25 października 2019

Marginalny charakter „tęczowego piątku”. MEN informuje o przebiegu akcji

(Fot. pixabay License)

Prohomoseksualna akcja „tęczowy piątek”, którą zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii, przybrała marginalny charakter. Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że podobnie jak w zeszłym roku, akcja promująca postawy LGBT nie wywołała większego zainteresowania wśród uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół.

 

Anna Ostrowska, rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej poinformowała, że w czasie trwania tzw. „tęczowego piątku” odnotowano kilka przypadków zgłoszeń od rodziców, które wywołały niepokój. Dodała, że w każdym z tych przypadków interweniowali kuratorzy oświaty. Ostrowska podkreśla, że akcja promująca subkulturę i ideologię LGBT nie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkół.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Do wielu dyrektorów szkół, na kilka dni przed wydarzeniem, dzwonili rodzice pytając o ewentualne uczestnictwo szkoły w akcji. Cieszy nas fakt, że rodzice są coraz bardziej świadomi konstytucyjnych i również wynikających z Prawa oświatowego uprawnień w sprawie wychowania swoich dzieci w duchu bliskich im wartości” – mówi rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Resort edukacji poinformował również, że tego samego dnia w szkołach przeprowadzono akcję zainicjowaną przez MEN pt. „Szkoła pamięta”. Kampania była poświęcona pielęgnowaniu pamięci o lokalnych wydarzeniach i postaciach. Anna Ostrowska wskazuje, że w akcję włączyło się ponad 11 tys. szkół i przedszkoli z całego kraju. Uczniowie w ramach przedsięwzięcia odwiedzali i porządkowali groby osób zmarłych, ale ważnych dla lokalnych społeczności, w tym byłych nauczycieli.

 

MEN dodaje, że w akcji wzięło udział prawie 1,3 mln uczniów oraz ponad 108 tys. nauczycieli. „Niezwykle cieszy nas powodzenie tej inicjatywy. To pokazuje, że jest bardzo duże zapotrzebowanie i szczera chęć uczestnictwa młodych ludzi w akcjach, które są silnie zakorzenione w polskiej tradycji” – powiedziała Anna Ostrowska.

 

Przypomnijmy, że jeszcze przed 25 października, Ministerstwo Edukacji Narodowej ostrzegało rodziców, by bacznie przyglądali się zajęciom organizowanym w szkołach. – Rodzice powinni być czujni co do zajęć, jakie odbywają się w szkole. Tam bez ich wiedzy i zgody nie mogą odbywać się wydarzenia, które nie są zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym. Jeżeli rodzice mają jakiekolwiek podejrzenia, że w szkole są organizowane zajęcia, warsztaty czy prowadzone są spotkania, o których nie mieli wiedzy i nie zostali o tym wcześniej poinformowani, powinni interweniować u dyrektora. Jeżeli interwencja nie spowoduje oczekiwanych rezultatów, wtedy natychmiast powinni skontaktować się z kuratorium oświaty – mówiła wówczas rzecznik prasowa MEN.

 

W bardzo mocnych słowach na temat akcji „tęczowy piątek” wypowiadała się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Podkreślała, że to wydarzenie łamie prawo, deprawuje i niszczy psychikę dzieci. W jednym z wywiadów mówiła również, że będzie wyciągać konsekwencje wobec dyrektorów szkół, którzy wydadzą zgodę na przeprowadzenie akcji w swoich placówkach.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, Polskie Radio, PCh24.pl, radiozet.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 904 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram