DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Marek Jurek odpowiada rabinowi Schudrichowi: usłyszałby Pan ten sam okrzyk

Marek Jurek odpowiada rabinowi Schudrichowi: usłyszałby Pan ten sam okrzyk
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Michal Adamski/Forum

„Obawiam się natomiast, Panie Rabinie, że gdyby organizatorom tych [proaborcyjnych-red.] manifestacji mówił Pan, że Bóg nie na wszystko się zgadza, że człowiekowi nie wszystko wolno, szczególnie wobec oczekującego na urodzenie się dziecka, usłyszałby Pan od nich ten sam okrzyk, który dziś bez przerwy kierowany jest do tych, którzy bronią prawa do życia i świętości naszych kościołów” – napisał były marszałek Sejmu RP Marek Jurek w liście otwartym do Michaela Schudricha w odpowiedzi na tekst, jaki naczelny rabin Polski skierował do prymasa Wojciecha Polaka. Oba materiały opublikował tygodnik „Do Rzeczy”.

 

W liście do arcybiskupa gnieźnieńskiego naczelny rabin Polski wyraził zaniepokojenie z powodu zakłócania katolickich nabożeństw i dewastowania świątyń (użył zwrotu: wypisywanie na kilku kościołach graffiti) w trakcie proaborcyjnych protestów. To jednak nie wszystko, gdyż obawy Schudricha wzbudziło także sugerowanie, „że wszyscy uczestnicy protestów uczestniczyli w takich działaniach”. Takie poglądy uznał za nieprawiedliwe wobec osób wyrażających „uprawniony, stanowczy sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego”. Dalej rabin przekonuje prymasa Polski, że wszyscy duchowni powinni „starać jednoczyć” oraz należy wczuć się w protestujących i „skierować do nich swą miłość”. Padły także słowa o wspólnej odpowiedzialności przed Panem Bogiem za nasz kraj i kochaniu tych, z którymi się nie zgadzamy. „Czasem nie wystarczy jedynie miłować pokój; czasem trzeba za nim biec. Teraz jest taki czas i takie jest nasze wspólne zadanie” – uważa Michael Schudrich.

 

Odpowiedzieć na jego słowa zdecydował się zawsze stający po stronie życia były europoseł i marszałek Sejmu RP Marek Jurek.

 

„Nikt nie przypisuje udziału w zakłócaniu modlitwy i dewastacji świątyń wszystkim uczestnikom antykonstytucyjnych zgromadzeń, ale problemem jest powszechne w ich kręgu usprawiedliwianie takich działań. W debacie publicznej pojawiła się w związku z tym osobliwa kategoria zrozumienia emocji. Tymczasem stare dobre przysłowie mówi, że lepiej wszystkiego nie rozumieć, by potem wszystkiego nie usprawiedliwiać” – pisze w liście otwartym polityk.

 

„Nienawiść antykatolicka musi być potępiona jako taka w samym swoim nastawieniu, i tego przede wszystkim należy od całej opinii publicznej oczekiwać. Tym bardziej jeśli przybiera formy tak szokujące jak wzywający do gwałtu na księżach napis na kościele św. Klemensa w Warszawie, którego wszyscy zakonni księża i bracia zostali w 1944 r. wymordowani przez nazistów” – przypomina Marek Jurek zwracając także uwagę, że choć oficjalnie niedawne protesty kierowały się przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, to w rzeczywistości podważają wyrok z 28 maja 1997 roku, gdy stwierdzono, że „ochrona życia ludzkiego od poczęcia jest niezbywalnym obowiązkiem demokratycznego państwa prawa”.

 

„Tamto orzeczenie redagowali i przyjmowali prawnicy często bardzo krytyczni wobec obecnej władzy. Nic dziwnego, że organizatorzy protestów do niego w ogóle się nie odnoszą, bo w świetle tamtego orzeczenia antykonstytucyjny i dyskryminacyjny charakter ich działań nie może budzić żadnych wątpliwości” – zauważa Jurek odnotowując przy tym, że trudno mówić o pokojowych protestach w czasach, gdy tego typu wydarzenia stanowią zagrożenie dla zdrowia.

 

Dalej były marszałek Sejmu tłumaczy rabinowi różnice między katolickim a żydowskim podejściem do aborcji. Zauważa też, że sprzeciwiał się pomysłom zakazania ważnego dla wyznawców judaizmu uboju rytualnego i występował nie tylko „w obronie nie tylko jego legalności, lecz także jego godności, jego biblijnych podstaw”.

 

„Dzisiaj powinniśmy  się zjednoczyć nie w rozumieniu uczuć stojących za ulicznymi awanturami, ale w oporze przeciw ich nie tylko fizycznej, lecz także moralnej i werbalnej brutalności” – kończy swój list otwarty Marek Jurek.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MWł

 

 


DATA: 2020-11-17 09:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uczeni w piśmie i Faryzeusze od ponad 2 tyś lat kłamią, knują i zabijają. Zdradzili Boga i własny naród wydając na śmierć Jezusa. Dla uczonych w piśmie bogiem jest pieniądz i władza. Życie innych ludzi dla nich nic nie znaczy. Liczy się tylko zysk. Nic się nie zmieniło. Potrafili wyliczyć wartość ludzkiego życia obdartego z godności i człowieczeństwa w obozach koncetracyjnych i z niemieckim okupantem wynegocjowanych autonomiach w gettach Polskich miast. Dalej to samo i bezczelnie mówią Nam jak My mamy żyć i jak umierać. Nie ma na to zgody.
2 miesiące temu / Robi1
 
Przeżyłem szok kiedy żydzi z muzułmanami poparli tzw. strajk kobiet, czytaj zdziczałego lewactwa. Teraz żydówki i muzułmanki mogą się skrobać do woli z błogosławieństwem swoich duchownych. I niech mi ktoś powie, że świat się nie wali?
2 miesiące temu / TOŻ TO SIOK
 
Pan Marek i Pan Jurek siedzeli cichutko jako eu przedstawiciele, to tera kombinują jak się znów załapać, i znów siedzieć cichutko
2 miesiące temu / szpulas11
 
Czasem sobie mysle, ze poparcie przez Zydow i muzulmanow dla roznych akcji przeciwko polskiej racji stanu i wiary katolickiej jest spowodowane zgodnie z zasada : im gorzej dla nich tym lepiej dla nas
2 miesiące temu / IRE
 
...kochaniu tych, z którymi się nie zgadzamy. Panie Rabinie, kiedy pokochacie Palestyńczyków i tych co Wam zgotowali tzw Zagładę?
2 miesiące temu / ena
 
Znowu mnie zhejtujecie, bzdurni współkomentatorzy, ale się wypowiem i wiem, że będę miał rację. Jakoś znowu wszyscy zapomnieli o tym, że te zgromadzenia były NIELEGALNE tak jak wszelkie pozostałe pow. 5 osób. I to jest istota sporu. Gdyby uczestnicy wszelkich ostatnich manifestacji, nie ważne czy strajku kobiet, czy marszu niepodległości, czy innych, szanowali obowiązujące przepisy dot. pandemii, to nie zachęcaliby swoją postawą i złym przykładem do łamania innych przepisów. Wywracanie do góry nogami porządku zawsze prowadzi do bałaganu i zawsze najwięcej tracą na tym najsłabsi.
2 miesiące temu / Myślcie!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.