący prawnik powiedział, że co prawda jest katolikiem, ale byłby gotów jako sędzia rodzinny orzec rozwód wobec sakramentalnego małżeństwa, bo jego zdaniem taka instytucja jest dobra. Na szczęście pojawił się w tamtej dyskusji głos sprzeciwu.
6 miesięcy temu / krisbac
 
Niestety na vlogu o. Szustaka sporo jest wypowiedzi w tematach w których nie ma głębszego rozeznania. Popularność i pycha często współdziałają.
6 miesięcy temu / Iga
 
Spożywanie alkoholu nie jest zabijaniem drugiej osoby. Nie wolno tego porównywać.
6 miesięcy temu / @ Jerzy
 
Trzeba nam zrozumieć, ze nie walczymy tu o prawo do aborcji, tylko o prawo do zycia.
6 miesięcy temu / Anita
 
@Jerzy Jakże pokrętną logikę stosujesz. Porównywanie aborcji do prohibicji. Różnica jakościowa tak olbrzymia, że dziwię się tobie. Tu przecież chodzi o morderstwo w wypadku aborcji, a nie jakieś przestanie picia. Po za tym jak dziecko może dokonać wyboru? Zważaj na słowa i porównania. Ktoś kiedyś powiedział, że mężczyzna, który nie jest zdolny oddać życia w obronie swojej rodziny, nie jest godny nazywać się mężczyzną.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Ave Maria! Taki pogląd o. Szustaka na prawo aborcyjne jest moim zdaniem antychrześcijański, gorszący, po prostu grzeszny. To straszne...
6 miesięcy temu / Ewcia
 
Że też ja kiedyś subskrybowałem jego kanał.Wybacz mi Panie.
6 miesięcy temu / Nick
 
Gdyby takiego vloga nagrał świecki człowiek -ok. Szustak , zakonnik , autorytet dla wielu osób , młodych osób , niedobrze , bardzo źle.
6 miesięcy temu / mario
 
Ojciec Szustak popiera pana Hołownię, więc widzimy podobne zdanie. Ciekawe co z sądem po śmierci wg O. Szustaka, bo p. Hołownię będą sądziły świnie, które zjadł, on sam tak twierdzi. Jaki jest pogląd O. Szustaka na ten temat? Może też ma wspólny mianownik z tym Panem?
6 miesięcy temu / ryba
 
Obejrzałem ten vlog, zabrakło mi w naukach o.Szustaka jednego "bądź wola twoja" powtarzamy codziennie a zachowujemy się tak jakby wszystko na tym świecie zależało od nas. Czy obowiązkiem chrześcijanina nie jest przestrzeganie i stosowanie prawa Bożego. A Pan Bóg zadba już o skutki i będą one dobre ale w perspektywie Bożej bo cóż my możemy przewidywać 10-30 lat, czym że to jest wobec wieczności.
6 miesięcy temu / Marek
 
O Szostak to przerost formy nad treścią.
6 miesięcy temu / Tom
 
- Jestem od zawsze przeciwnikiem aborcji. - W USA zrobili ustawę zabraniającą produkcji i spożycia alkoholu, tzw prohibicję, spowodowało to odwrotny skutek, bo wzrosło spożycie i podziemna produkcja alkoholu. - To samo będzie z wprowadzeniem aborcji. - Od wielu, wielu lat pomagam alkoholikom przestać pić i wiem, że żaden zakaz nie zdoła komukolwiek pomóc przestać pić. - Każdy musi to zrobić sam, musi chcieć przestać pić. - Tak samo jest z aborcją. - Rozkręci się podziemie, kto będzie chciał to zrobić, nie będzie miał problemu ze znalezieniem nielegalnego punktu aborcji. - Wystarczy wyjachać za granicę i bez problemu to zrobić. - Tu potrzebne jest coś innego niz zakaz prawny, potrzena zmiana myslenia, zmiana ducha tych ludzi, zmiana odczuwania ...
6 miesięcy temu / Jerzy
 
Kolejny dominikanian katolik, który ma Swoje zdanie. Gdzie się podziały słowa Jezusa.
6 miesięcy temu / Robi
 
Dziękuje z całego serca panu Mariuszowi za tak merytoryczna rypostę. Takie tendencje ?za a nawet przeciw ?zauważa się już od dawna hierarchowie kościoła katolickiego nawet w Watykanie stosują tą metodę
6 miesięcy temu / Lucyna
 
@raf Do kradzieży też nikt nie zmusza ale kradzież kończy się szkodą dla okradzionego. Z aborcją to samo. W II RP aborcja była zakazana, a była masowa. W PRLu była legalna ale nie była tak masowa jak w II RP , więc prawo sobie obyczaje sobie. Misjonarze jak nawracali ludożerców to najpierw uczyli, że ten czyn to zło, a potem społeczności same wprowadzały zakaz ludożerstwa. Gdyby było na odwrót to byłoby po prostu martwe prawo.
6 miesięcy temu / trooper
 
@gosc JP2 wyraźnie mówił, że aborcja NIGDY nie może być usprawiedliwiona. Można popierać zwiększanie ochrony życia krok po kroku, ale całkowita rezygnacja z poprawiania prawa ochrony życia jest tchórzostwem sprzecznych z chrześcijaństwem.
6 miesięcy temu / Husarzowy
 
Aronson często określał człowieka jako istotę społeczną. Prawo stanowi ważny element powstrzymujący przed popełnianiem zła moralnego. Niektórzy z komentujących mylą jednak pojęcia. O. Szustsk głosi więc wątpliwej jakości komentarz, do tak ważnej sprawy jak obrona życia nienarodzonych. Zakładanie jedynie socjologicznego scenariusza, że lewacy zmienią prawo jest pewnego rodzaju błędem myślowym. Sugeruje ta wypowiedź, że o. Szustak nie do końca zdaje się wierzyć Bogu, że sytuacja się nie pogorszy. A po za tym kompromis, to wydanie pośrednio zgody na wyrok śmierci wobec zakładników kompromisu w imię jakiejś niesprecyzowanej reguły. To 1000 dzieci w skali roku. Czy na Sądzie Bożym o. Szustak będzie w stanie popatrzyć im w twarz?
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Ojciec Szustak nie ma racji. Główny argument aborcjonistow że nikt przecież do aborcji nie zmusza, jest logicząną konsekwencją poglądów o. Szostaka.
6 miesięcy temu / raf
 
O.Szustak to zakonnik postępowy.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
"Główna teza blogera brzmi: próba wprowadzenia prawa całkowicie zakazującego aborcji doprowadzi do odwetu i wprowadzenia aborcji na życzenie. Ostatnie kilkadziesiąt lat historii Zachodu przeczy tej tezie. Wprowadzenie aborcji na życzenie w Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii nie spowodowało ?efektu wahadła?." No tutaj pan tendencyjnie odwraca kota ogonem... Szustak wspomina o prohibicji - stworzyła idealny świat bez alkoholu?? Ludzie przestali pić?? A przykłady aborcji na życzenie w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii tylko potwierdzają tezę, że gdy władzę odzyskają środowiska nazwijmy to mało "pro life" bez mrugnięcia wprowadzą prawo ultra liberalne w odwecie.
6 miesięcy temu / hmm
 
Zwróćmy uwagę, że o. Szustak niby zapowiedział nie wypowiadanie się na tematy polityczne po tej "wpadce", a jednak ten cwany lis tak sobie dobiera tematy żeby zsynchronizować się z kampanią wyborczą i uwiarygodnieniem przekonań Szymona Hołowni.
6 miesięcy temu / M.
 
Od dłuższego czasu poprostu nie słuham już tego kapłana,żal mi tyh,których gorszy i bierze ich sobie na sumienie.
6 miesięcy temu / dom
 
do redakcji lub osób znających się: czy to prawda, że JP2 tak interpretował prawo? czy to tylko luźna przesadzona interpretacja Szustaka?
6 miesięcy temu / gosc
 
Tu jest chyba spór o to czy prawo stanowione może pomóc ludziom w osiągnięciu zbawienia. Rozumowanie jest takie. Jeśli aborcja będzie w pełni zabroniona to ludzie nie będą jej dopuszczać się i nie będą grzeszyć. Ale przecież można wyobrazić sobie, że ktoś nie popełni aborcji bo nie będzie jej mógł popełnić, ale będzie jej bardzo pragnąć. I to również doprowadzi go do piekła grzech wewnętrzny. Sprzeciw wobec dopuszczalności aborcji w prawie trzeba argumentować ze sprawiedliwości. Aborcja nigdy nie jest sprawiedliwa, bo pozbawia życia niewinnego. I dlatego powinna być zakazana. Ta argumentacja jest lepsza niż dywagacje o relacji między prawem państwowym a zbawieniem.
6 miesięcy temu / Ktoś
 
Niestety znam wierzących ślepo wpatrzonych w takich kato-celebrytów jak o. Szustak. Podstawowe błędy widać gołym okiem, a szczegółowo teologicznie to już w ogóle jest jedna wielka porażka..
6 miesięcy temu / ręce opadają
 
Polecam też wypowiedź Weroniki Kostrzewy do wypowiedzi o. Szustaka "Czy katolik może w kompromis aborcyjny jako rzecze o. Szustak" na YT
6 miesięcy temu / eR
 
Jasno, konkretnie i rzeczowo do Szustaka! Brawo!
6 miesięcy temu / Nick
 
Przecież ks Szustak jest jednym z tych księży, którzy wierzą inaczej. Więc czego od niego wymagać? To raczej ksiądz celebryta niż kapłan Chrystusowy!
6 miesięcy temu / Jacek
 
Nie pierwszy i nie ostatni vloger, dla którego JA i MOJE zdanie staje się ważniejsze, niż idee które na początku przyświecały. Schemat powszechny i stary jak świat. Rosnąca pycha z każdym kolejnym "odcinkiem" i wpuszczanie "światowości" do prezentowanych treści, które powodują ferment pierwotnej idei.
6 miesięcy temu / John
 
Szustak jak Hołownia - za, a nawet przeciw... To jest straszne, że ludzie tak bardzo boją się wygłosić kategoryczny sąd. I to ludzie deklarujący się jako chrześcijanie. W tym obrzydliwie rozmemłanym świecie wszystko musi być powiedziane z asekuracją, żeby tylko ktoś nie zarzucił nam fanatyzmu, albo nie poczuł się obrażony...
6 miesięcy temu / Wernyhora
 
spójrzmy na prawo w Rosji nt aborcji, hmm prawo nie ma wpływu na obyczaje?
6 miesięcy temu / gosc
 
Dozylismy czasow gdy świeccy często muszą przypominać duchownym.zasady wiary.
6 miesięcy temu / Me
 
Super, prawdziwy nokaut dla fałszywych implikacji sugerowanych przez ojca Szustaka
6 miesięcy temu / Anna
 
Oglądałam ten blog, szanowny Autor świetnie się do niego odniósł. Dodam jeszcze, że te wypowiedzi ks. Szustaka odczytuję również jako wyjaśnienie, dlaczego popiera kandydata na prezydenta w postaci p. Hołowni, który się za tym tzw. kompromisem aborcyjnym opowiada.
6 miesięcy temu / L
 
Coś nie tak jest z tym Szustakiem. Kręci - jego "tak" nie jest tak, a jego "nie" nie jest nie.
6 miesięcy temu / cd
 
Ojciec Szustak-szkoda słów.Był kiedyś dla mnie kapłanem ale po krótkim czasie sprawdziło się"po owocach ich poznacie". Szkoda ,że prowadzi ludzi złą drogą.
6 miesięcy temu / kolo
 
Super, dziękuję Panie Mariuszu!
6 miesięcy temu / j.s.
 
Z o. Szustakiem tak zawsze jest. Jestem za a nawet przeciw. Każdemu co łaska, byleby się nikomu nie narazić, za wyjątkiem ludzi z tradycyjnym podejściem do życia. W bardzo sprytny sposób przemyca relatywizm moralny do umysłów młodych ludzi. O jego "naukach" napisano i powiedziano wiele. Wykazuje braki nie tylko w wiedzy biblijnej ale i w elementarnej wiedzy ogólnej. Sam zainteresowany zdaje się nie zaprzątać sobie głowy słuszną wobec niego krytyką.
6 miesięcy temu / najmniejszy
 
świetny tekst i świetna konkluzja, dziękuję.
6 miesięcy temu / Samanta
 
Otóż to kolejne potwierdzenie, że za pontyfikatu Franciszka wzmaga się moralne rozprzężenie wśród duchowieństwa jak korona-wirus , co potwierdzają liczne zabarwione herezją wypowiedzi osób duchownych, często cytowane na tej stronie. Albo papież i biskupi zacznią stosować kary kanoniczne, albo będzie coraz gorzej.
6 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.