DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Marine Le Pen gratuluje zwycięstwa rywalowi i zapowiada zbudowanie nowego ruchu politycznego

Marine Le Pen gratuluje zwycięstwa rywalowi i zapowiada zbudowanie nowego ruchu politycznego
Fot. Reuters / Pascal Rossignol / Forum

Była szefowa Frontu Narodowego, która w drugiej turze wyborów przegrała z Emmanuelem Macronem, złożyła gratulacje swemu kontrkandydatowi. – Gratuluję Emmanuelowi Macronowi i życzę mu jak najlepiej, ponieważ życzę jak najlepiej Francji – powiedziała. Jak dodała, uważa, że jej sukces w kampanii wyborczej jest początkiem nowej drogi politycznej, którą będzie budowa nowej formacji. Dała tym samym do zrozumienia, że to koniec Frontu Narodowego w obecnej formule.


Jak wynika ze wstępnych sondaży exit pool, Emmanuel Macron zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji gromadząc poparcie 65,1 proc. wyborców. Jego rywalka w wyścigu o fotel głowy państwa Marine Le Pen zdobyła 34,9 proc. głosów. Pomimo porażki, była szefowa Frontu Narodowego uznaje kampanię wyborczą za sukces. Przyznała, że pogratulowała zwycięstwa Emmanuelowi Macronowi, zarówno podczas wystąpienia na scenie, jak również telefonicznie. Podziękowania skierowała także w stronę swoich wyborców, a także współpracowników. – Zagłosowało na mnie 11 milionów Francuzów. Dziękuje im za to. Chcę również podziękować wszystkim działaczom i pracownikiem sztabu za ich pracę w trakcie kampanii – mówiła.


Le Pen zapowiedziała jednak, że to nie koniec jej kariery politycznej, kolejne działania będzie podejmowała w ramach budowy nowej formacji politycznej. Dodała, że formuła Frontu Narodowego wyczerpała się.  – Zaproponuję początek zmiany naszego ruchu i utworzenie nowej siły politycznej – mówiła Marine Le Pen. - Wzywam wszystkim patriotów, by się do nas przyłączyli – kontynuowała.


We Francji bez niespodzianek. Zwycięzcą wyborów okazał się 39-letni Emmanuel Macron


Punktualnie o godzinie 20 zamknięto ostatnie lokale wyborcze we Francji, a kilka minut później poinformowano o sondażowych wynikach drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji, w których zdecydowanie zwyciężył Emmanuel Macron. Wygrana centrolewicowego polityka i założyciela ruchu „En Marche!” była sygnalizowana już wcześniej. Wszystkie sondaże wyborcze publikowane po jego zwycięstwie w pierwszej turze wyborów wskazywały na to, że w ostatecznej rywalizacji pokona on reprezentującą Front Narodowy Marine Le Pen. Według badania exit pool, Macron uzyskał poparcie 65,1 proc., a jego rywalka przekonała do siebie 34,9 proc. Francuzów.

 

 

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl

WMa

 

 DATA: 2017-05-07 20:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z kim wejdzie ona teraz do łóżka, aby zdobyć niezbędne 50%? To już b. dobrze widać! Z komunistami, którzy nie poparli Macarona! Macaron teraz wyprzeda socjalistyczną Francję (ten ogromny sektor firm państwowych) swoim mocodawcom (po to załatwili Filiona), Francuzi wylądują na zasiłkach, a ceny pójdą w górę! Będą mieli oswieconą i kochającą inaczej Francje w dziurawych gaciach! A za 4 lata wybiorą LE PEN i komuchów pro ruskich i zadłużą się u Putina! Straszne!
ponad 3 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Francja jest przewidywalna jak ofiara Laxigenu. Nawet efekt będzie podobny.
ponad 3 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.