DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Marek Jurek: musimy stanowczo zaprotestować przeciwko antychrześcijańskim zapędom Francji

Marek Jurek: musimy stanowczo zaprotestować przeciwko antychrześcijańskim zapędom Francji
Fot. Luka Lukasiak/Forum

Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce we Francji dowodzą, że walka z Jezusem Chrystusem i wartościami, jakie reprezentuje chrześcijaństwo stały się dominującą ideą wdrażaną w życie przez władze V Republiki. Kary więzienia dla obrońców życia za krytykę aborcji, usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, utrudnienia dla wiernych chcących wziąć udział we Mszy Świętej, nagradzanie osób znanych ze swojej skrajnej pogardy dla Pana Boga i Kościoła Katolickiego to tylko niektóre przykłady obłędu znad Sekwany, o których portal PCh24.pl rozmawiał z europosełem Markiem Jurkiem, liderem Prawicy RP.

 

Polityk odniósł się w pierwszej kolejności do wydarzenia, jakie miało miejsce 14 listopada. Tego dnia Inna Szewczenko – liderka skrajnych feministek z organizacji Femen, została nagrodzona Międzynarodowym Grand Prix Świeckości. W ocenie Marka Jurka sprawa ta „nabiera znaczenia symbolicznego”, m.in. ze względu na dzień, w jakim miała miejsce. - Jej dekoracja odbyła się 14 listopada, więc jeszcze w trakcie upamiętniania stulecia rewolucji bolszewickiej. Trzeba pamiętać, że Szewczenko zasłynęła nie tylko jako liderka Femenu, ale również z najbardziej znanej ze swych profanacji – ścięcia krzyża w Kijowie, który upamiętniał ofiary NKWD. W tym jednym akcie łączy się nienawiść do chrześcijaństwa z pogardą dla ofiar tej nienawiści - wskazał.

 

- Szokujące jest również miejsce i grono, które wzięło udział w manifestacji uznania dla pani Szewczenko. Najmniej zaskakująca jest obecność Patricka Kessela, byłego wielkiego mistrza Wielkiego Wschodu Francji. Jego obecność to po prostu wolnomularskie wyznanie wiary. Ale ta uroczystość nie miała miejsca w loży masońskiej, tylko miała wymiar faktycznie publiczny. Odbyła się w ratuszu Paryża, w obecności mer Paryża, Anne Hidalgo, i byłego premiera Manuela Vallsa. Sprawczynię znieważenia ofiar NKWD i Krzyża, w który z pewnością większość z tych ofiar wierzyła, honorują najwybitniejsi politycy Republiki Francuskiej – podkreślił Marek Jurek.

 

Lider Prawicy RP dodał, że „jeśli nie dojdzie do potępienia tego aktu, to będziemy mieli do czynienia z oczywistą milczącą aprobatą dla tej manifestacji”.

 

Zdaniem Marka Jurka „wydarzenie to dokumentuje narastający skrajny trend w polityce Francji”. - Wprowadzenie drastycznej cenzury dla obrońców życia, decyzja Rady Stanu o usuwaniu krzyży z „przestrzeni publicznej" i teraz publiczne honorowanie działalności antychrześcijańskiej – wszystko to pokazuje, że prawa człowieka są we Francji poważnie naruszane. I wymaga właściwej reakcji. Nie chodzi o ingerencję, ale ocenę i wsparcie dla bardzo wielu Francuzów, którzy protestują w obronie wolności i dobra wspólnego – zaznaczył polityk.

 

Na koniec były Marszałek Sejmu zwrócił uwagę, iż powtarzanie w przestrzeni publicznej deklaracji, że „Francja, tak jak Polska, przywiązuje niezwykłą wagę do tego, żeby przestrzegane były wszystkie zasady, wartości i prawa, to po prostu nieprawda”. - We Francji wolność jest ograniczana, a czołowi politycy publicznie udzielają aprobaty działalności nacechowanej nienawiścią i pogardą. Mamy obowiązek domagać się tej publicznej dezaprobaty tego aktu i będę się tego domagał, bo brak reakcji oznaczałby aprobatę władz publicznych dla tego stanu rzeczy. A jeśli okaże się, że mamy do czynienia z tą milczącą aprobatą – nasz sprzeciw jest tym bardziej potrzebny - zakończył.

 

Tomasz D. Kolanek

 

 


DATA: 2017-11-24 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

We Francji wiele kościołów przeznaczonych jest do wyburzenia nie z powodu walki z kościołem,tylko z braku wiernych.Kościoły jako budynki nie są utrzymywane przez państwo,ale kościół jako instytucja też nie ma zamiaru ich utrzymywać. Kościoły w naszym kraju też pustoszeją i Młodzież Wszechpolska oraz inne podobne organizacje ich nie zapełnią,a wręcz zniechęcają innych.Ale ktoś ma taką wizję przyszłości.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Chrześcijanizm to taki numer dla cwaniaków którzy chcą żyć za pieniąrzki innych.Wont do Watykanu
ponad 2 lata temu / adcere
 
Pan Marek Jurek zająłby się Polską raczej. Obrona życia w ich ( PIS i przybudówki) wygląda tragicznie. Ale zdaje się, że u nas można być obrońcą życia bez potrzeby bronienia ?!
ponad 2 lata temu / anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.