DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Marek Jurek na UPJPII w Krakowie: stanowcze „nie” dla genderowej Konwencji Stambulskiej!

Marek Jurek na UPJPII w Krakowie: stanowcze „nie” dla genderowej Konwencji Stambulskiej!

Konwencja Stambulska zawiera postulaty ideologii gender, wywraca porządek społeczny, dlatego należy się jej przeciwstawić na poziomie międzynarodowym – mówił poseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej w trakcie konferencji „Ideologiczna Konwencja Stambulska a Konwencja Praw Rodziny”.

 

Były marszałek Sejmu podkreślił, że konwencja, chociaż oficjalnie mówi o poszanowaniu, wzajemnej tolerancji czy walce z dyskryminacją, tak naprawdę ma na celu wprowadzenie postulatów zawartych w ideologii gender.


Jego zdaniem, dokument wywraca porządek społeczny, gdyż jego zapisy mówią o płci rozumianej jako konstrukt społeczny. Według autorów konwencji, nie można opierać się na tradycyjnym rozumieniu płci, gdyż jest ona wyłącznie wytworem społeczeństwa i ról, jakie ono narzuca.


Zapisy konwencji mają tak naprawdę na celu wykorzenienie zwyczajowo rozumianych pojęć mężczyzny i kobiety, co razem z zatarciem granic między płciami oraz degradacją instytucji rodzicielstwa ma przyczynić się do powstania nowego – rewolucyjnego społeczeństwa.
Marek Jurek podkreślił, że Polska musi iść za przykładem Węgier, Czech, Słowacji, Litwy oraz pozostałych państw, które konwencję odrzuciły.

 

Postulaty wyrażone w zapisach konwencji, zdaniem lidera PR, mają podłoże marksistowskie. Także działania jej zwolenników charakteryzują się podobnymi metodami. Jak tłumaczył mówca, bolszewicy mieli moralność, która pozwalała dopuszczać się dowolnych działań, jeżeli tylko miały one na celu zwycięstwo rewolucji. Badali zatem nastroje społeczne by móc oszacować, na ile jeszcze mogą sobie pozwolić. Podobnie jest dzisiaj, reakcję i odbiór społeczny mierzy się za pomocą różnych form przymusu wyrażonych w postaci nowego ustawodawstwa.


Konwencja Stambulska, w opinii marszałka jest jednym z elementów planu wprowadzenia ideologii gender, która stopniowo dąży zarówno do przebudowy systemu edukacji publicznej, jak i prawodawstwa. Jej ostatecznym celem jest rewolucja, która zburzy naturalny porządek świata i doprowadzi do całkowitej destrukcji rodziny.


Dlatego tak ważne jest sprzeciwienie się jej na arenie międzynarodowej, najlepiej w postaci odpowiedniej alternatywy, która za podstawę obierze uniwersalne, chrześcijańskie rozumienie rodziny, mężczyzny i kobiety.

 

Marek Jurek wskazał także na zagadnienia moralne jako podstawowe zasady, na jakich powinna opierać się polityka. Zaznaczył, że dzisiaj kwestie związane z prawem i ochroną życia, błędnie sprowadzane są przez polityków do rangi takiego czy innego światopoglądu. Nie powinny być traktowane jako drugo- i trzeciorzędne kwestie, ale raczej mają stanowić fundament działań polityka.

 

– Często mówi się, że są sprawy ważniejsze niż ochrona życia. Podaje się zagadnienia takie jak ekonomia czy sprawy socjalne jako priorytetowe. Jest to błędne myślenie – zaznaczał Marek Jurek.

 

– Żyjemy tylko dzięki pewnemu konsensusowi wielu pokoleń matek, które zdecydowały się urodzić swoje dzieci. Jeżeli w przeszłości wprowadzonoby prawo przyzwalające w pewnych okolicznościach na zabicie nienarodzonego dziecka, to w tym łańcuchu pokoleń nastąpiłaby przerwa i po prostu każdego z nas by zabrakło – podkreślał, wskazując na uniwersalny i ponadczasowy wymiar prawa chroniącego życie.


– Prawa rodziny zatem to nie żadna ideologia czy światopogląd, ale idea i kwestie fundamentalne, niepodlegające arbitrażowi – wskazywał z kolei dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Zdaniem prelegentów, Konwencja Stambulska odgrywa rolę destrukcyjną w stosunku do konstytucji, dlatego państwa które chcą chronić życie, muszą współpracować. Prawica Rzeczpospolitej wyszła z własną propozycją „Konwencji Praw Rodziny” jako dokumentu o charakterze międzynarodowym, wskazującym realną alternatywę dla Konwencji Stambulskiej.


Marszałek podkreślił, że bardzo realna część władzy publicznej sprawowana jest przez samorządy, dlatego warto jest wprowadzać odpowiednie rozwiązania już na tym poziomie. Za przykład może posłużyć Mazowsze, gdzie sejmik wprowadził publiczne współfinansowanie leczenia niepłodności za pomocą naprotechnologii. Do przypadków o odwrotnym znaczeniu dochodzi np. w Poznaniu czy Gdańsku, gdzie wprowadza się postulaty gender już na poziomie lokalnym (publiczne finansowanie in vitro, gender edukatorzy w szkołach). 

 

Marek Jurek zapytany o ewentualną strategię, jaką powinni przyjąć wobec działań rządu obrońcy życia podkreślił, że tam gdzie nie ma odpowiedniego prawa, należy walczyć o jego wprowadzenie oraz upominać się o respektowanie obecnego, jeśli przynajmniej w pewnym stopniu chroni ono  nienarodzonych. Za przykład wskazał stosunek rządu do wyjazdów na Słowację w celu zabicia dzieci poczętych. Tak zwana turystyka aborcyjna jest nielegalna zarówno w Polsce, jak i u naszego południowego sąsiada. Zdaniem marszałka Jurka, wystarczyłoby zacieśnić współpracę transgraniczną, by znacznie ograniczyć proceder. Dodatkowo, rząd do tej pory milczy wobec wezwania do opublikowania statystyk dotyczących walki z podziemiem aborcyjnym w Polsce.  

 

 

PR

 

 

 


DATA: 2018-10-05 21:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:)fotka z wyborcą, płomienne wezwania, jakoś niezadługo wybory ue, kolejne latka zlecą na podpisywaniu listy płac.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
mówiąc szczerze, wątpię, czy pan Jurek jest w stanie zrobić cokolwiek. A uważam tak na podstawie obserwacji aktywności jego partii i jego samego w Polsce. Aktywność pana Jurka ogranicza się do podpisywania listy obecności w europarlamencie.
ponad 1 rok temu / gorzki
 
@irtur: skąd taki pesymizm: nie uważam, że obecnie istnieje możliwość wybierania tylko pomiędzy dwiema opcjami: jest jeszcze tyfus plamisty, AIDS, trąd prawdziwy, posocznica zwana sepsą i wiele, wiele innych możliwości wyboru. Każda partia i ugrupowanie polityczne jest tak kolorowe, jak tęczowa flaga naszych "braci od przekazywania sobie znaku pokoju", można wybierać wśród różnorodnych śmiertelnych schorzeń do woli.
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Do tej pory wszystkie wybory są tak zmanipulowane, by wyborca miał jedynie możliwość wybierać pomiędzy dżumą a cholerą
ponad 1 rok temu / irtur
 
P pośle czego P się spodziewa po PIS przecież kandydat PIS na prezydenta Warszawy P Jaki juz zapowiedział ze jak zostanie prezydentem to dalej będzie finansował in vitro pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.