DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski: Próby ugłaskania rewolucjonistów zawsze kończyły się eskalacją ich żądań!

Mariusz Dzierżawski: Próby ugłaskania rewolucjonistów zawsze kończyły się eskalacją ich żądań!
Mariusz Dzierżawski, Fot: Krystian Maj/FORUM

„Rewolucja obyczajowa zwyciężyła na Zachodzie, ponieważ ci, którzy mogli i powinni podjąć debatę, nie odważyli się tego zrobić”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

W tekście zatytułowanym „Jak przegrać wojnę cywilizacji” Mariusz Dzierżawski mocno polemizuje z tezami Tomasza Terlikowskiego, który kilkukrotnie w ostatnim czasie stwierdził, że polscy politycy powinni dostosować się do zachodnich standardów i prowadzić „spójną i realistyczną politykę”.

 

Według Mariusza Dzierżawskiego przykładami „spójnej i realistycznej polityki”, jaką prowadzi się na zachodzie są: legalizacja rozwodów, legalizacja aborcji czy wprowadzenie do szkół deprawującej najmłodsze pokolenie edukacji seksualnej.

 

„Zachodni prawicowcy, wprowadzając niemoralne prawa, argumentowali, że gdyby zrobiła to lewica, efekty byłyby jeszcze gorsze. Oczywiście lewicowcy, dochodząc do władzy, niemoralne prawa jeszcze pogarszali. Prawicowcy, wracając do władzy, w imię spójności i realizmu, destrukcyjnych zmian lewicowców nawet nie próbowali korygować”, tłumaczy autor.

 

Dzierżawski zwraca uwagę również na inne określenie, lansowane przez tych, którzy w trwającej wojnie kulturowej postulują wywieszenie białej flagi. Chodzi o „medialną partyzantkę”, czyli uległość wobec lobby LGBT, które „rozwściecza” chociażby „wskazywanie biologicznych różnic między kobietami i mężczyznami”.

 

„Uleganie strachowi przed rozwścieczeniem przeciwnika jest prostą drogą do klęski. (…) Próby ugłaskania rewolucjonistów zawsze kończyły się eskalacją ich żądań. To właśnie obserwujemy dziś na Zachodzie”, podkreśla działacz pro life.

 

Jak zaznacza autor „rewolucja obyczajowa zwyciężyła na Zachodzie, ponieważ ci, którzy mogli i powinni podjąć debatę, nie odważyli się tego zrobić. Tomasz Terlikowski zachęca nas dzisiaj do powtórzenia tej strategii, bo inaczej rozwścieczymy adwersarzy! Swoją drogą – ciekawe, dlaczego elity Zachodu bez walki uległy rewolucjonistom? Jednym z głównych argumentów rewolucjonistów była obłuda konserwatystów. Rewolucjoniści twierdzili, że konserwatyści pięknie mówią o zasadach moralnych, ale nie żyją według nich. Niestety, często mieli rację. Z tej prawdziwej obserwacji wyciągali błędny wniosek, że trzeba zmienić prawo chroniące moralność. Sprzeczność między dobrymi słowami a złymi czynami należy rozwiązywać przez poprawę czynów. Niestety konserwatyści na Zachodzie woleli zachować złe obyczaje, a zmienić dobre prawa”.

 

Według Mariusza Dzierżawskiego Polska jest dzisiaj w znacznie gorszej sytuacji, niż był Zachód 60 lat temu, ale to nie znaczy, że powinniśmy dostosować się do wymagań przeciwnika. „Nie ma żadnych symptomów, że rewolucja obyczajowa na Zachodzie się ogranicza. Wręcz przeciwnie – widzimy, jak przyspiesza. Dostępność i łatwość aborcji rośnie, podobnie jest z eutanazją. Promocja coraz bardziej odrażających zboczeń seksualnych przybiera na sile. Bluźnierstwa i prześladowania chrześcijan również. Legalizacja „zmiany płci” nie spowoduje spowolnienia działań rewolucjonistów, wręcz przeciwnie – będą się domagać szerszego dostępu do dzieci, aby chętnych do zmiany płci było jak najwięcej”, podkreśla.

 

„Naszym obowiązkiem jest bronić tych, którzy sami bronić się nie mogą, nawet jeśli oznacza to dla nas dyskomfort czy prześladowania. Linda Gibbons i Mary Wagner spędziły wiele lat w więzieniu za obronę dzieci przed aborcją. Krytykowanie zboczeń w wielu krajach Zachodu jest traktowane jako czyn kryminalny. Wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do Życia od lat spotykają się z atakami werbalnymi, a ostatnio z przemocą fizyczną. Gdybyśmy pod wpływem tych napaści wycofali się, oznaczałoby to zdradę najsłabszych”, podsumowuje Mariusz Dzierżawski.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK

 

Zobacz także rozmowę Pawła Chmielewskiego PCh24TV z Miariuszem Dzierżawskim


DATA: 2020-09-22 10:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To Bóg jest światłem, w którego blasku powinniśmy chodzić, a nie opinie ludzi, tym bardziej Jemu przeciwnych.
3 miesiące temu / sp
 
Legalizacja rozwodów? Czy ten pan chciałby, aby rozwody były zabronione?
3 miesiące temu / Marmar
 
każde państwo ma charakter totalitarny,tzn.dominuje nad jednostka poprzez prawo stanowione;jeśli w Polsce formalnie od 1964 roku upaństwowiono rodzinę i małżeństwo poprzez uchwalenie kodeksu rodzinnego,opiekuńczego,czyli złożono ja do trumny;to w 2006 roku przykryto wieko poprzez ustawę o przemocy w rodzinie;nadanie konwencji stambulskiej formy ustawy będzie gwoździem do trumny dla rodziny i małżeństwa;by skutecznie się bronić,trzeba by uchylić przepisy pozwalające państwu na absolutnie totalną ingerencję w życie małżeństw i rodzin;a to jest niemożliwe,bo nikt się na to nie odważy.Dlatego będziemy,mimo szarpania się,jak pies na łańcuchu,poprzez liczne symboliczne działania,jak marsze,etc., świadkami upadku cywilizacji.
3 miesiące temu / marek
 
Brawo, dobrze mowi.
3 miesiące temu / Anglia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.