DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski: to były 23 lata bezprawnego mordowania dzieci w łonach matek

Mariusz Dzierżawski: to były 23 lata bezprawnego mordowania dzieci w łonach matek
Fot. MA PCh24.pl

To dzisiejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest m.in. efektem walki środowisk pro life, które przez lata zdecydowanie przeciwstawiały się każdej formie aborcji. I ta działalność zmieniała nastawienie opinii publicznej do kwestii aborcji i ochrony życia, a w ślad za tym zmieniała poglądy polityków i sędziów – mówi w rozmowie z PCh24.pl Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO Prawo do życia.

 

Mamy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, którzy ocenił, że tzw. aborcyjna przesłanka eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. To na pewno cieszy, ale chyba nie można zapomnieć, jak wielu trzeba było wielu wysiłków i czasu, by osiągnąć ten stan?

Bardzo się cieszę, że to orzeczenie zapadło. Bogu niech będą dzięki! Musieliśmy czekać kilka lat, by Trybunał Konstytucyjny je wydał. Widać było jednak, od samego początku, od 1993 roku, kiedy przyjęto w Polsce „ustawę aborcyjną”, że tzw. aborcja eugeniczna była sprzeczna z konstytucją. Upewnił nas w tym przekonaniu 1997 rok (zlikwidowana została wtedy przesłanka pozwalająca na aborcję przez kobiety będące w ciężkich warunkach życiowych lub trudnej sytuacji osobistej, w sprawie podobnie jak teraz orzekał TK – red.). To orzeczenie pokazuje, że za nami są aż 23 lata bezprawnego mordowania dzieci w łonach matek. I ci tzw. obrońcy Konstytucji nawet na ten temat się nie zająknęli. To pokazuje ich obłudę.

 

Bez działań środowisk pro life nie byłoby orzeczenia Trybunału?

To dzisiejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest m.in. efektem walki środowisk pro life, które przez lata zdecydowanie przeciwstawiały się każdej formie aborcji. I ta działalność zmieniała nastawienie opinii publicznej do kwestii aborcji i ochrony życia, a w ślad za tym zmieniała poglądy polityków i sędziów.

 

Dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tej wielkiej kampanii wzięli udział. Serdecznie dziękuję swoim kolegom z Fundacji PRO Prawo do życia, którzy w obronie tych najsłabszych niejednokrotnie narażali się na niebezpieczne ataki. Ale trzeba dodać, że bez skargi konstytucyjnej, nie byłoby wyroku TK. I tu trzeba docenić pracę posła Bartosza Wróblewskiego, który tę skargę sformułował i dwukrotnie skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy walczyli o prawo do życia dzieci zabijanych w łonach matek.

 

Uznanie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej nie kończy walki o życie?

Oczywiście to nie jest koniec walki, wiemy o tym i jesteśmy na to przygotowani. Niemniej to dzisiejsze zwycięstwo dodaje nam sił. Tych sił dodaje nam także modlitwa. Bogu niech będą dzięki!

 

Niewątpliwie będą wściekłe ataki ze strony „diabelskich” środowisk. Zarówno w Polsce jak i na świecie zwolennicy mordowania dzieci w łonach matek podniosą wielki wrzask, ale nie powinniśmy się dać wystraszyć.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję sędziom Trybunału, posłowi Wróblewskiemu, dziękuję wszystkim, którzy walczyli o to, by objąć dzieci ochroną. Wprawdzie jeszcze nie wszystkie są nią objęte, ale będziemy walczyć dalej.

 

Dziękuję za rozmowę

Marcin Austyn

 


DATA: 2020-10-22 17:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby na ziemi nastał pokój i ludzie wrócili o krok do tyłu aby docenić że życie to największy skarb nie pieniądze
1 miesiąc temu / Linda
 
3 lata PIS przegra wybory. Rozwścieczone kobiety zaglosuja na lewice ktora wprowadzi aborcje na zyczenie. Tyle bedzie z ratowania zycia. Nie widzicie tego??? Co za krotkowzrocznosc!
1 miesiąc temu / ZA
 
Bogu dzięki, ze choć ten fragment walki w obronie życia małych dzieci jest wygrany. Będzie mniej zbrodni dzieciobójstwa.
1 miesiąc temu / ks. Bogusław
 
Dopóki nie ma pełnego prawa do życia, batalia się nie kończy.
1 miesiąc temu / Monarchista
 
cytat "Uznanie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej nie kończy walki o życie? Oczywiście to nie jest koniec walki, wiemy o tym i jesteśmy na to przygotowani." czyżby? bo jeśli dopiero teraz zamierzacie zadbać o pomoc rodzinom takich dzieci to pomyliliście kolejność działań a 23 lata to sporo czasu na to było
1 miesiąc temu / sceptyk
 
Ave Maria! Św. Jan Paweł II zadziałał i wstawił się u Pana Boga w tej sprawie!: Dziękujemy Ci św. Janie Pawle II i prosimy, pomóż doprowadzić do całkowitej ochrony życia poczętego w Polsce!
1 miesiąc temu / ewcia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.