DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Mariusz Dzierżawski: Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować

Mariusz Dzierżawski: Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Szef fundacji PRO-Prawo do życia, Mariusz Dzierżawski nie wierzy w zapewnienia premier Beaty Szydło. Przewiduje, że wyborcy PiS odwrócą się od tej partii, bowiem kroczy ona ścieżką Platformy Obywatelskiej.


 - To nie jest pierwsze głosowanie, które jako zwolennicy pro-life przegraliśmy w Sejmie. Będziemy walczyć dalej, chcemy pełnej ochrony życia – powiedział po sejmowym głosowaniu Mariusz Dzierżawski, jeden z przedstawicieli wnioskodawców.


Zapytany o obietnice premier Beaty Szydło, która zapewniła, że rząd w trybie ekspresowym zajmie się teraz przygotowaniem własnej ustawy o aborcji, stwierdził, że Platforma Obywatelska również kiedyś była partią konserwatywną, a dziś część jej posłów domaga się skrajnej liberalizacji prawa do zabijania dzieci.


Dzierżawskiego zapytano również o to, czego w ostatniej chwili przestraszył się Jarosław Kaczyński. –Nie sądzę, by Jarosław Kaczyński się czegoś przestraszył. To przecież doświadczony, odważny polityk, który potrafi zarządzać kryzysami. Sądzę, że on po prostu szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować – podsumował Dzierżawski.

 

 

kra


 

 

 


DATA: 2016-10-06 12:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze raz powtarzam ten cały nie tworzą w zdecydowanej większości prawdziwi chrześcijanie, bo 186 posłów tej partii opowiedziało się przeciw życiu, w sumie tak też głosował sam Jarosław Kaczyński. Jedynie 32 posłów tej partii można powiedzieć zachowało się godnie i uczciwie w tej sytuacji, bo wyłamali się Kaczyńskiemu i PIS -owi i ogłosowali , przeciwko temu haniebnemu odrzuceniu ustawy obroniącej prawnie życie nienarodzonych. Właśnie przejrzałem stronę internetową Naszego Dziennika, który opublikował dokładną listę posłów z imieniami i z nazwiskami i widać dokładnie z niej, jak kto dokładnie głosował, kto był za odrzuceniem, kto przeciw, kto się wstrzymał od głosu. Można się z nią zapoznać. W ramach uzupełnienia powiem, że wstrzymało się 9 posłów PiS. Podsumuwując to wszystko, jeżeli w samym PIS-ie jest tylko 32 posłów przychylnych ustawie chroniącej życie nienarodzonych, a 186 opowiada się przeciwko życiu, to właściwy wniosek co PIS sam się nasuwa.
ponad 3 lata temu / kuj-pom10
 
Potrzebny jest wielki Biały Marsz w obronie życia nienarodzonych. Na kilkaset tysięcy w samej Warszawie, żeby było jasne, że poniedziałkowy czarny "sabat czarownic" nie był reprezentatywny dla opinii społeczeństwa.
ponad 3 lata temu / Eliasz
 
Ma prawo do własnych poglądów. Ktoś ma z tym problem?
ponad 3 lata temu / Stormer
 
@Jan76 Pan wie w ogóle o czym pisze? Projekt wcale nie wprowadza jakiegoś nowego karania kobiet za dokonanie "aborcji". Bo możliwość ukarania już istnieje.
ponad 3 lata temu / Robert
 
PIS , tą decyzją strzelił sobie samobójczego gola, do własnej bramki. Teraz jestem pewny, że ten cały PIS, tworzą ludzie, których prawdziwymi chrześcijanami nazwać nie można. Poprostu w polskim parlamencie, nie ma ugrupowania, partii prawdziwie chrzescijańskiej , taka jest szczera prawda.
ponad 3 lata temu / kuj-pom10
 
W tej naszej organizacji istotną rolę powinien odegrać Kościół. Powinien być z nami w tej sprawie - zwołanie modlitw, czuwań, adoracji i wsparcia w białych marszach. Tylko czy można liczyć na duchownych? W marszach dla życia też było różnie. Myślę za na abp-a Hosera można liczyć i może kilku innych. Ale jak dostaną szlaban ...to kicha.
ponad 3 lata temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.