Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Maria Konopnicka i kod ukryty w baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” II Kultura tak!


Odtwórz w YouTube
 

Wybitni twórcy potrafili w swoich utworach ukryć pewien kod, przekaz ważny dla narodu. Jakie treści ukrywają się w opowieści Marii Konopnickiej o sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach? Odpowiada Tomasz A. Żak. Zapraszamy na program Kultura, tak!


DATA: 2020-10-14 07:47:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo mądry i wartościowy film podobnie jak ponadczasowa książka Marii Konopnickiej. Nie wiem czemu nie przerabia się już tego w szkole.
1 dzień temu / Miriam
 
Konopnicka była otwarcie wroga Kościołowi! Odmówiono jej i słusznie! katolickiego pogrzebu.
7 dni temu / Sprzeciw!
 
Mam tą książkę i będzie dla wnuczki gdy nauczy się czytać
7 dni temu / ula
 
Dziękuję. To co Pan mówi zawsze mnie porusza i wnika w moje serce. Przedstawia Pan zawsze przepiękne treści, wartości i ideały. Niech Bóg Panu błogosławi. Bog zapłać.
7 dni temu / Filip
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.