DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski komentuje dane o „legalnej aborcji” w Polsce: „Raport z ludobójstwa”

Mariusz Dzierżawski komentuje dane o „legalnej aborcji” w Polsce: „Raport z ludobójstwa”
Fot. Pixabay/NicciDoula

Co do zasady państwo polskie ma obowiązek chronić życie każdego człowieka. Jak jest w praktyce? Liczby mówią za siebie. To 1110 dzieci uśmierconych w polskich szpitalach „w świetle prawa” w 2019 roku. Sprawę w mocnych słowach skomentował Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro – Prawo do życia.

 

 

„RAPORT Z LUDOBÓJSTWA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w roku 2019 jego funkcjonariusze, opłacani przez NFZ uśmiercili 1110 dzieci, poddając je aborcji.  

 

Ponad tysiąc niewinnych ludzi zamordowanych w państwie, którego konstytucja zawiera art. 38: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

 

Wstrząsająca informacja. Ale jeszcze bardziej wstrząsające jest to, że przeszła prawie bez echa.

 

Czy państwo, które zabija słabych i bezbronnych, bo boi się wrzasku zwolenników mordowania może przetrwać?

 

Czy słowa Jana Pawła „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” przestały być aktualne?

 

Mariusz Dzierżawski”

 

 

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-20 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podziękujmy PiS i p pr Dudzie,oraz ich wyborcom,myślę że w drugiej kadencji tez nie znajdą czasu aby tę ustawę uchwalić,p pr Kaczyński już się w 1kadencji wypowiedział,że elektorat PiS sobie tego nie życzy,z kolei p pr Duda powiedział w trakcie kampanii wyborczej że jak dostanie na biurko ustawę,to ja podpisze,krąg się zamknął
28 dni temu / Kazimierz
 
krew tych niewinnych, zamordowanych dzieci jest na rekach pis i jej wyborcow!!!!!!!!!!!!!
29 dni temu / krew woła do N
 
@no i tyle- znana zależność o której"kazde dziecko"wie, że amniopunkcje, zabieg obciążony dużym ryzykiem komplikacjami, robi się głównie po to żeby rozważyć aborcję w przypadku chorego dziecka. Stąd opór w przypadku wprowadzenia ogólnodostępnych przesiewowych badań krwi u ciężarnych np. w Norwegii. Byłaby to segregacja ludzi.
29 dni temu / Agna
 
@Zakazać testów - ???! Może od razu zakazać korzystania z medycyny, bo przecież i tak wszystko w ręku Najwyższego? A może jednak nakazać włączanie myślenia, zanim się siądzie do komentowania! Ryzyka ciążowe dla wieku 35+ ostro rosną, statystyki są jednoznaczne. Testy nie są w 100% pewne, ale 95-98% to i tak bardzo dużo. Tymczasem realia społeczne i ekonomiczne wymuszają macierzyństwo późniejsze niż kiedyś. To jest poważny problem - a jako receptę proponuje się zakaz testów?! No, bez żartów! Z drugiej strony - już Apostołowie w sprawie biblijnego ślepca pytali Jezusa, kto zawinił: on czy jego rodzice, że dotknęło go kalectwo? Więc podejście w kategoriach przyjmowania cierpienia za winy i odrzucania cierpienia niezawinionego, jest stare jak ludzkość! A dziś człowiek w ogóle w cierpieniu sensu nie widzi - i dlatego mamy wszystkie udogodnienia cywilizacji, no i zdobycze medycyny ocierające się o cuda. Ignorowanie tego FAKTU prowadzi donikąd!
30 dni temu / No i tyle!
 
Chore dziecko to nie jest nicZyja wina, ani też kara za nic : co za pomysł, żeby rozpatrywać w takich kategoriach? "niczemu nie winne rodzeństwo i rodzice". A nawet jeżeli, to najmniej winne jest dzieciątko/płód/zygota, które traci życie w sposób nieodwołalny.
30 dni temu / @Noi i co?
 
Zastanawia mnie podejście "niczemu nie winne rodzeństwo i rodzice". A kto winny w takim razie? Co to za dziwna próba podejścia do urodzenia i wychowania chorego dziecka w kategorii winy i kary? A jeżeli nawet: czemu winne jest dzieciątko/płód/zygota, że traci życie? Życie każdego z nas niesie również i trudne, bolesne wydarzenia. Ciężka choroba dziecka to na pewno jedno z najgorszych doświadczeń, ani niczyja wina,ani kara... Tak nawiasem: wg mnie zakaz przerywania ciąży powinien Się wiązać z zapewnieniem maksymalnej i efektywnej pomocy rodzinie z chorym dzieckiem, bo teraz dziecko się rodzi, rodzice zostają zupełnie sami. Gdyby była ta rzeczywista pomoc to i opór przeciw zakazowi byłby mniejszy.
30 dni temu / @no i co?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.