DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Marek Suski ogłosił koniec koalicji i rząd mniejszościowy. „Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka”

Marek Suski ogłosił koniec koalicji i rząd mniejszościowy. „Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka”
źródło: RMF FM

Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów – powiedział w piątek na antenie RMF FM poseł PiS Marek Suski. – Jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka – dodał.

 

W nocy z czwartku na piątek posłowie przegłosowali projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS, który zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Za głosowało 356 posłów, przeciw 75, zaś wstrzymało się 18.

 

Suski był pytany o obecny stan koalicji w kontekście głosowania nad ustawą. Prowadzący rozmowę Robert Mazurek był ciekawy przyszłości posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko „Piątce dla Zwierząt”. – Sądzę, że będą wykluczeni z partii. Prezes powiedział, że oczekuje jasnego stanowiska w tej sprawie. To już nie jest kwestia przynależności do partii, ale też tego, że Polską powinni rządzić dobrzy ludzie – zapowiedział Marek Suski.

 

Suski stwierdził również, że „koalicji od wczoraj nie ma”. – Co do byłych już koalicjantów, to ktoś kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości – powiedział Suski o Zbigniewie Ziobrze. – To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji, prawdopodobnie rząd mniejszościowy – dodał.

 

Rzeczywiście łatwo nie będzie, ale rządy mniejszościowe w dwóch wypadkach dotrwały do końca kadencji – stwierdził poseł PiS.

 

Czy odbędą się ponowne wybory? – Trzy lata rządów mniejszościowych to trudne wyzwanie. Jak będzie? Nie wiadomo – przyznał Suski. – Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka – stwierdził.

 

 

Źródło: RMF FM

TK

 

 


DATA: 2020-09-18 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wychodzi na to, że Pan Jezus był złym człowiekiem bo przez niego biedne rybki dusiły się złowione w sieciach
1 miesiąc temu / Hm
 
On jest bezczelny, czyli wg niego dobry człowiek to taki, który lepiej traktuje zwierzęta niż innych ludzi
1 miesiąc temu / Ela
 
No to w końcu okazało się kto to jest PiS - wszystko teraz jasne dlaczego ustawy o zakazie aborcji nie ma, dlaczego nie ma ochrony tradycji, rodziny i życia poczętego? Polska teraz przypomina to co było w latach 1937-1939 r. - wypełnienie misji Rozalii Celakówny wciąż przed nami
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
No teraz to naprawdę PiS przesadził. Zwierzę ważniejsze od człowieka. Chyba koniec ich rządów.
1 miesiąc temu / Gość
 
brawo suski kaczynski wy jestesie lepszymi mistrzami niz tusk w rozwalaniu POLSKI w historii macie juz zapewnione pierwsze miejsce nad targowica ZDRAJCY
1 miesiąc temu / olek
 
To już nie jest kwestia przynależności do partii, ale też tego, że Polską powinni rządzić dobrzy ludzie ? zapowiedział Marek Suski. Suski stwierdził również, że ?koalicji od wczoraj nie ma?. ? Co do byłych już koalicjantów, to ktoś kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości ? powiedział Suski o Zbigniewie Ziobrze. ? To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji, prawdopodobnie rząd mniejszościowy ? dodał. "Dobrzy ludzie pozwolili w 2018 roku przeprowadzić w Polsce 1081 aborcji, w 2019r zamordowano 1110 nienarodzonych dzieci dane oficjalne z legalnej aborcji. Ile dzieci pozwolą zamordować w 2020, jeszcze mamy danych zostało 3 i 1/2 miesiąca do końca roku. Pewnie będzie mniej, ze względu na COVID. Ci, wg Sasina, "dobrzy ludzie" zgadzają się na mordowanie dzieci nienarodzonych, ale chronią futerka zwierzaków. Nie jestem zwolennikiem hodowli zwierząt na futra, ale kolejność powinna być zdecydowanie inna.
1 miesiąc temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.