DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Marginalny charakter „tęczowego piątku”. MEN informuje o przebiegu akcji

Marginalny charakter „tęczowego piątku”. MEN informuje o przebiegu akcji
Fot. pixabay License

Prohomoseksualna akcja „tęczowy piątek”, którą zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii, przybrała marginalny charakter. Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że podobnie jak w zeszłym roku, akcja promująca postawy LGBT nie wywołała większego zainteresowania wśród uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół.

 

Anna Ostrowska, rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej poinformowała, że w czasie trwania tzw. „tęczowego piątku” odnotowano kilka przypadków zgłoszeń od rodziców, które wywołały niepokój. Dodała, że w każdym z tych przypadków interweniowali kuratorzy oświaty. Ostrowska podkreśla, że akcja promująca subkulturę i ideologię LGBT nie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkół.

 

„Do wielu dyrektorów szkół, na kilka dni przed wydarzeniem, dzwonili rodzice pytając o ewentualne uczestnictwo szkoły w akcji. Cieszy nas fakt, że rodzice są coraz bardziej świadomi konstytucyjnych i również wynikających z Prawa oświatowego uprawnień w sprawie wychowania swoich dzieci w duchu bliskich im wartości” – mówi rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Resort edukacji poinformował również, że tego samego dnia w szkołach przeprowadzono akcję zainicjowaną przez MEN pt. „Szkoła pamięta”. Kampania była poświęcona pielęgnowaniu pamięci o lokalnych wydarzeniach i postaciach. Anna Ostrowska wskazuje, że w akcję włączyło się ponad 11 tys. szkół i przedszkoli z całego kraju. Uczniowie w ramach przedsięwzięcia odwiedzali i porządkowali groby osób zmarłych, ale ważnych dla lokalnych społeczności, w tym byłych nauczycieli.

 

MEN dodaje, że w akcji wzięło udział prawie 1,3 mln uczniów oraz ponad 108 tys. nauczycieli. „Niezwykle cieszy nas powodzenie tej inicjatywy. To pokazuje, że jest bardzo duże zapotrzebowanie i szczera chęć uczestnictwa młodych ludzi w akcjach, które są silnie zakorzenione w polskiej tradycji” – powiedziała Anna Ostrowska.

 

Przypomnijmy, że jeszcze przed 25 października, Ministerstwo Edukacji Narodowej ostrzegało rodziców, by bacznie przyglądali się zajęciom organizowanym w szkołach. – Rodzice powinni być czujni co do zajęć, jakie odbywają się w szkole. Tam bez ich wiedzy i zgody nie mogą odbywać się wydarzenia, które nie są zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym. Jeżeli rodzice mają jakiekolwiek podejrzenia, że w szkole są organizowane zajęcia, warsztaty czy prowadzone są spotkania, o których nie mieli wiedzy i nie zostali o tym wcześniej poinformowani, powinni interweniować u dyrektora. Jeżeli interwencja nie spowoduje oczekiwanych rezultatów, wtedy natychmiast powinni skontaktować się z kuratorium oświaty – mówiła wówczas rzecznik prasowa MEN.

 

W bardzo mocnych słowach na temat akcji „tęczowy piątek” wypowiadała się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Podkreślała, że to wydarzenie łamie prawo, deprawuje i niszczy psychikę dzieci. W jednym z wywiadów mówiła również, że będzie wyciągać konsekwencje wobec dyrektorów szkół, którzy wydadzą zgodę na przeprowadzenie akcji w swoich placówkach.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, Polskie Radio, PCh24.pl, radiozet.pl

WMa

 


DATA: 2019-10-25 19:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Cokolwiek uczyniliście JEDNEMU z moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili". Masoński - wrogi ludzkości PiS z Kaczyńskim na czele odpowie za KAŻDY przypadek. Wyborcy PiS także. Skala ma małe znaczenie.
3 miesiące temu / nie
 
Co z domu prawdziwie wyniesiesz, tego nikt Ci nie odbierze.
3 miesiące temu / Jerry
 
Nie dla dewiacji i ideologi lgbt.
3 miesiące temu / a.o
 
Wojnę to już szykują nam neoconi z USA. Czytajcie uwaznie na portalu kresy polskim, nie na kresy żydowskim. W żydowskim planie znów mamy "poświęcić się" za żydow.
3 miesiące temu / ważne
 
wpuścić cos do szkoły żeby było co potępiać to perfidia ,nie udawajcie ze nie wiecie kto rządzi w szkole
3 miesiące temu / chichot
 
Nowy ambasador Izraela i ambasador USA będą niezadowoleni. Jakiś wspólny komunikat? Czy od razu wojna?
3 miesiące temu / ha
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.