DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Mariusz Błaszczak: chcemy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego ze 100 do 200 tys. żołnierzy

Mariusz Błaszczak: chcemy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego ze 100 do 200 tys. żołnierzy
fot. Krystian Maj / Forum

Wojsko Polskie musi być liczniejsze, mieć bardziej nowoczesny sprzęt i być silniej osadzone w realiach paktu NATO – powiedział w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24 minister Mariusz Błaszczak, szef MON.

 

Budujemy potencjał polskiej armii. Moje cele, jako szefa MON, sprowadzają się do trzech zagadnień: po pierwsze, Wojsko Polskie musi być liczniejsze. Dzisiaj przekraczamy niewiele ponad 100 tys. żołnierzy. Wspólnie z WOT, to ok. 120 tysięcy. Powinniśmy mieć ponad 200 tys. żołnierzy. Po drugie Wojsko Polskie musi mieć nowocześniejszy sprzęt – dlatego kupujemy F-35. Po trzecie wreszcie, Wojsko Polskie musi być silniej osadzone w realiach paktu NATO – podkreślił szef MON.

 

Na wschód od Wisły ćwiczą wojska NATO. Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo naszych państw. My nie rezygnujemy z żadnej części naszego kraju, dlatego odbudowujemy dywizję stacjonującą na wschód od Wisły – przyznał.

 

Jak dodał, za PRL ustawiono wojsko na zachodzie kraju. Wschód miał być zapleczem. - Dziś powinno być odwrotnie – potencjalne zagrożenie jest na wschodzie. Wydajemy 2 proc. PKB na obronność. Budujemy więzi z sojusznikami, bo to jest dla nas gwarancja bezpieczeństwa – powiedział szef MON.

 

Źródło: Polskie Radio 24

TK


DATA: 2019-08-13 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

WOJSKO POLSKIE POWINNO WRÓCIĆ DO SŁUŻBY POBOROWEJ.WIĘCEJ PIENIĘDZY ZOSTANIE W BUDŻECIE MON.SŁUŻBA POWINNA BYĆ DLA KOBIET DO 12 MIESIĘCY I MĘŻCZYZN 18 MIESIĘCY I WTEDY MOŻNA ZŁOŻYĆ PROPOZYCJE POZOSTANIA W WOJSKU.SŁUŻBA ZASADNICZA DLA KOBIET DO 25 LAT MĘŻCZYZN DO 28 LAT.PRZYWRÓCIĆ W SZKOŁACH PRZEDMIOT PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE I UCZYĆ BUDOWY I POSŁUGIWANIA SIĘ BRONIĄ.WZYWAĆ REZERWISTÓW NA SZKOLENIA W CELU ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYMI RODZAJAMI BRONI.ARMIA ZWIĘKSZY SIĘ OD 200-350 TYŚ WOJSKA
3 miesiące temu / mustafa
 
po co tylu zawodowych żołnierzy w polskiej armii wprowadzić służbę poborową na rok czasu przeszkolić młode wojsko odnośnie posługiwania się bronią itp.liczebność wojska wzrośnie z 250-350 tyś żołnierzy to już jest mała armia.powołać rezerwe na szkolenia w celu zapoznania się z nową bronią.wyprodukować w razie wojny 6 mln jak nie więcej broni automatycznej i nie tylko żeby każdy rezerwista poborowy ochotnik miał czym się bronić
3 miesiące temu / mustafa
 
Potrzebujemy co najmniej miliona świetnie przeszkolonych żołnierzy.
6 miesięcy temu / Indianka
 
Czytelnikom PCh bardzo nie w smak silna polska armia. Pytanie czyją by woleli. Amerykanów raczej nie. Pozostają Niemcy albo Rosja.
11 miesięcy temu / Obserwator
 
Przerost kasty urzędniczej można przekierować do wojska. Są karni wobec PiS, bierni, wierni i Długopisy już mają.
11 miesięcy temu / dobry pomysł
 
podpowiem panu ministrowi - kupmy jeszcze jeden, a najlepiej dwa lotniskowce; wtedy to już nikt nam nie podskoczy; i mam pytanie do pana ministra - czy to oznacza, ten wzrost liczebny wojska, że członkowie i członkinie PiS-u będą zapisywali się do onego wojska kwarcianego? ho, ho, ha, ha, ale odwaga, jaki patriotyzm; nic tylko bić brawo;
11 miesięcy temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.