DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jestem ZA
2 miesiące temu / mały
 
Obiektywnie patrząc, dla zwolenników obrony życia jest wybór między M. Jurkiem a Konfederacją. Na pewno ci, którzy popierają socjalizm PiS-u, zagłosują na M.J., a zwolennicy liberalizmu gospodarczego - na Konfederację.
2 miesiące temu / Edzio
 
Popieram całym sercem i zachęcam innych
2 miesiące temu / [email protected]
 
Zebraliśmy kilkadziesiąt podpisów w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci spośród 830tys. przekazanych pani Godek. Ile rozmów że znajomymi czy rodzinami zakończyło się konfliktem i niesnaskami. Czujemy się oszukani przez p. Godek, bo było dla nas jasne odrzucenie nakazów Boga przez PiS. Wierzymy ludziom z Konfederacji. Na tym zagraniu Godek i Jurka korzystają tylko PiS i PO. Hasło Bóg, Honor, Ojczyzna jest bezczeszczone codziennie przez PiS i PO. Myślę o braku rozeznania katolików polskich w polityce i przeraża mnie ten upór i brak odpowiedzialności za kraj i kolejne pokolenia. Wszystkie przesłanki przekonują o sabotażu tych osób, sabotażu wzmocnionego komentarzem Cejrowskiego, sabotażu wobec Katolickiej Polski. Osoby przeciwne Konfederatom i wierzące sabotażystom muszą być przeciwnikami zakazu aborcji eugenicznej. Nie mam żadnej wątpliwości.
3 miesiące temu / no
 
Wspaniale ! Popieram i zachęcam innych - M.Jurek i K.Godek
3 miesiące temu / Agnes
 
@pytanie: No to do wykazu Przykazań łamanych przez Marka Jurka należy dołożyć Pierwsze.
3 miesiące temu / rach sum
 
Czy Marek Jurek to ten sam Marek Jurek który wyszedł do toalety na moment głosowania i Jaruzelski przewagą jednego głosu został prezydentem "Niepodległej Polski"? Czy to ten sam marszałek Sejmu, który jako pierwszy zorganizował świętowanie żydowskiej Chanuki/Hanuki w Sejmie? To ten?
3 miesiące temu / pytanie
 
@Michał Obręba: Konfederacja nigdy nie odcięła się od katolicyzmu. To pani Godek zrezygnowała z całościowej możliwości naprawy Polski. Zmiana systemu jest konieczna aby ludzie nie chcieli mordować dzieci. Skłonność do klapek na oczach jest cechą ludzi płytkich, trzeba ogarniać całość, nie tylko, choć ważny, wycinek rzeczywistości. Nie słuchacie Mediów Narodowych i nic nie wiecie o Narodowcach. Nic nie wiecie o Konfederacji.
3 miesiące temu / kos
 
Weronika: Kaja Godek odmówiła przyjęcia okręgu podkarpackiego w zamian za jedynkę w Siedlcach, skąd startowała do PE. Miała być jedynką w Warszawie? Odpowiedz.
3 miesiące temu / os
 
Historia się powtarza. PiS wykopał Marka Jurka za bezwzględną obronę życia ludzkiego, a teraz Konfederacja tak samo umniejszyła znaczenie walki o życie nienarodzonych poprzez dystans do Kai Godek. Zarówno PiS jak i PO po głosowaniu w październiku 2016 zastosowało restrykcje względem posłów głosujących za przyjęciem ,,Stop Aborcji,,- ręka w rękę, solidarnie, przecież to jeden i ten sam ,,stół,,. Natomiast Klub PSL głosował w ok. 80% za przyjęciem do debaty tegoż projektu. Fakty są takie, że niektórzy represjonowani za to posłowie z PO przeszli obecnie do PSL, i słusznie. Stosunek do zbrodni likwidowania życia ludzkiego przed jego narodzeniem to sprawdzian kim się jest w znaczeniu uniwersalnym, ponadczasowym. Dziękuję jednakże Konfederacji, że tak szybko ,,otwarli mi oczy,, w przeciwieństwie do PiSu, bo w ich uczciwość, patriotyzm i katolicyzm wierzyłam długie lata.
3 miesiące temu / Weronika
 
P.Marek Jurek w swoim programie i sferze Deklaracji programowej przestrzega tylko jednego Przykazania,tylko o jedno będzie się upominać. Resztę Przykazań neguje przez przynależność do systemu współtworzonego przez PO i PiS. Np"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu" PiS łamie na codzień. Szczególnie jaskrawo było to widać przy oskarżeniach Polaków Katolików - obrońców życia i suwerenności Polski o rosyjską agenturę."Nie kradnij,nie pożądaj rzeczy bliźniego"? Podatki i Socjalizm. Kiedy człowiek jest katolikiem? Pierwsze łamane,drugie łamane,czwarte złamane podczas 30letniej likwidacji Polski,wysyłania młodych na emigrację za chlebem oraz przez systemowe szkolnictwo,piąte wiadomo,szóste choćby Podkarpacie,siódme,ósme i dziesiąte omówione wcześniej. Kiedy ktoś jest katolikiem? Gdy przestrzega wszystkich Przykazań. Łamanie chociaż jednego odbiera łaskę. Konfederacja przełamuje system, dlatego jest tak poniewierana niszczona przez antykatolicki PiS.
3 miesiące temu / rach sum
 
Do: Szerszeń i Kontra A byliście Państwo na wiecu przeciw ustawie 447 zorganizowanym przez Konfederację? Podobała się Wam ta rapowata, agresywna muzyka, pełna negacji wszystkiego i wulgaryzmów? Moim zdaniem odcinając się od katolicyzmu Konfederacja popełniła samobójstwo; zastanawiam się, co tam jeszcze robi Grzegorz Braun. Jeżeli tylko Marek Jurek nie jest zbyt "ludzki" czy "sprawiedliwy" gospodarczo, z Kają Godek mają mój głos. Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
3 miesiące temu / Michał Obrębs
 
Rozbijackie działanie Jurka i Godek. PiS już tam zaciera ręce. Do Jurka już dawno nie miałem zaufania a Godek skompromitowała się swoimi wygórowanymi żadaniami w Konfederacji. Mam nadzieję, że nie zbiora wystarczjacej ilości podpisów. Ale tu prawdopodobnie chodzi o osobisty reanż przeciw Konfederacji. Podobnie jak Liroy być może będa w stanie zebrać nieco podpisów, żeby wystartować w paru okręgach i tym samym odebrać głosy Konfederacji, ale do Sejmu nie maja szans się dostać. W sumie sa to działania na rękę PiSowi. Po prostu kanalie. Tylko Konfederacja!!!
3 miesiące temu / Kontra
 
Bardzo dobra inicjatywa. Katolicy nie mogą nieprzestrzegać przykazania Bożego "nie zabijaj" W Konfederacji czy w PiSie katolików niewielu. Wstydzą się przeżegnać.
3 miesiące temu / BHO
 
Dziękuję Bogu, będzie na kogo głosować.
3 miesiące temu / Jerzy
 
@ janek jeśli podczas wyborów nie będzie elektronicznych kartek ,to i tak wygra ten kto liczy głosy, jak ostatnio, miłe sercu Polaków milery i cimoczki
3 miesiące temu / szpulas11
 
Opinie pani Kai Godek odnośnie Konfederacji nie zaskoczyły mnie. Ale to jest polityka, na dodatek "demokratyczna". Moim zdaniem trzeba było zacisnąć zęby, pozostać w Konfederacji i starać się o wysokie miejsce na liście dla siebie i członków FŻiR. Pięć komitetów na prawicy, z których każdy ma całkowitą rację w jednej sprawie, to droga donikąd. W eurowyborach głosowałem na panią Kaję ale teraz prawie na pewno ponownie zagłosuję na Konfederację. Mam nadzieję, że p. Janusz nie wyskoczy z jakąś wypowiedzią "powalającą" potencjalnych wyborców Konfederacji. Zachodzę w głowę co się teraz z nim dzieje - na starość wreszcie oprócz intelektu przybyło mu rozumu?! Czy po prostu już nie ma chęci na "wyskoki"?
3 miesiące temu / Szerszeń
 
Żałosne
3 miesiące temu / mizar
 
Szkoda, że to nie nastąpiło wcześniej, np. wiosną br.!
3 miesiące temu / K. J. Turzyńsk
 
Kanapa jest kanapą i nic tego nie zmieni. Oni nawet nie uzbierają podpisów.
3 miesiące temu / Janek
 
@no, prosto:D kto tam wie, i co tam było, To Cudne Jest, Jeśli wszyscy poznamy, te wszystkie zależności, lecz nie poznamy:D, z Wielkim Szacunkiem:D
3 miesiące temu / szpulas11
 
Chodzi o zabranie głosów Konfederacji
3 miesiące temu / Leon
 
Pani K. Godek jak najdalej od p. Jurka .
3 miesiące temu / iskierka
 
2 osoby którym naprawdę ufam. Szkoda że ta mało. No cóż.
3 miesiące temu / Mirrro
 
na to czekałem. Katolicy do dzieła, odebrać obłudnemu pisowi głosy.
3 miesiące temu / Robert
 
Pwl...środowiska " prawicowe" skupione wokół Konfederacji....mieszczą się na kanapie a gdyby wygrali to zaplecze fachowców do rzadzenia odbiorą z tysięcy chętnych karierowiczow
3 miesiące temu / Lit
 
No cóż zostaje tylko Konfederacja
3 miesiące temu / ann
 
Dobra wiadomość: "Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin dołączyło do Konfederacji"
3 miesiące temu / Leaf427
 
Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego zdradza kulisy negocjacji z Markiem Jurkiem. Miał on życzenie wejść do Konfederacji ale tylko razem z Pawłem Kukizem. Był to jedyny warunek. Kiedy Kukiz zrezygnował i wszedł w koalicję z PSL, zrezygnował też Marek Jurek. Kukiz zawsze głosował przeciw zakazowi aborcji tak jak wierchuszki PiS. Poseł Winnicki zawsze głosował za życiem. Michał Karnowski wymaścił artykuł z tezą jakoby jedyną antysystemową partią był PiS. W wywiadzie mnóstwo jeszcze innych kwiatków. Aha, Można mieć zastrzeżenia do Macieja Maciaka, ale warto zobaczyć jego program o Pawle Kukizie na podstawie nagrania własnej wypowiedzi tego wybitnego muzyka z lat 80tych, znalezionego w sieci przez MM. Zrozumiemy kim jest Paweł Kukiz i dlaczego ma poparcie "antysystemowego" PiS oraz Marka Jurka. I dlaczego ponad połowa klubu Kukiz'15 odeszła do Konfederacji.
3 miesiące temu / no
 
Nie odbiorą głosów, bo nie zbiorą podpisów. Ale dziwna postać z M. Jurka, jak ognia unika środowisk prawicowych skupionych wokół konfederacji, podejrzany człowiek
3 miesiące temu / Pwl
 
PiS przy pomocy Jurka wyciagneła Kaje z KONFEDERACJI. I tylko o to tu chodziło.
3 miesiące temu / Smok Wawelski
 
Życzę jak najbardziej żeby dostać się do Sejmu ale patrząc na obecny rozkład sił to prawa strona będzie i tak reprezentowana w takim stopniu że będzie tylko tłem dla rywalizacji PiS z opozycją totalną. A może być nawet gorzej niż w tej kadencji bo Kukiz15 miał pokaźny dorobek a teraz gdy ewidentnie tonie to w sumie każda szalupa jest dobra byle nie zatonac.
3 miesiące temu / wb
 
Postulaty sluszne ale szkoda że inicjatywa wymierzona głównie w Konfederacje. Dobrze że mamy po naszej stronie Brauna bo tacy politycy jak Jurek czy Godek ciągną sprawę katolicką i pro life na zupełny margines.
3 miesiące temu / Boum ordum
 
PiS się cieszy. Metoda D'Hondta zrobi swoje. Pozostaje pytanie o inspiracje i intencje. Jak dla mnie wygląda to na celowe działanie. Podział, rozproszenie głosów, zysk dla największych bloków. Mam duży dystans do Marka Jurka.
3 miesiące temu / Obserwator
 
Odbiorą ułamek głosów Konfederacji i trochę PiS-owi. Pani Godek drastycznie zmniejszyła swoje szanse na dostanie się do parlamentu. Nie była mentalnie przygotowana do politycznych rozgrywek. Ja głosuję na Konfederację i ludzi od Brauna. Poglądy M. Jurka to poza chwalebnym pro-liferstwem kopia PiS-u.
3 miesiące temu / Leaf427
 
Marek Jurek to ekstremalny filosemita. Jak najdalej od niego ! Co ta Kaja Godek zrobiła ?! Pozostaje tylko Konfederacja tym bardziej, że przyłączyły się do niej proliferzy z rodzin chrześcijańskich. Chyba, że chcemy mieć dalsze rządy sanhedrynu.
3 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Bardzo dobrze, dzieki takiemu ruchowi mamy gwarancje, ze nie wejda do parlamentu.
3 miesiące temu / Dx2ta
 
Ten projekt powstaje za późno, żeby mieć szansę powodzenia. TVP czy TVN w ogóle nie udostępnią im anteny, podobnie jak Konfederacji. Za mało czasu na zebranie podpisów i poparcia. Powinni spróbować dogadać się z Konfederacją, bo jest jakaś szansa na 5 % a osobno to poparcie w granicach jednego do dwóch procent będzie szczytem możliwości.
3 miesiące temu / Michu.
 
Całe zamieszanie odnośnie Pani Godek i jej odejścia z Konfederacji jest bardzo smutne. Poczytałem, posłuchałem, zdanie wyrobiłem, polecam każdemu trochę po drążyć. Ja mam tylko jedno pytanie odnośnie tej inicjatywy. Macie 3 tygodnie na zebranie podpisów, ponad 100 000, po 5000 w dwudziestu coś okręgach, jak chcecie to osiągnąć ? Wątpię w Wasz sukces na tym etapie z racji wielkości Waszych struktur i poparcia jakie z Państwem się wiąże. A bez startu w całym kraju możemy mówić o niepoważnej inicjatywie, która jaki ma cel ? Podebrania wyborców PiS i Konfederacji, co przy kilku osobnych koalicjach zdrady narodowej, które nie wtopią tym razem na progu 8% jest raczej czymś odwrotnym do tego co Państwo deklarują. A to już jest poważny zarzut dla Państwa...
3 miesiące temu / DamianK
 
Kaja się zdemaskowała ,wyszła na karierowiczkę nic z tego nie będzie
3 miesiące temu / chichot
 
hehh Odwieczni zawodowi prolajferzy w akcji :-
3 miesiące temu / Anna
 
Dobrze, że jest alternatywa dla katolików którzy nie chcą głosować na PIS, a nie mogą znieść odjazdów Brauna.
3 miesiące temu / Anna
 
Modlitwa za żydów Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen
3 miesiące temu / za żydów
 
Wątpię w szczerość p.Jurka
3 miesiące temu / andrzej
 
Mimo wcześniejszej sympatii dla Marka Jurka nie ufam już mu zupełnie. Za co się zabrał, to zepsuł...
3 miesiące temu / Anaja
 
Bardzo dobrze niewiele zdobędą dla siebie ale odbiorą nieco głosów PIS.
3 miesiące temu / Eres
 
pan Marek Jurek jest gwarantem? czegokolwiek? naprawdę? śmiem wątpić; a kolejny ruch rozbijacki skończy tak jak poprzednie; ale co zaszkodzi, to zaszkodzi; wielka szkoda, że tak to się stało; i zapytam tak z głupia frant - czy ewentualnie grożąca kara lub kiedyś dokonane zbłądzenie powoduje, że idzie się na współpracę z siłami zła? czy za przykład mogą służyć panowie Kukiz, Liroy-Marzec, Jakubiak, Kołodziejczyk, Gwiazdowski ...? może źle wnioskuję, ale układa się to w jakąś całość;
3 miesiące temu / JARO
 
Tak Marek Jurek jest faktycznie gwarancją działania... Pis rozgrywa prawicę idealnie. Bardzo dobrze wyklaruje się realna siła polityczna. Pani Kaja jest dobrą aktywistka w słusznej sprawie, ale chyba bardzo zadufaną w sobie.
3 miesiące temu / An
 
Szkoda, że prawica się dzieli. PIS tylko na to czeka, bo nikt na prawo mu nie zagrozi. Konfederacja osobno, teraz jakaś nowa Prawica osobno. W jedności siła, a nie w rozproszeniu.
3 miesiące temu / tradycja
 
Przyznam się, że bardzo zdenerwowały mnie wypowiedzi p. Bosaka po odejściu p. Godek z Konfederacji i nie będę na nich głosował, ale takie szukanie alternatywy, żeby tylko wystartować z jakichś list jest niesmaczne. Chcecie, to bawcie się w swoją demokracyjkę, ale mojego głosu żadne z Was nie dostanie. Lepiej zajmijcie się odbudową polskich elit i działalnością edukacyjną i metapolityczną. Wtedy będzie można naprawdę COŚ ugrać dla Polski, a nie tylko stołki i pensje.
3 miesiące temu / Paweł
 
Brawo! Pis już dawno przestał być prawicą, a konfederacja tylko głośno krzyczy. Potrzeba ludzi rozsądnych.
3 miesiące temu / ABC
 
To działanie destrukcyjne. W ten sposób nigdy nic nie powstanie na prawo od PiS.
3 miesiące temu / PrPr
 
Życzę im powodzenia, bo postulaty są bardzo sensowne. Jest szansa stworzenia alternatywy dla PiSu, która będzie wyborem osób zawiedzionych biernością partii rządzącej w stosunku do obrony praw ludzi poczętych do życia.
3 miesiące temu / Zwykły katolik
 
To bardzo zacna inicjatywa, ale nie wróżę im więcej niż 1% poparcia.
3 miesiące temu / rrr
 
Nie wiem czy Marek Jurek cos kolwiek gwarantuje ,po ostatnich Jego wyskolach
3 miesiące temu / Sela
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.