DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski o plebiscycie „Herod Roku”: hipokryzję polityków trzeba piętnować

Mariusz Dzierżawski o plebiscycie „Herod Roku”: hipokryzję polityków trzeba piętnować
fot. MA/PCh24.pl

Jeśli polityk twierdzi, że jest katolikiem, a tak naprawdę godzi się na finansowanie zabijania dzieci w łonach matek z pieniędzy podatników, to jest to oburzające i trzeba o tym głośno mówić. Uważamy, że każdy człowiek powinien robić to, co mówi. To dotyczy każdego, także polityków – mówi Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro - Prawo do Życia.

 

 

Internauci zdecydowali, że tytuł „Heroda Roku 2018” należy się Jarosławowi Gowinowi. Czym ten polityk „zasłużył” na takie miano?

Szczerze mówiąc, Jarosław Gowin był tu też moim „faworytem”, zatem osobiście zgadzam się tu z opinią internautów. Ta decyzja wynika z faktu, że ten polityk uchodzi za konserwatystę, a co najmniej od kilkunastu lat jest adwokatem aborcji. Uchodzi on również za katolika i w tych kręgach ma dobre notowania. Tymczasem Jarosław Gowin sprzeciwiał się zakazowi aborcji eugenicznej mówiąc, że nikogo nie można zmuszać do heroizmu. Później był promotorem legalizacji in vitro w Polsce, a ostatnio wypowiadał się w sprawie inicjatyw antyaborcyjnych, broniąc prawa do mordowania dzieci w łanach matek. Jest to bijąca po oczach hipokryzja i mocne zaangażowanie na rzecz aborcji eugenicznej.

 

Kiedy „Herodem Roku” został Jarosław Kaczyński na organizatorów głosowania spłynęła fala krytyki. Jak Pan ocenia takie głosy?

Z punktu widzenia polityków, zwłaszcza tych, co mają się za wiernych synów Kościoła, a popierają aborcję, albo nic nie robią by ją powstrzymać, tego rodzaju plebiscyty w ogóle nie powinny się obywać. No cóż, albo polityka ma związek z wartościami, którymi chcemy służyć, albo nie. Jeśli polityk twierdzi, że jest katolikiem, a tak naprawdę godzi się na finansowanie zabijania dzieci w łonach matek z pieniędzy podatników, to jest to oburzające i trzeba o tym głośno mówić. Uważamy, że każdy człowiek powinien robić to, co mówi. To dotyczy każdego, także polityków.

 

Tymczasem jest tak, że plebiscyt na „Heroda Roku” polityków „oburza”, pikiety antyaborcyjne pod biurami posłów powodują u nich „dyskomfort” i są elementem „niepotrzebnego nacisku”. Co zatem obrońcy życia mogą czynić w przestrzeni publicznej, by podobało się to politykom?

Myślę, że do tego, byśmy się podobali politykom, to najwyraźniej nie powinniśmy nic robić w kierunku obrony życia.

 

Dziękuję za rozmowę

Marcin Austyn


DATA: 2018-12-28 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Często zapominamy lub nie chcemy pamiętać. "Bo grzeszy nie tylko ten kto grzech popełnia, ale również ten kto grzesznika i popełniony przez niego grzech akceptuje i popiera" .
ponad 1 rok temu / UPS
 
PISkatosowietikusy są przekonani, że piekła nie ma. Staną jednak kiedyś zdać relację przed Majestatem Boga.
ponad 1 rok temu / gość
 
Zgadzam się ze to cały PIS powinien zostać Herodem Roku bez wyjątku pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Odwalcie się od PiS-u
ponad 1 rok temu / wierny
 
Niemal cały PiS (Partia Interesów Syjonistycznych) zasługuje na tę nagrodę. Ze specjalną dedykacją dla radiomaryjnych Szyszko, Pawłowicz, Morawieckiego i oczywiście samego Kaczyńskiego.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Jestem także za nadaniem Gowinowi Heroda roku! Wystarczy przesledzic jego karierę polityczną i kaput.... jaka będzie następna zmiana..powrót do Po może SLD ,,,może do Petru ..... Siostrzeniec Gibała Ł. to też długa historia zmian partii politycznych ...gdziekolwiek byłe na świeczniku!
ponad 1 rok temu / Kazek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.